Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 5733 wyświetleń

Inwentaryzacja dzika (20-21 X)

W ramach ogólnokrajowej inwentaryzacji dzika Nadleśnictwo Rajgród w październiku b.r. przeprowadzi inwentaryzację metodą próbnych pędzeń.

        Pędzenia obejmą około 10% terenów leśnych zasięgu terytorialnego Nadleśnictwa, czyli około 2000 ha.

 Z uwagi na rozmiar przestrzenny, skomplikowaną logistykę i krótki termin realizacji przedsięwzięcia zapraszamy do pomocy wolontariuszy – osoby pełnoletnie i zdolne do kilkugodzinnego marszu po lesie.

Liczymy na zainteresowanie uczniów szkół średnich, studentów i miłośników przyrody. Zapewniamy gorący posiłek, survivalowy wysiłek i wiele wrażeń w kontakcie z dziką przyrodą. Pragniemy aby czynność badawczo-gospodarcza stała się również interesującą lekcją edukacji przyrodniczo-leśnej przybliżającą jak największej grupie ludzi problematykę ochrony przyrody.

Zdając sobie sprawę jak duże emocje wiążą się z dyskusją o gospodarowaniu populacją dzika (zwłaszcza na naszym terenie) zapraszamy do roli obserwatorów przedstawicieli samorządów, organizacji pozarządowych i media.

W celu uzyskania wszelkich informacji o miejscu zbiórki i innych szczegółach organizacyjnych prosimy o kontakt e-mail: m.marcinkiewicz@bialystok.lasy.gov.pl lub pod nr. tel.: 661 660 158

Wszystkich zainteresowanych uczestników prosimy o kontakt najpóźniej do dnia 18 października 2016r.

            Podajemy harmonogram działań:

20 październik  2016r.:  800  - 1600  Leśnictwa Bełda, Przejma, Kędziorowo, Żebry powierzchnia miotów ok. 1120 ha. 

21 październik 2016r.:  800  - 1600 Leśnictwa Białaszewo, Przechody, Ruda, Podlasek powierzchnia miotu ok. 900 ha.

 

Serdecznie zapraszamy

      Nadleśnictwo Rajgród

 

środa, 18 maja 2022

Wypadek za Mońkami

Komentarze (1)

Zatrudnijcie Koło Łowieckie Cietrzew bo oni mówią że niema dzików !!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.