czwartek, 18 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 14633 wyświetleń

Kwesta na zabytkowe nagrobki

01.11.2011

Ofiarność grajewian zaskakuje

    Kolejny dzień kwesty prowadzonej na grajewskich cmentarzach na renowację zabytkowych nagrobków zaskoczył organizatorów ofiarnością mieszkańców Grajewa. Kwestujący, wśród których byli m.in.: Radny Sejmiku woj. Podlaskiego – Mieczysław Bagiński, Burmistrz Miasta Grajewo – Adam Kiełczewski oraz członkowie GRH 9 PSK w historycznych mundurach, zebrali łącznie kwotę 4541,79 zł i 50 litów. Łącznie w ciągu dotychczasowych dni zbiórki członkowie Społecznego Komitetu Renowacji Grajewskiego Cmentarza Parafialnego zebrali już kwotę 10240,71 zł, 60 $ USA i 50 litów.

Jutrzejszy Dzień Zaduszny będzie ostatnim dniem tegorocznej zbiórki. Nadal liczymy na ofiarność wszystkich odwiedzających grajewskie nekropolie.


------------
 


Członkowie społecznego Komitetu Renowacji Grajewskiego Cmentarza Parafialnego kwestują na grajewskich cmentarzach, środki zostaną przeznaczone na renowację zabytkowych nagrobków zlokalizowanych na grajewskiej ponad dwustuletniej nekropolii. W wyniku pierwszego dnia zbiórki zebrano kwotę 1771,17 zł. Pragnę w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim osobom, które wsparły naszą inicjatywę, jak również wszystkim społecznie kwestującym w dniu dzisiejszym osobom. Dziękuję również za wszystkie miłe gesty i słowa, z którymi spotkali się kwestujący. Mamy nadzieję, że kolejne dni kwesty będą równie owocne.  

Jeżeli ktoś z Państwa nie będzie mógł być obecny na grajewskim cmentarzu w dniach, w których prowadzona będzie zbiórka publiczna, a zechce wesprzeć naszą działalność, to może to zrobić, dokonując wpłaty dowolnej darowizny na nasze konto:


Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK w Grajewie,
ul. Wojska Polskiego 61 b, 19-200 Grajewo

05 1020 1332 0000 1902 0751 6679
Darowizna na cele statutowe - cmentarz Grajewo

 

Z poważaniem w imieniu Komitetu
Tomasz Dudziński - przewodniczący

 

czwartek, 18 sierpnia 2022

Pożegnanie Lata 2022

czwartek, 18 sierpnia 2022

Poszukiwany ukrywał się w polu kukurydzy

Komentarze (15)

Za pomocą przy sprzątaniu terenu jestem za, za zbiórkami pieniędzy - nie!
Dlaczego?
Chciałbym zapytać się, gdzie jest zarządca naszego cmentarza? Gdzie idą środki z opłat abonamentowych (nie wiem jak je inaczej nazwać) za miejsce.
Sytuacja jest prosta: wykupujesz miejsce pod grób - płacisz, po pogrzebie po iluś tam latach (25?) znów płacisz by Twoje miejsce nie zajął ktoś inny. Gdzie są te pieniądze?
Patrząc na stan naszego cmentarza to mam wrażenie, że jest on zostawiony sam sobie...
Jeśli będzie taka akcja, że ludzie za darmo pójdą sprzątać te najbardziej wizytówkowe i zaniedbane groby - o ile będę w Grajewie - pójdę również. A tak to choćbym i miał pieniądze to nie przekażę - przykro mi. Niech tą sprawą zajmie się zarządca cmentarza a jak nie może (nie jest w stanie) to niech nie pobiera opłat.

USA to kraj a walutą tego państwa jest USD. Takie rzeczy wypadałoby wiedzieć.

Panie Tomaszu gorąco popieram ten projekt i życzę wytrwałości .

oleander czytaj ze zrozumieniem widzisz znak po 60 $ tak oznacza się dolary amerykańskie czyli 60$ USA . GOCHA .

Oh !!! jaki Ty Olender jesteś mądry, i oczytany, a gdzież żeś się taki urodził ? Daleko zajdziesz.

