piątek, 7 października 2022

Warto przeczytać

Jak wybierać mieszkania inwestycyjne?

Mieszkania inwestycyjne to przedmiot zainteresowania coraz to większego grona inwestorów. Może to wynikać tak naprawdę z wielu czynników. Wystarczy jedynie spojrzeć na dość napięta sytuację gospodarczo-ekonomiczną, która wywróciła rynek inwestycyjny do góry nogami. Wiele aktywów od razu stało się zbyt ryzykownym sposobem na lokowanie kapitału. Mimo wszystko na dość dobrej tendencji utrzymuje się rynek nieruchomości. Wydawać by się mogło, że zawirowania poniekąd go ominęły. Dodatkowo mieszkania inwestycyjne to aktywa fizyczne, więc ryzyko strat poniesionych przez inwestora jest zdecydowanie mniejsze. Jednak jak wybierać mieszkania inwestycyjne?


Mieszkania inwestycyjne w dobrej lokalizacji przyciągają nabywców


Mieszkania inwestycyjne obecnie inwestorzy mogą znaleźć praktycznie wszędzie. Jednocześnie nie każde miasto, miejsce czy nawet ulica skutecznie przyciągnie potencjalnego nabywcę, czy przyszłego wynajmującego. Wobec tego, jeśli inwestorom zależy na to, by stopa zysku pojawiła się znacznie szybciej, niż się tego spodziewają, muszą wziąć pod uwagę lokalizację, a także i własną grupę docelową. Jeśli decydują się na zakup mieszkania inwestycyjnego, które przeznaczone będzie dla osób młodych, rozwijających się przedsiębiorców, czy osób tego pokroju, warto na początku sprawdzić ich preferencje dotyczące lokalizacji. Z pewnością będą oni chcieli być jak najbliżej centrum i w kręgu ich zainteresowania będą prężnie rozwijające się metropolie. Z kolei jeśli grupą docelową mają być osoby starsze, prowadzące własne, lokalne biznesy lub po prostu szukające spokoju, wówczas będą oni zwracali uwagę na inne kwestie. Dla takich nabywców najważniejsze staną się walory krajobrazowe i ewentualna bliskość najpotrzebniejszej infrastruktury. Warto więc na początku uwzględnić własną grupę docelową, a następnie poszukać takich mieszkań inwestycyjnych, które mogą ją zainteresować.


Jaka jest przewidywana stopa zwrotu?


Decydując się na inwestycje w nieruchomości, inwestorzy muszą się przygotować na to, że ewentualna stopa zwrotu musi być rozpatrywana w perspektywie długoterminowej. Niemniej jednak inwestując w nieruchomości, warto poprzeć się profesjonalnymi analizami rynku. Dlaczego jest to tak istotne? Otóż mimo że rynek nieruchomości utrzymuje się na względnie stałym poziomie, to jednak nie oznacza to, że jest on całkowicie pozbawiony wahań. Profesjonalna analiza pomoże przewidzieć to, co może się wydarzyć w perspektywie kilku miesięcy, a nawet i najbliższego roku. Wówczas inwestor dostanie niezbędne materiały, na odstawie których będzie on mógł wykonać konkretne kalkulacje. Obliczenie, a być może jedynie oszacowanie ewentualnej stopy zwrotu i możliwych zysków, znacznie pomoże w podjęciu decyzji.


Inwestowanie przez pośredników się opłaca!


Wybierając mieszkania inwestycyjne, inwestorzy powinni zdecydować się na pomoc pośredników. Obecnie wiele firm oferuje pomoc w wyborze i znalezieniu odpowiedniego mieszkania inwestycyjnego, a dodatkowo oferują one proste i czytelne modele rozliczeniowe. Pośrednik, a raczej przyszły administrator weźmie również na siebie ewentualną obsługę mieszkania inwestycyjnego, co jednocześnie da samemu inwestorowi znacznie większe możliwości i nieco go odciąży. Modele rozliczeniowe zwykle również gwarantują pewną i stałą stopę zwrotu, utrzymującą się na zadowalającym poziomie. Taka współpraca może się więc inwestorowi znacznie opłacić, a co najważniejsze, będzie on miał gwarancję pewnego zysku, na czym mu z pewnością najbardziej zależy.

 

 

środa, 5 października 2022

Pożyczki ratalne

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.