UWAGA

poniedziałek, 23 maja 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 8041 wyświetleń

Nie wyrzucaj listu z ZUS

Od początku czerwca br. wszyscy urodzeni po 31 grudnia 1948 r. i posiadających indywidualne konta emerytalne już otrzymali bądź otrzymają informację o zebranych składkach z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych według stanu na ostatni dzień ubiegłego roku.

W odebranej korespondencji zapisana jest historia naszego ubezpieczenia w postaci zgromadzonych przez lata pracy składek.

- W porównaniu z latami ubiegłymi w tegorocznej informacji jest kilka nowości. Dotyczą one m.in. wartości ogółem kwot zewidencjonowanych  na koncie, na którą się składają zwaloryzowane składki na ubezpieczenie emerytalne, zwaloryzowany kapitał początkowy oraz składki na ubezpieczenie emerytalne za 2015 r. w wysokości nominalnej, ogólnej wartości kwot zewidencjonowanych na koncie i subkoncie łącznie o ile ubezpieczony posiada subkonto a także hipotetycznej emeryturze obliczonej na podstawie wartości kwot zewidencjonowanych na koncie i subkoncie łącznie – wyjaśnił nam Zbigniew Bogucki, Naczelnik Wydziału Organizacji i Analiz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Białymstoku.

Z otrzymaną wiadomością od ubezpieczyciela warto się dokładnie zapoznać. Dane w niej zawarte dotyczą przyszłości emerytalnej każdego, kto chociażby jeden dzień był ubezpieczony. Listu nie otrzymają jedynie osoby, którzy w systemie teleinformacyjnym Zakładu utworzyły profil elektroniczny na PUE.

Adresaci oprócz wyliczeń i historii rachunku otrzymają instrukcję, maksymalnie uproszczoną i precyzyjną, by każdy wiedział, jak rozumieć kwoty obliczone dla poszczególnych wariantów. Przedstawiciele instytucji zapewniają, że korespondencja ma charakter czysto informacyjny i nie wymaga od odbiorcy żadnych późniejszych działań.

 

Jakie są Państwa prognozy emerytalne?

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (2)

12 lat pracy legalnie, i emerytura hipotetyczna 0,00zł

25 lat pracy emerytura 800...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.