Oleander, jesteś niepotrzebnie zgryźliwy i raczej nie katolik. Nie wypada Ci (i nam) tak butnie reagować. Autor tekstu, na ile Jego znam, doskonale wie, co pisze i wie, co wypada, a co nie wypada. Tu, informuje, że możemy płacić w dolarze amerykańskim (są inne). Wie, nawet lepiej niż Ty, że waluta amerykańska oznaczona jest symbolem $ i kodem USD. Wie nawet, że produkcja jednego banknotu, bez względu na jego nominał, kosztuje 4 centy. (PS. Za to ich młodzież nie wie, gdzie leży Polska.)
Podejrzewam, że jednak autor czegoś nie wie. Nie wie, że w cichym kącie lub tuż za oknem wciąż warczy pies ogrodnika, albo czyha turpista z gatunku homo sapiens. Wyszukuje on nie pożytecznej pracy dla dobra innych, ale wciskania czarnych kłów w sprawy innych ludzi. Nie ma w śród nas ideałów. Np. dla niego, nie wypada zwrócić Ci uwagę, że popełniłeś błędy interpunkcyjne w swoim tekście(ja też mam taki talent). Wiesz, dlaczego? Podpowiem, to jest drobna sprawa. My Ciebie i tak rozumiemy, ponieważ istotą jest zrozumiała strona merytoryczna. Lepiej odpowiedz sobie na pytanie, a może już wiesz - dlaczego Bóg stworzył kobietę? Pozdrawiam, to raczej wypada powiedzieć.

A gdzie pieniądze co były w kościele przez dwie niedziele zbierane na wodę i ścieżki.....

Ciekaw dlaczego komentarz od Kopirajter nie został ucięty, a mój tak. Rzeczywiście duża cenzura ciekawe dlaczego

Ewo, cytuję Ciebie: A gdzie pieniądze co były w kościele przez dwie niedziele zbierane na wodę i ścieżki.....(koniec cytatu). Potem pytasz: - Ciekaw dlaczego komentarz od Kopirajter nie został ucięty, a mój tak. Rzeczywiście duża cenzura ciekawe dlaczego (koniec cytatu). Oj, parafianka Ewa. Ty z takim wstępem porównujesz się do Kopirajtera, a potem dziwisz się, że tobie ucięto, a jemu nie. Ty walczysz o złotówkę, której nie chcesz wydać, a Kopirajter troszczy się o etykę współtrwania. Uważam, że za bezmyślne używanie słowa- cenzura- też powinno ci się coś uciąć. Uważny czytelnik wie, że na tym portalu nie ucina się, tylko reguluje szare komórki naiwności, lub demokratycznego, werbalnego barbarzyństwa niektórych komentatorów.

Inicjatywa mysle dobra ktos cos chce zrobic- gratulacje dla naszego Burmistrza Pana kiełczewskiego - on również zbierał pieniążki na owy cel w święto zmarłycg


Właśnie ciekawe dlaczego ta cenzura nie walczę o żadną złotówkę tylko stwierdzam fakty a że komentarza mego jest początek to trudno widać na e-Grajewo tak było jest i będzie wspomnę pieniądze były zbierane jak tylko nastał ks. Oleksy który nie dotrzymał słowa. Nie porównuje się do nikogo bo nie oto chodzi. żegnam cenzurowe forum

Gratulacje należą się przede wszystkim głównym inicjatorom akcji: Marii Jasionowskiej, Annie Niedźwiedzkiej i Tomaszowi Dudzińskiemu oraz oczywiście wszystkim, którzy wsparli akcję. Dobrze, że są jeszcze tacy ludzie w naszym mieście.

akcja super !!
ale pytanie Krzyśka też - "Chciałbym zapytać się, gdzie jest zarządca naszego cmentarza? Gdzie idą środki z opłat abonamentowych (nie wiem jak je inaczej nazwać) za miejsce."

Kaska ze zbioru idzie na NOWĄ światynię co się gołym okiem i rozumieniem da łypnąć.

matacharja zbiórka prowadzona była przez "Społeczny Komitet Renowacji Grajewskiego Cmentarza Parafialnego przy towarzystwie Przyjaciół 9 PSK". Wszystkie zebrane środki, zgodnie z obowiązującymi przepisami muszą zostać wydane na cele wskazane w stosownym wniosku o wydanie zgody na zorganizowanie zbiórki. W tym przypadku cele te brzmiały: Renowacja zabytkowych nagrobków cmentarza parafialnego w Grajewie, Sporządzenie mapy i inwentaryzacja zabytkowych nagrobków cmentarza parafialnego w Grajewie. I mogę cię w 100% zapewnić, że właśnie na to pieniądze te zostaną wydane. Z poważaniem T.Dudziński

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.