czwartek, 30 maja 2024

Sport

KS Ookami nie zwalnia tempa

Klub Sportowy Ookami wziął udział w trzech ważnych wydarzeniach, które odbyły się w marcu. 


X edycja turnieju organizowanego przez Giżycki Klub Karate  odbyła się 2 marca w Giżycku. W zawodach wzięło udział ponad 200 karateków z 12 klubów. Grajewo reprezentowało 14 zawodniczek i zawodników.

  • Złoto wywalczyły Nikola Dąbrowska, Zuzia Jaczyńska i Zuzia Kaczyńska.
  • Srebro dla Kingi Gwoździej i Wiktora Wesołowskiego, brąz dla Marcina Liżewskiego, Zosi Kiźlińskiej i Zuzi Skrodzkiej.


Wszystkim gratulujemy zaangażowania i dostarczonych emocji.

Tydzień po starcie w Giżycku trzy zawodniczki KS Ookami wystąpiły w Mistrzostwach Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai. Turniej zorganizowany w Kaliszu stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i dostarczył wielu wrażeń. Najpierw w kategorii kata Zuzia, Nikola i Ola zdobyły złoto w konkurencji drużynowej. Indywidualnie Nikola Dąbrowska spisała się na brąz. Następnie w licznie obsadzonych kategoriach kumite stoczyliśmy bardzo ciekawe i cenne walki. Zuzia Jaczyńska uległa zdobywczyni złota Mai Abramczyk ze Starachowic. Ola Dzięgielewska w finale kategorii do 60 kg zmierzyła się z Zofią Tomala z Tarnowskich Gór i ostatecznie do Grajewa przywiozła srebrny medal. Nikola po wymagających taktycznie pojedynkach zdobyła w kumite brąz. Były to cenne starty, które potwierdziły coraz wyższy poziom naszych dziewczyn. Warto dodać, że Łukasz Lemieszko - prezes i trener klubu z Grajewa jako członek Komisji Sędziowskiej PFKS był odpowiedzialny za przebieg weryfikacji zawodników, losowanie drabinek i przebieg rywalizacji.


Po dwóch startach sportowych instruktorzy Klubu wzięli udział w "Black Belt Seminar" organizowanym przez Europejską Organizację Karate w Dojo Stara Wieś. Wydarzenie zgromadziło ponad 250 uczestników z 19 krajów, z najwyższymi kwalifikacjami.

Oprócz treningów odbył się Kurs Sędziowski. W seminarium udział wzięła Beata Chlebus, Agnieszka Dzięgielewska i Aneta Kiełczewska i Łukasz Lemieszko, który przy tej okazji odebrał z rąk shihan Yasuharu Fujihara (8 dan Japonia) zdobyty w październiku ubiegłego roku 4 dan. 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.