poniedziałek, 17 czerwca 2024

Wiadomości

  • 16 komentarzy
  • 5017 wyświetleń

Nakrętki na stałe przytwierdzone do butelek

Kres zbierania nakrętek. Wszystko za sprawą unijnej dyrektywy SUP, zgodnie z którą od połowy 2024 r. wszystkie nakrętki plastikowe w całej Unii Europejskiej powinny być fabrycznie przytwierdzone do opakowania od napoju - butelki czy kartonu

Nakrętki przytwierdzone do butelek to unijna nowość, która spędza sen z powiek polskim firmom. Przedsiębiorcy w rozmowie z money.pl ujawniają rzeczywiste koszty dostosowania produkcji do nowych przepisów. Kwoty idą w miliony złotych.

- Musieliśmy się tłumaczyć, bo konsumenci nadal chcieli brać udział w zbiórkach charytatywnych polegających na zbieraniu nakrętek. Posypały się na nas gromy - powiedział Tadeusz Mroczkowski, prezes firmy Mlekpol w trakcie XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
Mroczkowski nawiązał w ten sposób do unijnej dyrektywy, którą przyjęto w 2019 r., a wejdzie w życie od lipca. Przepisy zakładają, że nakrętki będą przytwierdzone do butelek, ale nie tylko, na stałe.

Prezes firmy Mlekpol zdradził, że dostosowanie się firmy do unijnych przepisów kosztowało już 30 mln zł.

Chodzi o środowisko
UE wyjaśnia, że celem dyrektywy jest "zapobieganie wpływowi niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko i zmniejszanie tego wpływu oraz zachęcanie do przechodzenia na gospodarkę o obiegu zamkniętym w całej Unii Europejskiej (UE)". Chodzi o to, żeby do obrotu nie wprowadzać produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych, które można zastąpić przystępnymi cenowo i bardziej zrównoważonymi produktami alternatywnymi.

niedziela, 16 czerwca 2024

Seniorzy nadal celem oszustów!

Komentarze (16)

Unia i jej wspaniałomyślne przepisy

Np i dobrze. Zbierane nakrętki były wyrzucane albo w lesie, albo nad rzeką. Widziałam, mam zdjęcia.

Glupota ludzka jest nieobliczalna-plastik - ekstra

Najlepszy biznes w tym dziesięcioleciu.

Najlepszy biznes. Uprasza się admina egrajewo o nieusuwanie komentarzy

to głupi pomysł i problematyczny w czasie nalewania produktu z opakowania .Powoduje rozlewanie się produktu i zabrudzenia.

Hm .odrywam te nakrętki

To bardzo smutna informacja. Przerażająca, Ilu ludzi straci prace przez nie czułą Unię , wielu zawodowych zbieraczy nakrętek straci prace...

A jaki problem oderwać tą/tę nakrętkę? Ze stali jest? ????

Brukselski filozof nie rozumie, że trzeba będziec zmienić spory element linii technologicznych, zajmie to czas i wiąże się z milionowymi kosztami? A jaka korzyść z unijnych fanaberii? No żadna, nie ma problemu z nakrętkami walającymi się po ulicach i chodnikach.

Te przytwierdzone nakrętki to debilny pomysł Unii

Te nakrętki to tylko szczegół. Zresztą takich szczegółów było już wcześniej sporo ale to co nas czeka wkrótce to lepiej nie mówić, dlatego głosujcie mądrze w nadchodzących wyborach, bo będzie Polak mądry po szkodzie.

Ja odrywam bo uniemozliwiają nalanie wody do szklanki.

Dla firm utrudnienie i koszty, dla konsumentów niewygodne i zbędne.
Ekolog wie lepiej?!

Jeżdżę po całej Polsce na rowerze i dawno się przekonałem, że istnieje prawidłowość: im więcej ludzi w kościołach, tym więcej śmieci po rowach i lasach. Tylko szczelny system kaucyjny zmusi wszystkich "kato-patriotów" do cywilizacyjnego postępu. Unia tylko w tym pomaga, niezależnie od tego jakie protesty wśród tych "kato-patriotów" wzbudza.

Mumia POtrafi. Przypomnę temat świetlówek w 2008/9r.
Nakazali trzykrotnie zmniejszyć zawartość rtęci, popadały małe Firmy a nieświecące wyroby poszły na przemiał, rtęć w piach. Pozostał PhilipOWy, który pompował tyle co zwykle, a pozyskał 70 Mg!!! rtęci od kaCapa, z -OW na koniuszku, który właśnie robił tanie porządki.
Likwidował kupiony za grosze zakład w połowie drogi K-K, nazwę bardzo sławnej miejscowości znacie. Utylizacja wyszła darmo, kontynuowanie trucia Polaków zaliczone.
POsobkiewicz i POkomusze sanepidy nie POtrafiły POmierzyć 1,5g.
Od 2017r. opuścił GIS, ale miesiąc później szwejCaryjski Jaro Zielińskij zwerbował go na gisu do mswia.
Decyzją z 25.08.23r produkcja świetlówki wymiera na poczet LED.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.