środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

Kronika 997

01- 02.08.2009r.
-Nietrzeźwy weekend
Pięciu nietrzeźwych kierujących w powiecie grajewskim zatrzymali policjanci podczas ubiegłego weekendu.

W sobotę pierwszego nietrzeźwego kierującego zatrzymano w sobotę, kwadrans po godzinie 8:00 na ul. Elewatorskiej w Grajewie. 20 – letni kierowca Golfa miał 0,34 promila alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w miejscowości Wólka Mała. U 73 – latka badanie alkomatem wykazało 0,9 promila. O godzinie 19:36 na drodze 61 na odcinku Miecze – Wólka Mała u zatrzymanego do kontroli drogowej 32 – letniego kierowcy Passata badanie alkomatem wykazało 1 promil alkoholu w organizmie. Kilkanaście minut później w Grajewie na ul. 9 PSK kierujący Mercedesem miał ponad 2 promile alkoholu. Niechlubnym rekordzistą ubiegłego weekendu był kierowca samochodu ciężarowego zatrzymany w niedzielę kilka minut po godzinie 15:00. Kierowca Renault Magnum miał 2,27 promila.

-Kolizje drogowe
W ubiegły weekend na drogach powiatu grajewskiego doszło do czterech kolizji drogowych.

Przyczyną kolizji było w większości nie ustąpienie pierwszeństwa bądź nie zachowanie ostrożności. Kwadrans po godzinie 10:00 w sobotę na ul. Konopskiej w Grajewie kierujący Golfem mieszkaniec gminy Grajewo w trakcie manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka motorowerowi. Kierujący skuterem mieszkaniec Grajewa z otarciami naskórka i stłuczoną lewą dłonią zabrany został przez Pogotowie Ratunkowe. Do grajewskiego szpitala także trafiła pasażerka Matiza, który brał udział   w kolizji drogowej w miejscowości Miecze około godziny 17:25. Kierujący Mercedesem mieszkaniec gminy Rajgród wykonując manewr wyprzedzania uderzył w lewą tylnią część skręcającego w lewo Matiza. W pozostałych dwóch kolizjach na szczęście nikt nie doznał obrażeń a zniszczeniu uległy jedynie pojazdy.

-Uszkodzenie samochodu
W godzinach 19:00 – 21:00 na jednym z parkingów w Grajewie na os.  Południe uszkodzona została pokrywa bagażnika oraz zderzak w samochodzie osobowym marki Opel Astra.

03.08.2009r.
Kradzież z włamaniem
Kilka minut po godzinie 7:00 dyzurny KPP w Grajewie został poinformowany, że w miejscowości Miecze doszło do kradzieży z włamaniem.
Od godzin wieczornych 31-go lipca do godziny 7:00 3-go sierpnia nieznani sprawcy włamali się do budynku mieszkalnego i dokonali kradzieży dwóch laptopów.                                            

Kolizyjny poniedziałek
W dniu dzisiejszym na terenie powiatu grajewskiego doszło do kolizji drogowych.
Pierwsza z nich miała miejsce około godziny 13:30 na trasie 65 Grajewo – Przechody. Kierujący samochodem osobowym marki Honda, mieszkaniec Warszawy, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu trasą 65 Nissanowi, którym kierował mieszkaniec Wysokiego Mazowieckiego. Do kolejnej kolizji doszło o godzinie 15:20 na drodze Grajewo – Toczyłowo. Kierujący VW Passatem mieszkaniec Białegostoku podczas jazdy stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Pasażerka Passata została przewieziona do grajewskiego szpitala. Sprawcy obu kolizji zostali ukarani mandatami karnymi. O godzinie 18:35 w Grajewie, na ul. Wojska Polskiego kierujący Passatem mieszkaniec Grajewa podczas manewru wyprzedzania doprowadził do zderzenia z pojazdem poprzedzającym marki Renault Laguna, którym kierował także mieszkaniec Grajewa.

Kradzieże
O godzinie 15:20 dyzurny KPP w Grajewie został poinformowany, że od 13 lipca do 3 sierpnia nieznay sprawca dokonał włamania do piwnicy
skąd ukradł 2 wędki, skrzynkę na narzędzia oraz szlifierkę o łącznej wartości 300 zł. Kolejna kradzież zgłoszona została kilka minut przed godziną 20:00. W okresie czasu od 1 do  2 sierpnia nieznany sprawca z klatki schodowej na os. Południe  dokonał kradzieży roweru wartości 260 zł. Trwają czynności mające na celu ustalenie sprawców oby kradzieży.


04.08.2009r.
Nietrzeźwy kierowca
Na drodze publicznej Okół – Koszarówka zatrzymano do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Ford mieszkańca gminy Grajewo
w stanie po użyciu alkoholu. 41- latek miał 0,44 promila alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwy kierowca sam zgłosił się na Policję
25 – latek kierując samochodem pod wpływem alkoholu uderzył w drzewo. O zdarzeniu sam poinformował Policję.

