Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 8493 wyświetleń

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 3 – 9.02.2014 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 10 zdarzeń, w tym 2 pożary i 8 miejscowych zagrożeń. Od początku 2014 roku odnotowano ogółem 137 zdarzeń, w tym 22 pożary, 114 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

 
 Wypadek samochodu osobowego
5 lutego 2014 r. około godz. 14.40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na drodze krajowej Nr 61 na wysokości miejscowości Toczyłowo gm. Grajewo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy marki Audi A3 zjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w słup energetyczny. W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała, a ruch drogowy odbywał się bez większych utrudnień. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, sprawdzeniu wycieków paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających przez Policję uszkodzone auto zostało przetransportowane na parking. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

 Zderzenie dwóch samochodów osobowych
7 lutego 2014 r. około godz. 09.10 grajewscy strażacy zostali powiadomieni o wypadku drogowym w miejscowości Bełda gm. Rajgród. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania wstępnego ustalono, że samochód osobowy Dacia Duster zderzył się z samochodem osobowym Skoda Fabia. W wyniku zderzenia pojazdów zablokowany został jeden pas ruchu na drodze powiatowej, a wszyscy podróżujący samochodami znajdują się na zewnątrz uszkodzonych pojazdów i nie potrzebują pomocy medycznej. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, zakręceniu instalacji gazowej w samochodzie Dacia Duster oraz sprawdzeniu czy nie ma wycieków paliwa i innych płynów eksploatacyjnych z samochodów. Działania ratownicze prowadzone były przez zastęp Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Rajgrodzie.

 Zderzenie samochodu dostawczego z łosiem
7 lutego 2014 r. o godz. 09.10 dyżurny SK KP PSP został poinformowany o wypadku komunikacyjnym na drodze krajowej Nr 65 na wysokości miejscowości Białogrądy gm. Grajewo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód dostawczy Mercedes Sprinter zderzył się z łosiem, który nagle wtargnął na drogę. Kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń ciała i samodzielnie opuścił uszkodzony pojazd, a martwe zwierzę znajduje się w przydrożnym rowie. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, odłączeniu akumulatora oraz sprawdzeniu czy nie ma wycieków paliwa i innych płynów eksploatacyjnych z pojazdu. Strażacy wspomagali również Policję w kierowaniu ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Białaszewie.

 Dachowanie samochodu osobowego
8 lutego 2014 r. o godz. 13.08 SK KP PSP odebrało telefoniczne zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na drodze lokalnej pomiędzy miejscowościami Wąsosz - Kędziorowo. W trakcie działań ratowniczych ustalono, że kierujący samochodem osobowym Opel Omega utracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi na pobocze i uderzył w drzewo. Kierowca, który samodzielnie wydostał się z rozbitego pojazdu z urazem głowy oraz potłuczeniami został przewieziony przez zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Grajewie. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu.

 Ponadto strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej wyjeżdżali do gaszenia pożarów sadzy w przewodach kominowych, dzikich składowisk śmieci, a także interweniowali przy usuwaniu powalonych drzew i konarów na drogi lokalne.

 Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej  w Grajewie
kpt. Arkadiusz LichotaKomentarze (3)

dnia 7 lutego w bełdzie była jednostka osp Rajgród.a z Grajewa nie było nikogo.dlaczego piszeci same kłamstwai dlaczego wszystkie lałry zbiera grajewo

strażacy z Grajewa przyjechali pierwsi na miejsce wypadku, a dopiero potem Rajgród.

Mieszkanko Bełdy podpisz się z imienia i nazwiska żeby było wiadomo czy mówisz prawdę.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.