Warto przeczytać

Klocki konstrukcyjne - idealne zabawki dla dziecka?

We wczesnym rozwoju dziecka ważna jest różnorodność zabawek oraz możliwość budowy i modyfikowania, jaką dają nam klocki. Pozwalają one wykształcić myślenie matematyczne i przestrzenne. Dziecko obserwuje kształty i zależność między nimi, przez co zaczyna rozumieć koncepty typu: dodawanie, odejmowanie, wielostronność przedmiotu. Naucz swoje dziecko matematyki i geometrii bawiąc się płytkami magnetycznymi o różnych kształtach i kolorach. Klocki magnetyczne to świetny sposób na wytłumaczenie dzieciom prostych figur takich jak sześcian, trójkąt czy prostokąt. Dzięki magnesom znajdującym się na krawędziach płytek, maluch może łączyć elementy i budować co raz bardziej skomplikowane struktury. Układanki magnetyczne pobudzają wyobraźnię i kreatywność zachęcaj do samodzielnego zmierzania się z problemami logicznymi.

Klocki dla dziecka jako idealne zabawki


Zabawki dla dzieci są od dawna zdominowane przez klocki. To popularny wybór rodziców. Na rynku istnieje masa różnych klocków – nic dziwnego, klocki magnetyczne to świetny prezent na każdą okazję – urodziny, dzień dziecka czy też na rozpoczęcie roku szkolnego. Zastanawiasz się pewnie, które klocki magnetyczne są najlepsze? Najbardziej popularne klocki magnetyczne to klocki MAGNA-TILES®. Wynalezione przez Japońskiego matematyka w 1997 roku, zdobyły pozycję kultową wśród rodziców poszukujących fajnego prezentu dla dzieci od 3 lat. Jaskrawe kolory i proste kształty wyróżniają się na tle innych zabawek.

Ciekawym wyborem mogą też być klocki CLEVERCLIXX oferujące liczne zestawy, nawet takie, które pozwolą zbudować skomplikowany tor ruchu dla mini autka – idealny prezent dla 6 - 8 letniego chłopca. Szukasz prezentu dla dziewczynki? Klocki magnetyczne COBLO posiadają zestawy pastelowych klocków, które pozwolą zbudować kilkuletnim  dziewczynkom piękny pałac dla ich lalek.

Klocki dla dzieci jako zabawki edukacyjne i inwestycja w przyszłość


Klocki magnetyczne to nie tylko zabawka dla 3 latku czy siedmio- lub ośmiolatka. To przede wszystkim inwestycja w rozwój i pożyteczne spędzanie czasu Twojej pociechy. Wspomniane klocki magnetyczne są świetnej jakości, dzięki czemu, kreacje Twojego dziecka będą mogły się długo dumnie prezentować nawet gdy maluch nie będzie się nimi bawić. Pół-transparentne płytki znakomicie prezentują się w świetle i stanowią kreatywny element dekoracji pokoju dziecka. Dodatkowo, dzięki różnorodności kształtów i kolorów, klocki te stymulują wyobraźnię i rozwijają zdolności manualne dzieci. Wspierają również naukę kolorów, kształtów i podstaw fizyki poprzez eksperymentowanie z przyciąganiem i odpychaniem magnesów. To idealna zabawka, która rośnie razem z dzieckiem, dostarczając mu niekończących się możliwości do eksploracji i nauki przez zabawę.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.