997

Kronika policyjna 997

WYBRANE ZDARZENIA Z TERENU DZIAŁANIA KPP GRAJEWO - 16-19.06.2005r.

1.Wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów 100 USD
W dniu 16.06.2005r. w bezpośrednim pościgu policjanci KPP Grajewo dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy rozprowadzali fałszywe banknoty o nominale 100 USD na terenie Grajewa. 17.06.2005r. Sąd Rejonowy w Grajewie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grajewie zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego zatrzymania na okres 3 miesięcy. Jednemu ze sprawców przedstawiono zarzut sprzedaży 1 banknotu 100 USD oraz usiłowanie sprzedaży 3 banknotów, natomiast drugiemu sprawcy przedstawiono zarzut sprzedaży 1 banknotu, oraz przechowywanie w celu wprowadzenia do obiegu 30 sztuk fałszywych banknotów, które przechowywał we własnym mieszkaniu. Ponadto w jego samochodzie odnaleziono w trakcie przeszukania jeszcze 5 fałszywych banknotów. Łączna wartość fałszywych banknotów to 11. 480 PLN.

2. Nietrzeźwy rowerzysta
W nocy 18.06.2005r. w Szczuczynie na ul. Wąsowskiej Policjanci tamtejszego Posterunku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem, po sprawdzeniu stanu trzeźwości, okazało się że rowerzysta kierował w stanie upojenia alkoholowego z wynikiem 2,03 i 1,99 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

3. Uszkodzenie ciała
Mieszkaniec wsi Popowo , gm. Grajewo w dniu 19.06.2005r. powiadomił, iż w trakcie kłótni z sąsiadem został przez niego uderzony drewnianym trzonkiem od wideł w wyniku czego doznał złamania trzonu kości łokciowej prawej ręki.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym i ostatnimi dniami nauki apelujemy do rodziców i opiekunów o szczególny nadzór nad swoimi pociechami, gdyż coraz częściej Policja informowana jest o przypadkach spożywania alkoholu zwłaszcza przez dzieci i młodzież będących na wagarach. Ponadto odnotowano 2 kolizje i wypadki drogowe, gdzie kierujący pojazdami mechanicznymi nie zastosowali szczególnych środków ostrożności w ruchu drogowym Ujawniono i zatrzymano również 8 nietrzeźwych kierujących pojazdami po drogach Powiatu.


mł. asp. A. Łagodziński KPP Grajewośroda, 3 czerwca 2020

Konkurs fotograficzny

niedziela, 20 sierpnia 2017

Kino pod chmurką!

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.