O godzinie 15:25 dyżurny KPP w Grajewie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Rybczyzna (gm. Rajgród). Skierowany na miejsce patrol policyjny ustalił, iż kierujący, a zarazem zgłaszający znajduje się pod wpływem alkoholu. Jadąc samochodem osobowym VW Passat mieszkaniec Białegostoku uderzył w drzewo . Badanie alkomatem wykazało 1,09 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji odpowie przed sądem.


05.08.2009r.
Nietrzeźwi kierujący

Dwóch nietrzeźwych rowerzystów zatrzymano dziś na terenie powiatu grajewskiego. Pierwszym kierującym jednośladem pod wpływem alkoholu był 55 – letni mieszkaniec gminy Rajgród zatrzymany w miejscowości Szymany. Mężczyzna miał 2,23 promila alkoholu w organizmie. Kolejnego nietrzeźwego rowerzystę zatrzymano w miejscowości Czarnawieś. U 61 – latka badanie na zawartość alkoholu wykazało 0,61 promila.

O włos od tragedii
Brawurowa jazda motocyklem bez uprawnień mogła skończyć się tragicznie. Dwóch 17 – latków trafiło do szpitala.

Wczoraj około godziny 16:50 w miejscowości Kolonia Szymany (gmina Grajewo) doszło do wypadku drogowego z udziałem motocykla I ciągnika rolniczego. Kierujący motocyklem 17 – letni mieszkaniec gm. Grajewo na prostym odcinku drogi podczas wyprzedzania nie zachował należytych środków ostrożności i podczas manewru wyprzedzania doprowadził do zderzenia ze skręcającym w lewo ciągnikiem rolniczym, którym kierował 74 – letni mieszkaniec gminy Grajewo. W wyniku zderzenia obrażeń doznał kierujący motocyklem i jego 17 – letni pasażer. Obaj chłopcy z obrażeniami ciała zostali przewiezieni przez Pogotowie Ratunkowe do grajewskiego szpitala. Ustalono, iż 17 – latek kierował niezarejestrowanym motocyklem bez uprawnień. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Trwają czynności mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia. Kierujący byli trzeźwi.


06.08.2009r.
Pijany, ale uczciwy pirat drogowy

Mieszkaniec gminy Rajgród to kolejny przykład szczerego i uczciwego obywatela. Pijany sprawca kolizji drogowej sam poinformował o zdarzeniu grajewską Policję.

Wczoraj, kilkanaście minut po godzinie 11:00 dyżurny KPP w Grajewie otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Ełckiej w pobliżu stacji paliw “Orlen” Kierujący Żukiem mieszkaniec gminy Rajgród nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego marki Fiat, którym kierowała mieszkanka Białegostoku doprowadzając do kolizji. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 3 promile. Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyzna odpowie przed sądem.

Kolizja w Woźnewsi
Około godziny 11:24 w miejscowości Woźnawieś doszło do kolizji drogowej. Kierujący ciągnikiem rolniczym marki Fend mieszkaniec gm. Rajgród na łuku drogi zjechał na pobocze i nie wyhamował uderzając przodem ciągnika w bok zaparkowanego na poboczu samochodu marki Renault Laguna należącego do mieszkanki powiatu augustowskiego. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

Stłuczka przed monopolowym
Około godziny 15:20 w Grajewie przed sklepem spożywczo – monopolowym na podwórku posesji przy ul. Wojska Polskiego doszło do stłuczki dwóch pojazdów. Kierujący samochodem osobowym marki Polonez, będąc prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, otarł swoim pojazdem zaparkowany Renault, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku. W trakcie policyjnych poszukiwań ujawniono uciekiniera. Sprawca stłuczki odmówił poddania się badaniu alkomatem, dlatego, alby sprawdzić stan jego trzeźwości, została pobrana mu krew.

07-09.08.2009 r.
Kolizyjny weekend
W trakcie ubiegłego weekendu na drogach powiatu grajewskiego doszło do pięciu  zdarzeń drogowych.
Pierwsza kolizaja drogowa miała miejsce w piątek kilka minut po godzinie 11:00.  Przy jednym ze sklepów spożywczych na ul. Koszarowej w Grajewie kierujący Fiatem 126 p. nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego marki Opel, którym kierowała mieszkanka Pisza. Sprawca kolizji odjechał z miejsca zdarzenia. Grajewscy policjanci po ustaleniu tożsamości kierującego Fiatem, za spowodowanie kolizji ukarali 61 – letniego mieszkańca gminy Grajewo mandatem karnym. O godzinie 18:00 na trasie 61, na drodze Obrytki – Szczuczyn kierujący Fiatem 126 p. wraz z przyczepą na prostym odcinku drogi wskutek źle rozłożonego ładunku spowodował jego wywrócenie. Kolejna kolizja miała miejsce w sobotę około godziny 17:35 na ul. Wojska Polskiego. Kierujący samochodem marki Renault obywatel Francji nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu omijającego marki Mazda, którym kierował mieszkaniec Ełku. W niedzielę na trasie Grajewo – Sikora kierujący samochodem osobowym marki Skoda obywatel Estonii również nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego w wyniku czego najechał na tył samochodu marki Dacia kierowanego przez mieszkańca Łodzi. Kilka minut po godzinie 18:05 na trasie Grajewo – Szymany kierujący motocyklem mieszkaniec Prostek podczas włączania się do ruchu nie ustapił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z samochodem marki VW Golf, którym kierował mieszkaniec Lublina. Sprawcy wszystkich kolizji zostali ukarani mandatami karnymi.

