Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 26.08. – 8.09.2013 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 34 zdarzenia, w tym 6 pożarów oraz 28 miejscowych zagrożeń. Od początku roku odnotowano ogółem 680 zdarzeń, w tym 100 pożarów, 574 miejscowe zagrożenia oraz 6 alarmów fałszywych.

Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem
Kierujący motocyklem Junak wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu co skutkowało zderzeniem z samochodem osobowym marki VW. Motorem jechały dwie osoby. Obie zostały poszkodowane i po udzieleniu pomocy na miejscu zdarzenia przewiezione na szpitalny oddział ratunkowy w Grajewie. Do tego wypadku doszło 1.09.2013r. tuż przed godziną jedenastą w miejscowości Wąsosz na skrzyżowaniu ulicy Piaskowej z Mazowiecką. W działaniach ratowniczych trwających ponad dwie godziny udział brał zastęp jednostki OSP KSRG Wąsosz oraz Pogotowie. Swoje działania na miejscu zdarzenia prowadziła również Policja.

Najechanie na tył samochodu poprzedzającego
Do tego wypadku doszło w Grajewie na ulicy Wojska Polskiego. Kierujący samochodem osobowym marki Hyundai najechał na tył samochodu dostawczego Ford i w wyniku doznanych obrażeń został odwieziony do szpitala. Działania ratownicze trwały blisko godzinę i prowadzone były przez dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu zdarzenia swoje działania prowadziła policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Dachowanie Citroena
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na drodze krajowej nr 61 na wysokości miejscowości Boczki - Świdrowo. Kierujący pojazdem z nieustalonych przyczyn nagle utracił nad nim panowanie, auto zjechało z drogi, dachowało i zatrzymało się w przydrożnym rowie na dachu. Kierowca który podróżował nie odniósł poważniejszych obrażeń i sam wydostał się z auta jeszcze przed przybyciem na miejsce zastępów ratowniczych. W działaniach ratowniczych, które trwały blisko godzinę, udział brały dwa zastęp Państwowej Straży Pożarnej wspomagane przez zastęp jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości Boczki - Świdrowo.

Żmija na chodniku
Do tego nietypowego zdarzenia doszło 5.09.2013r w Grajewie. Dyżurna pogotowia zwróciła się do strażaków z prośbą o pomoc twierdząc, że na chodniku przy szpitalnym oddziale ratunkowym leży żmija. Strażacy złapali gada i wypuścili w terenie niezamieszkałym.


Dowódca JRG w Grajewie
st. kpt. Kazimierz Golubiewski


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.