Powiat Grajewski

Konferencja prasowa z udziałem Ministra Obrony Narodowej

W Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu, zaraz po przysiędze wojskowej, odbyła się konferencja prasowa pod hasłem Bezpieczny Wschód, dotycząca obronności kraju, z udziałem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. 

 

Na początku wystąpił Minister Błaszczak, który przedstawił działania podejmowane od kilku już lat, mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa obywateli i granic, poprzez tworzenie nowych jednostek wojskowych, zwiększanie liczebności wojska, czy też zakup nowoczesnego sprzętu militarnego. Poruszył także temat zbliżającego się referendum, zachęcając  do oddania głosu sprzyjającego bezpieczeństwu Polski. Apelował, aby sprzeciwić się relokacji migrantów na teren naszego kraju, a także rozebrania zapory na granicy z Białorusią. 

W trakcie konferencji miejsce miały dwa panele dyskusyjne. W jednym z nich uczestniczył Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Michał Wiśniewski, odpowiedzialny za szukanie terenów pod nowopowstające jednostki wojskowe, który podziękował Staroście za współpracę i błyskawiczne działania podjęte na rzecz przekazania terenów dla wojska. Wspomniał także o jednostce w Wojewodzinie, która będzie otwarta już w listopadzie. 

 

 

W drugim panelu uczestniczył gen. dyw. Norbert Iwanowski dowódca 1 Dywizji Piechoty Legionów, Starosta Grajewski Waldemar Remfeld oraz Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz. Waldemar Remfeld w swojej wypowiedzi zapewnił, że Powiat Grajewski wspiera i będzie wspierać działania związane z obroną regionu i Polski. M.in. w celu zapewnienia płynności prac nad jednostką, obecnie prowadzona jest modernizacja drogi w Wojewodzinie. Starosta podkreślił także, iż lokalna społeczność także zyska na otwarciu jednostki. To szansa na rozwój lokalnego biznesu, a co za tym idzie wzrost zatrudnienia. Wspomniał także o nowo powstałej strzelnicy, w zabytkowym budynku, który leżał na terenie jednostki wojskowej w Grajewie, jak również o planach zbudowania jeszcze jednej strzelnicy otwartej na terenie powiatu, na którą szukane są środki finansowe. Powiedział również o certyfikowanych klasach mundurowych, które może w przyszłości zasilą szeregi lokalnej placówki wojskowej. Swoją wypowiedź podsumował słowami, że Powiat Grajewski jest murem za polskim mundurem.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.