sobota, 21 maja 2022

Sport

  • 3 komentarzy
  • 9862 wyświetleń

Jagiellonia (ME) - Warmia 0:1

Piłkarze WARMII Grajewo pokonali wczoraj w Supraślu zespół Młodej Ekstraklasy JAGIELLONII Białystok 1:0.

W kadrze naszego zespołu na ten mecz nie znaleźli się: Maksym Mirva (uraz stawu skokowego), Maciej Kesler (praca zawodowa), Mariusz Milczarek i Bartłomiej Wierzbicki (rehabilitacja) oraz Paweł Matysiewicz (wyjazd rodzinny). Na mecz nie pojechał również Łukasz Żukowski i tym samym najprawdopodobniej pożegna się on z naszym zespołem.

Obaj trenerzy ustalili, że spotkanie zostanie rozegrane w trzech tercjach: 35, 35 i 30 minut. Mecz, który toczył się w trudnych warunkach przy nieustannie padającym deszczu lepiej zaczęła młoda JAGIELLONIA. W pierwszej części spotkania młodzi białostoczanie zdecydowanie przeważali i stworzyli sobie kilka doskonałych sytuacji strzeleckich. Znakomicie bronił Piotr Czapliński, który przy strzałach Jastrzębskiego, Kosińskiego, Mackiewicza i Zapolnika pokazał wysoką klasę.
W drugiej tercji meczu gra się wyrównała, choć nadal JAGIELLONIA stwarzała groźniejsze akcje. W 40 minucie po dośrodkowaniu Pawła Grudzińskiego Kamil Zapolnik trafił w poprzeczkę naszej bramki.

Nasi piłkarze przetrwali ataki białostoczan, dzięki bardzo dobrej postawie defensywy i obu bramkarzy. Za to w końcówce, niczym wytrawny bokser w ostatniej rundzie, WARMIA wyprowadziła decydujący cios. Z rzutu wolnego podawał Marcin Strzeliński, błąd popełniła obrona JAGIELLONII i bramkarz Piotr Lipka a Konrad Kowalko wykazał się technicznymi umiejętnościami i sprytnym lobem pokonał bramkarza.
 
Ten pożyteczny sparring z silnym przeciwnikiem zakończył tygodniowy okres obozu dochodzeniowego i wzmożonych treningów naszego zespołu.

Cieszy fakt, że z dobrej strony, na tle wyselekcjonowanych piłkarzy białostockiego klubu pokazali się nasi młodzi piłkarze, także ci z rocznika 1995 jak Grochowski, Sypytkowski, Lekenta i Lewosz. Biorąc pod uwagę znaczne osłabienie naszego składu brakiem pięciu zawodników, którzy aspirują do gry w pierwszej jedenastce a zwłaszcza braku podstawowych środkowych pomocników (Mirva, Matysiewicz) WARMIA pokazała się z dobrej strony i jak stwierdził trener JAGI Wojciech Kobeszko, oraz sędziujący mecz  sędziowie z Białegostoku nasz zespół był najmocniejszym rywalem JAGIELLONII w okresie przygotowań.
Kolejny sparring WARMII zostanie rozegrany w najbliższą środę o godz. 17:30 w Grajewie a przeciwnikiem WARMII będzie IV-ligowa SPARTA Augustów. Mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie.


Supraśl, 23.07.2011r.
JAGIELLONIA Białystok (ME) - WARMIA Grajewo 0:1 (0:0, 0:0)
0:1 Konrad Kowalko 95`

JAGIELLONIA: Baran (71' Lipka) – Butkiewicz (45' Soczyński), Szóstko (61' Waszkiewicz), Józefiak (65' Malinowski), Zawadzki (19' Straus) - Grudziński (45' Wyrzykowski), Kosiński (47' Drażba, 82' Kądzior), Arłukowicz (51' Kurcewicz), Jastrzębski (48' Bujnowski) – Zapolnik (45' Prusinowski), Mackiewicz (60' Budzyński).

WARMMIA: Czapliński (60' Gieniusz) - Randzio (35' Sypytkowski, 80' Randzio), Makowski, Domurat, Kowalko - D. Tuzinowski (35' P.Górski, 80' Strzeliński), Arciszewski (70' M. Tuzinowski, 78' D. Tuzinowski), M. Tuzinowski (35' Grochowski, 70' Lekenta), Strzeliński (35' Miksza, 70' Szumowski) - Krukowski (70' D. Lewosz), Wójcik (35' Baczewski, 79' Wójcik).

Spotkanie trwało 100 minut (2x35 minut + 30 minut)

Sędziował: Grzegorz Kozłowski (Białystok)

Janusz Szumowski

więcej na http://kswarmiagrajewo.org   


 Wojtek Kobeszko (trener Młodej Jagiellonii): - Pomimo, że mieliśmy dzisiaj nieco silniejszego przeciwnika niż ostatnio przez większość spotkania byliśmy zespołem lepszy, graliśmy piłką, wypracowaliśmy sobie sporo sytuacji, mieliśmy słupek i poprzeczkę. Stracona bramka była konsekwencją błędu w kryciu przy stałym fragmencie gry i przegraliśmy 0:1. Można powiedzieć, że gra była lepsza niż wynik. Było dzisiaj sporo pozytywów w naszej grze, ale musimy nadal pracować nad poprawa pewnych elementów gry i w następnych spotkaniach powinno być jeszcze lepiej.  więcej na www.jagiellonia.pl/

Komentarze (3)

brawo warmia, jazda z jaga

Czy mecz ze SPARTA Augustów będzie płatny?

Do kibica: - wstęp na mecz ze SPARTĄ Augustów (środa, 17:30) oraz NARWIĄ Ostrołęka (sobota, godz. 11:00) będzie bezpłatny. Pozdrawiam.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.