sobota, 21 maja 2022

Wiadomości

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 16.08.2010 r. – 22.08.2010 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 24 zdarzenia,
w tym 1 pożar oraz 23 miejscowe zagrożenia.
Ogółem od początku roku zanotowano 798 zdarzeń, w tym 151 pożarów,  642 miejscowe zagrożenia oraz 5 alarmów fałszywych. Liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 10 ofiar śmiertelnych, 63 osoby ranne.
      W dniu 16.08.2010 r. około godziny 09:45 na drodze krajowej nr 61 w pobliżu miejscowości Popowo doszło do wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych, (Opel Corsa, BMW). W wyniku zderzenia dwie osoby zostały poszkodowane. Przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującą samochodem Opel Corsa.  W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP, Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz Pomoc Drogowa.
            W dniu 17.08.2010 r. około godziny 09:40 Dyżurny PSP otrzymał zgłoszenie,  że w Grajewie na ul. Wiórowej wyniku dużych opadów deszczu został zalany budynek magazynowy. Działania ratowników polegały na wypompowaniu wody z obiektu. W działaniach ratowniczych trwających około godziny udział brał jeden zastęp PSP.
            W dniu 17.08.2010 r. o godzinie 09:50 w miejscowości Szczuczyn ul. Sportowa, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych (Daewoo Lanos, Ford Escort). Przyczyną zderzenia było najechanie na tył samochodu Ford przez kierującego samochodem Daewoo. Na szczęście w wyniku zderzenia pojazdów nikt nie odniósł obrażeń. Działania ratownicze prowadzone były przez jeden zastęp z OSP KSRG Szczuczyn.
            W dniu 22.08.2010 r. o godziny 17:26 Dyżurny PSP otrzymał zgłoszenie, że na trasie Grajewo – Bogusze (droga krajowa nr 65), doszło do potracenia pieszego przez samochód osobowy VW Golf. Przyczyną potrącenia było prawdopodobnie nagłe wtargnięcie pieszego na jezdnię. Poszkodowana osoba została przewieziona do szpitala w Grajewie. W działaniach ratowniczych trwających około godziny udział brał jeden zastęp PSP.
 W dniu 22.08.2010 r. o godzinie 21.38 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o pożarze dwóch stodół w miejscowości Skaje gm. Szczuczyn.   W trwających prawie 7 godzin działaniach ratowniczo – gaśniczych uczestniczyło 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 7 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej, w sumie 40 strażaków. Spaleniu uległy dwie stodoły wraz z płodami rolnymi oraz sprzętem rolniczym.
                                                                                                                                                                                                       
Zastępca Dowódcy JRG
asp. sztab. Arkadiusz Lichota

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.