wtorek, 25 stycznia 2022

Wiadomości

Kronika 997

Grajewo

23.08.2008r.
- Godz. 13.35 -  na skrzyżowanie ul. Zielonej i Wiktorowo w Grajewie kierująca Toyotą Yaris mieszkanka Warszawy podczas zmiany pasa ruchu doprowadziła do bocznego zderzenia z BMW prowadzonym przez mieszkańca Grajewa. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, sprawczyni została ukarana 100-złotowym mandatem.

23/24.08.2008r.
- godz. 2.00 - na ul. Kopernika w Grajewie został zatrzymany rowerzysta z m. Drygały;  miał 1,26‰ alkoholu w wydychanym powietrzu; rower przekazano wskazanej osobie trzeciej.
- godz. 3.10 na ul. Dwornej zatrzymano ponownie mieszkańca Drygał poruszającego się rowerem; pomiar wykazał 1,13‰ alkoholu, rower zatrzymano w KPP Grajewo.

24.08.2008r
- Na odcinku drogi Białaszewo – Klimaszewnica został zatrzymany nietrzeźwy kierujący. Mieszkaniec Białaszewa za kierownicą Volkswagena miał 2,77‰ alkoholu w wydychanym powietrzu.

e-Grajewo.plAugustów

Zdarzenia kryminalne i drogowych zaistniałych na terenie powiatu augustowskiego od dnia. 18.07.2008r. do dnia 25.08.2008r.

I. Zatrzymania sprawców przestępstw oraz osób poszukiwanych :

- w dniu 20 sierpnia 2008 roku, do KPP w Augustowie zgłosili się dwaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, którzy oświadczyli, że na trasie Augustów – Suwałki w msc. Gatno dokonano na nich wymuszenia rozbójniczego na tzw. „policjanta”. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że podczas podróży trasą z Augustowa do Suwałk w miejscowości Gatno, dwóch mężczyzn stojących przy Fordzie Mondeo zatrzymało ich do upozorowanej kontroli drogowej przy pomocy policyjnej tarczy do zatrzymywania pojazdów.
    Po zatrzymaniu zgłaszający zostali obezwładnieni przez rzekomych policjantów i skradziono im pochodzący z wypożyczalni samochód Volkswagen T4 oraz znajdujące się w nim 50 tys. złotych. Napastnicy natomiast z dużą prędkością oddalili się w kierunku Suwałk.     Z uwagi na ciężki gatunek zaistniałego przestępstwa, do działań niezwłocznie skierowano śmigłowiec policyjny, który prowadził poszukiwania za skradzionym pojazdem.    W trakcie gdy załoga śmigłowca prowadziła poszukiwania pojazdu augustowscy policjanci przyjmowali od pokrzywdzonych zawiadomienie o przestępstwie. W trakcie tej czynności jednak stróże prawa szybko zorientowali się, że najprawdopodobniej nie doszło do żadnego rozboju.                
    W toku dalszych czynności ustalono, że faktycznie zdarzenie o którym opowiadali pokrzywdzeni oraz 50 tys. złotych zostało przez nich wymyślone. Prawdziwa była natomiast informacja o samochodzie Volkswagen T4, którego kradzież upozorowali i ukryli w lesie nieopodal Pijawnego Polskiego.   Obaj mężczyźni spędzili noc w Policyjnej Izbie Zatrzymań, po czym w Prokuraturze Rejonowej w Augustowie przedstawiono im zarzuty składania fałszywych zeznań oraz zawiadomienia o nie popełnionym przestępstwie.
    Obydwaj poddali się dobrowolnie karze grzywny w wysokości 2000 złotych każdy.                

W minionym okresie (18.08. – 25.08.2008r.) na drogach powiatu augustowskiego  odnotowano jeden tragiczny w skutkach wypadek drogowy.
1. W dniu 19 sierpnia 2008 roku, w Augustowie, około godz. 21.00, na ul. Mazurskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z dwoma końmi.
    Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że zwierzęta wtargnęły nagle na jezdnię, prosto pod koła jadącego ulicą Mazurską, w kierunku msc. Żarnowo samochodu osobowego Volkswagen Golf, który po uderzeniu w jedno ze zwierząt wjechał do przydrożnego rowu.
    Zderzenie okazało się tragiczne w skutkach dla 31 letniego kierowcy Golfa   – augustowskiego funkcjonariusza Straży Pożarnej, który poniósł śmierć na miejscu.
    Na skutek uderzenia pojazdu na miejscu zginął również jeden koń.  Policjanci z Augustowa prowadzący w tej sprawie postępowanie z pewnością wyjaśnią szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. 
  
Augustowscy policjanci w okresie czasu od dnia. 18.08.2008r. do dnia 25.08.2008r. zatrzymali 6 osób, które kierowały pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości. Tym razem niechlubnym rekordzistą okazał się 49-letni mieszkaniec Augustowa, którego patrol Sekcji Prewencji zatrzymał w dniu 19 sierpnia 2008 roku o godz. 15.40 na ulicy Kolejowej w Augustowie. Mężczyzna kierował samochodem osobowym m-ki Opel Vectra z wynikiem ponad 2,6 promila alkoholu.


dla e-Grajewo.pl
                                    Oficer Prasowy  Komendy Powiatowej Policji w Augustowie
              sierż. Paweł Jakubiak


poniedziałek, 24 stycznia 2022

Ogłoszenie: Praca dla informatyka w KPP w Grajewie

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.