sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 18 – 30.06.2013 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 26 zdarzeń, w tym 1 pożar, 23 miejscowe zagrożenia oraz 2 alarmy fałszywe. Od początku roku odnotowano ogółem 534 zdarzenia, w tym 70 pożarów, 459 miejscowych zagrożeń oraz
5 alarmów fałszywych.


Wypadek samochodu ciężarowego na drodze krajowej nr 61

19.06.2013 r. dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego marki Volvo na drodze krajowej nr 61 przed miejscowością Popowo. Z powodu pęknięcia przedniej opony samochód wjechał do przydrożnego rowu, co doprowadziło do przewrócenia naczepy na prawy bok i wysypania przewożonych zrębków drewna. W wyniku powstałego zdarzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. Działania ratownicze prowadzone były przez zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

Zderzenie samochodów osobowych
20.06. PSK KP PSP odebrało sygnał o zderzeniu samochodu osobowego marki Daewoo Lanos z samochodem osobowym VW Passat w Grajewie na ul. Wojska Polskiego (fragment drogi krajowej nr 65). W wyniku zdarzenia 4 osoby zostały ranne - 3 osoby podróżujące samochodem Daewoo Lanos i kierujący samochodem VW Passat. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego w transporcie osób poszkodowanych do karetek, zebraniu rozlanego paliwa i płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu, usunięciu aut i pozostałości powypadkowych z jezdni stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym
25.06. dyżurnego PSK KP PSP powiadomiono o zderzeniu samochodu osobowego marki VW Golf z samochodem ciężarowym Volvo w Grajewie na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania wstępnego ustalono, że nikt z podróżujących nie został poszkodowany, a sygnalizacja świetlna w momencie zderzenia pojazdów nie działała. Działania ratownicze polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie VW Golf, sprawdzeniu aut pod kątem wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych prowadził zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

Poszukiwania mężczyzny w rzece Biebrza
29.06. w godzinach wieczornych dyżurny PSK KP PSP zadysponował samochód ratownictwa wodnego wraz z grupą strażaków – nurków i łodzią do poszukiwań mężczyzny, który utonął w rzece Biebrza na wysokości plaży miejskiej w Goniądzu. Nurkowie odnaleźli mężczyznę w odległości około 100 metrów w dół rzeki od miejsca wskazanego przez świadków zdarzenia i 12 metrów od linii brzegowej na głębokości 2,5 metra. Nieprzytomnego mężczyznę wydobyto na powierzchnię i przekazano zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego, który przystąpił do resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Resuscytacja nie powiodła się i lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

                                                      
Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej  w Grajewie
kpt. Arkadiusz Lichota
fot. PSP GrajewoKomentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.