środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 9648 wyświetleń

Kronika Policyjna 997

informujemy o wybranych zdarzeniach zaistniałych na terenie działania KPP G-wo od 6.12.2004 do 10.12.2004


1. Oszustwo - 07.12.04r. do Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zgłosiła się mieszkanka Popowa gm. Grajewo i poinformowała, że dwaj mężczyźni tzw. „fachowcy”, których zatrudniła do wymiany okien w trakcie wykonywanych czynności oszukali ją na sumę 300 zł. Oszustwo polegało na niewstawieniu jednego z okien w budynku mieszkalnym.

2. Kradzież mienia - dn. 09.12.04r. do KPP w Grajewie wpłynęło zawiadomienie o kradzieży sprzętu medycznego i elementów komputera z Niepublicznego ZOZ „FENIKS” w Grajewie. Jak ustalono sprawca dostał się do wnętrza pomieszczeń otwartym oknem, a następnie dokonał kradzieży.

3. Usiłowanie kradzieży z włamaniem – w nocy z 8/9.12.04r. nieznani sprawcy usiłowali dokonać włamania do punktu „LOTTO” w Grajewie na Os. Południe. Sprawcy uszkodzili zamek podklamkowy, którego wartość zgłaszająca oszacowała na 30 zł. Kradzież nie doszła do skutku z uwagi na inne zabezpieczenia, których sprawcy nie pokonali.

4. Nielegalne posiadanie narkotyku - w nocy z 9/10.12.2004 na ul. Targowej w Grajewie policjanci z KPP w Grajewie zatrzymali mężczyznę w wieku 28 lat, który posiadał przy sobie narkotyk w postaci marihuany. Mężczyźnie temu przedstawiano zarzut nielegalnego posiadania narkotyku.


W ostatnim czasie na Osiedlu Południe w Grajewie dochodziło do licznych czynów o charakterze chuligańskim, gdzie grupa młodych mężczyzn dokonywała dewastacji mienia i kradzieży. Dewastacja polegała na niszczeniu sieci teleinformatycznej w bloku należącym do Spółdzielni Mieszkaniowej „ZGODA”, zaś w przedszkolu nr 2 dokonano zniszczenia czujnika termicznego regulującego ogrzewanie budynku przedszkola. Dzięki dużemu zaangażowaniu policjantów naszej jednostki Policji, sprawcy zostali ustaleni i poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwa i wykroczenia.

Przypominamy mieszkańcom, iż okres jesienno-zimowy sprzyja dokonywaniu remontów i konserwacji rowerów i w związku z tym można również zadbać
o oznakowanie rowerów w naszej jednostce Policji. Wystarczy przyjść lub zgłosić telefonicznie zamiar oznakowania, a dzielnicowi zajmą się sprawą na miejscu.

Komenda Powiatowa Policji w Grajewie

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (2)

Tak podajecie anomimowe telefony my zglaszamy sie informujac policje a policja nakazuje podac dane/ Nikt z tego zwgledu nie udzieli wam informacji. Albo anonimowoalbo wcale
.

Anonimowy telefon zaufania do Komendy to
2722222 na ten telefon możesz dzwonic całą dobę, nikt cie nie zapyta o twoje dane
Pozdrawiam mieszkańca Grajewa - Naczelnik Prewencji

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.