sobota, 25 maja 2024

Z kraju i ze świata

  • 20 komentarzy
  • 5380 wyświetleń

Mieczysław Bagiński do Senatu

 

Wywiad z Mieczysławem Bagińskim, kandydatem w wyborach uzupełniających do Senatu 6 marca 2016 r.


Dlaczego startuje Pan do Senatu?

Dlatego, że uważam, iż mieszkańcy mojego okręgu zasługują na poważną ofertę złożoną na karcie wyborczej. Choć byłem w wojsku, to nie jestem spadochroniarzem. Nikt nie zrzucił mnie tutaj z Warszawy, czy Nowego Jorku. Całe życie pracowałem na tej ziemi i nadal mogę to robić, reprezentując region w senacie. A godna reprezentacja wymaga znajomości ludzi i ich problemów. Nie zamierzam być gwiazdą, która świeci światłem odbitym z Warszawy, bo byłoby to światło fałszywe, sztuczne. Znam dobrze mieszkańców mojego okręgu i obiecuję, że tak jak dotychczas jestem do ich dyspozycji.


Jaki jest Pana największy sukces w dotychczasowej karierze politycznej?

Starałem się pracować zawsze na rzecz rozwoju ludzi, za których brałem odpowiedzialność. I to będę kontynuował. Najwięcej inicjatyw lokalnych zrealizowałem, kiedy byłem Wojewodą Łomżyńskim. Te lata to powszechnie uznawany czas ładu, spokoju i udanej pracy dużych zespołów; w zgodzie, ponad podziałami politycznymi. Udało się naprawdę wiele: budowa Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, czy drugiego mostu na Narwii, to były naprawdę duże inwestycje, które do dziś służą ludziom.
 

Co o Panu mówią mieszkańcy regionu, gdy Pan się z nimi spotyka?

Najczęściej spotykam się z dużą serdecznością, wyrazami sympatii i poparcia. Ludzie naprawdę mnie tu znają i dlatego myślę, że ufają mi i nie boją się zwracać do mnie, zarówno z ciepłymi słowami, jak i swoimi problemami. 


Uchodzi Pan za człowieka, którego wielką zaletą jest rozsądek. W polityce ostatnio bardzo brakuje tej cechy. Myśli Pan, że jako senatorowi uda mu się zmienić choć trochę obraz naszej sceny politycznej? 

Zamierzam ciężko pracować, na rzecz, tych powiatów, które będę reprezentował w parlamencie, ale także całego regionu. A wyborcy moją pracę ocenią.

 

Komentarze (20)

Ludzie, idzie na wybory głosować na Bagińskiego! Macie realną szansę skutecznie zaprotestować przeciw PIS!!! Nie musicie jechać do Warszawy aby demonstrować na ulicach, wystarczy tylko 6 marca iść do lokalu wyborczego. NIE DAJMY SIĘ

Tak zacnemu politykowi nie przystoi uszczypliwość.W Łomży może widać Pana wkład, a czym może pochwalić się Pan w Grajewie?

Co tu dużo gadać. Swój to swój.

Powodzenia Panie Mieczysławie. Będziemy na Pana głosować całą rodziną. Lepszego kandydata nie było i nie będzie

Panie Baginski czy moze Pan bardziej szczegolowo okreslic co zrobil Pan dla mieszkancow Grajewa i okolic. Nie sadze ,zeby mieszkancow Grajewa obchodzilo to co Pan zrobil dla Lomzy.

Człowiek przynajmniej zna nasz region, w przeciwieństwie do pani Anders, której jedynym atutem jest nazwisko..

Nigdy nic nie zrobił dla Grajewa. To mój drugi wpis
/

do Ady. hala sportowa. jaN

zagłosuję . Mam nadzieję ,ze nie będzie to zmarnowany głos. Ale oczekuję, ze kiedyś poinformują nas jaką pamiątkę zostawił dla nas po sobie ten człowiek. POWODZENIA .

Kogo widzą moje skromne oczy to przecież w tym gronie jest doradca Burmistrza Rajgrodu Pan Jacek Pieronek z PO pozdrawiamy. Nie boję się już o nasze

A może by tak już na emeryturkę?

jak zwykle cenzura e grajewo

Myślę,źe tym razem mieszkańcy Grajewa wykażą wielką roztropność i oddadzą głos na Pana Mieczysława.

Ludzi to jest człowiek który żyje tu iteraz postawcie na na niego a nie na jakis spadochroniarzy którzy nawet nie gadają po naszemu ./

Już raz Podlasie głosowało na spadochroniarza, pana Kurskiego z Gdańska, który miał rację mówiąc: "ciemny lud to kupi", bo Teraz ten sam Kurski rządzi telewizją, że nie da się oglądać TVP 1, TVP 2 i TVP info. Co takiego dla nas zrobił? Co zrobi pani Anders? Czas uczyć się na błędach. Ja będę głosowała na Mieczysława Bagińskiego , w myśl powiedzeni: "bliższa ciału koszula". Pan Bagiński jest stąd.

Panie Bagiński ile lat już pan obiecuje ?PSL i PO było u władzy i podziękowaliśmy im .Pan był działaczem ZSL,wiadomo co to za partia była .Głosujemy na panią Marię Annę Anders

Kiedy skonczy sie te pis u cenzurowanie?

romank masz rację

głosujcie na tych którzy przez osiem lat nic nie robili dla Polski i Polaków , chyba że wziąć pod uwagę proeuropejskość, czyli POlskę jako kolonię taniej siły roboczej, wyprowadzanie bez opodatkowania pieniędzy,biedni niech będą 90 procentami tego narodu ,a reszta pany dla których biedacy muszą utrzymywać służbę zdrowia i organizacje prawnicze takie jak trybunał który orzeka, że jedni mają prawa nabyte a inni już nie , pomimo iż Konstytucja -ta na którą tak chętnie powołuje się kod- stanowi o równości, a wszystko PO to aby nie stała się krzywda ubekom, esbekom i innym zdrajcom POLSKI

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.