wtorek, 25 stycznia 2022

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 12567 wyświetleń

Nam zima nie straszna

Grajewo

Kierowana przez Mirosława Mielczarka firma PUK w Grajewie wygrała przetarg na zimowe utrzymanie ulic i chodników. Zgodnie z umową, która została zawarta na okres 6 miesięcy i obowiązuje od 01.11.07 r. pracownicy PUKu zobowiązali się do odśnieżania wszystkich ulic miejskich i powiatowych z wyłączeniem ulic leżących w obrąbie dróg krajowych tj. ul. Wojska Polskiego, Piłsudskiego, Kopernika i Ełcka 

- Jesteśmy dobrze przygotowani do zimy, rozstawiliśmy już pojemniki z piaskiem i z solą. Jeśli piasek zostanie wykorzystany to na bieżąco będziemy go uzupełniać. Od dnia zawarcia umowy interweniowaliśmy już dwa razy. Codziennie w okresie  zimowym na terenie Grajewa pracuje 6 osób, które sprzatają i odśnieżają chodniki – mówi Kierownik Działu Usług Komunalnych M. Popko.

Grajewski PUK dysponuje jednostkami wyposażonymi w pługi, które w każdej chwili mogą wyjechać do pracy. Posiada jednostki do załadunku piasku i pojazdy do odśnieżania chodników, a także trzy posypywarki, które zgodnie z umową posypywać będą ulice piaskiem wymieszanym z solą w odpowiednich proporcjach. W razie potrzeby pracownicy są w stanie przygotować i "uzbroić" dodatkowy sprzęt.

 - PUK odśnieżaniem zajmuje się od ok. 16 lat. Dobrze znamy Grajewo i wiemy gdzie sprzęt będzie najpilniej wykorzystany. Na pewno sobie poradzimy - zapewnia Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Grajewie Mirosław Mielczarek ( foto 1)

e-Grajewo.pl

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Grajewie
19-203 Grajewo ul. Targowa 19 tel. 086 272 37 65 fax 086 272 34 22
www.PUK.e-grajewo.pl

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Ogłoszenie: Praca dla informatyka w KPP w Grajewie

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta

Komentarze (11)

Bardzo dobrz że firma wygrała która zatrudnia duzo ludzi z Grajewa a nie jakis prywaciaż ..

Zima jeszcze na dobre się nie zaczęła a już na grajewskich drogach zaobserwować można dużo wypadków samochodowych. Drogi są śliskie, nie posypane i dopiero po fakcie (wypadku)..

Może i na wisach mogli by odśnieżać drogi bo w zime niemożna dojachać np.do Biebrzy

Co do $liskich ulic to się zgadzam . Wczoraj w nocy wracałam do domu ulica była pokryta lodem ;/

6 osób na całe Grajewo to rzeczywiście dużo, jak się idzie rano do pracy to wszędzie slisko.

Jak będzie zobaczymy. Oby tylko firma nie dała się zaskoczyć zimie. W Polsce firmy odsnierzające zima co rocznie bardzo zaskakuje.

tak tylko czemu na niekturych ulicach jak zauwarzyłem jezdza pełne ale nie posypuja jesto oszczednosc na piasku apotem sa same kolizje bo drogowcy nie sypia a odsnierzarki tylko jerzdza na pogłuwnych drogach na bocznych drogach tesz jerzdza samochody.

Witam ja rozumiem że żyjemy w wiosce globalnej ale sześć osób to chyba trochę za mało na naszą wioseczkę. A tak na serio to czy pan prezes wie ile metrów chodnika przypada na jedną osobę odśnieżającą?

A tak wogole po co odgarniac ?!niech bedzie duzo sniegu! :P niechaj dzieci sie cieszą :P ja na przyklad lubie snieg :P

na samych chodnikach 6 osób, do tego operatorzy sprzętu, kierowcy pojazdów odśnieżających i posypujących mieszanką piaskowo-solną, w sumie ponad 20 osób

ALE ZAUWARZCIE ZE SA JESZCZE POJAZDY DO ODśNIERZANIA CHODNIKóW

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.