Nietrzeźwi kierowcy
W weekend grajewscy policjanci podczas kontroli drogowych ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących.
W sobotę, w Rajgrodzie zatrzymany do kontroli drogowej 45 – letni motorowerzysta miał 2 promile alkoholu w organizmie. W niedzielę zatrzymano dwóch rowerzystów znajdujących się pod wpływem alkoholu. O godzinie 20:00 na drodze Wólka – Skaje u kontrolowanego 24 – latka alkomat wykazał 0,23 promila. Kolejnego nietrzeżwego o godzinie 21:20 zatrzymano w Wojewodzinie. 17 – letni mieszkaniec
 
10.08.2009 r.
Kradzież roweru
O godzinie 8:00 mieszkanka Grajewa poinformowała dyżurnego KPP Grajewie, iż w czasie od godziny 18:00 8 sierpnia do godziny 20:00 10 sierpnia nieznany sprawca dokonał kradzieży niezabezpieczonego roweru typu damka z klatki bloku przy os. 1000 – lecia.

Uszkodzenie mienia
O godzinie 9:00  dyżurny otrzymał zgłoszenie, iż w czasie od godziny 16:00 8 sierpnia do godziny 9:00 10 sierpnia nieznany sprawca dokonał uszkodzenia dwóch przęseł betonowych ogrodzenia w Grajewie  przy ul. Mickiewicza. Wartość strat oszacowano na 200 zł.

11.08.2009 r.
Nietrzeźwi rowerzyści
Kilka minut przed godziną 15:00 w Czarnejwsi zatrzymano jadącego rowerem 48-letniego obywatela Francji w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 0,61 promila alkoholu w organizmie. Kolejnego rowerzystę pod wpływem alkoholu zatrzymano w miejscowości Glinki (gm. Radziłów).   U 48 – letniego mieszkańca gminy Wąsosz badanie alkomatem wykazało 1 promil.

Uszkodzenie samochodu na Południu
Kilka minut po godzinie 17:00 mieszkaniec Grajewa poinformował dyżurnego KPP w Grajewie,  że w dniu dzisiejszym w godzinach 10:30 – 15:30 na os. Południe na niestrzeżonym parkingu nieznany sprawca dokonał uszkodzenia atrapy przedniej w samochodzie marki Mazda. Wartość strat wynosi 1000 zł.

Stłuczka w Szczuczynie
Około godziny 20:25 na ul. Kilińskiego w Szczuczynie doszło do kolizji drogowej. Mieszkaniec gm. Grabowo jadąc ul. Kilińskiego samochodem osobowym marki Nissan Almera nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego marki BMW, którym kierował obywatel Belgii. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.


12.08.2009 r.
Kamera prawdę powie
W dniu dzisiejszym dyżurny KPP w Grajewie otrzymał zgłoszenie dot. kradzieży sklepowej. Pracownik sklepu spożywczo – monopolowego na os. Centrum w Grajewie poinformował, iż podczas przeglądu zapisu kamer monitoringu z dnia 11 sierpnia dostrzegł jak nieznany mężczyzna kradnie cztery piwa marki „Żubr” i 0,5 l. wódki o łącznej wartości 37 zł. Trwają czynności mające na celu ustalenie tożsamość sprawcy.

Kolizje w powiecie grajewskim
W dniu dzisiejszym na drogach powiatu grajewskiego doszło do dwóch kolizji drogowych. Pierwsze zdarzenie drogowe miało miejsce około godziny 11:30 na trasie 61, na drodze Szczuczyn – Obrytki. Obywatel Litwy kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył samochodu ciężarowego z naczepą, którym kierował obywatel Białorusi. Do kolejnej kolizji doszło godzinę później na ul. Koszarowej w Grajewie. Kierujący samochodem osobowym marki Kia Rio mieszkaniec gm. Rajgród nie zachował należytych środków ostrożności podczas manewru cofania z parkingu i uderzył w bok, kierowanego przez mieszkankę Białegostoku, samochodu marki Opel Astra. Sprawcy kolizji drogowych zostali ukarani mandatami karnymi. 
KPP Grajewo

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.