Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 8669 wyświetleń

Internetowa biblioteka

Znajdź tę jedyną przez internet


Jest ich już ponad 30 tysięcy, a każda z nich ma w sobie coś wyjątkowego. Teraz są dostępne przez internet. Biblioteka Publiczna w Grajewie uruchomiła wyszukiwarkę zbiorów online i bez wychodzenia z domu możesz sprawdzić czy książka, której właśnie szukasz jest w zbiorach biblioteki.
Biblioteka Publiczna w Grajewie udostępnia w sieci wykaz swoich zbiorów, a jest ich już ponad 30 tysięcy. Teraz siedząc przy komputerze, korzystając z internetu możesz przeszukiwać zbiory biblioteki. Na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka.grajewo.pl znajduje się zakładka katalog online. To tam każdy czytelnik może sprawdzić czy dany tytuł znajduje się w naszych zasobach. Wyszukiwarka zbiorów umożliwia indeksowanie m.in. po tytułach, autorach, seriach wydawniczych i obejmuję bibliotekę dla dorosłych i dzieci.


<b>Internetowa biblioteka</b>


Obecnie, katalog zbiorów jest cały czas uzupełniany, a w niedługim czasie planujemy uruchomienie rezerwacji pozycji książkowych. Opcja ta, będzie pozwalała w prosty sposób, zamówić książkę niezależnie od godzin otwarcia biblioteki, a następnie odebrać ją w ustalonym czasie.
Pracujemy też nad wdrożeniem rozwiązań, tak aby osoby zarejestrowane w systemie miały możliwość zgłaszania swoich propozycji książkowych, zamieszczania opinii czy recenzji książek. Stworzony zostanie także newsletter w celu informowania użytkowników o nowych pozycjach książkowych jak i działaniach biblioteki. To wszystko i wiele więcej, będzie zawierało się w dziale biblioteka internetowa, a w tej chwili życzymy wszystkim udanych poszukiwań w naszej uruchomionej wyszukiwarce zbiorów http://www.biblioteka.grajewo.pl/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=147

Komentarze (2)

Fajna sprawa, zwłaszcza rezerwacja pozycji książkowych. Oby nastąpiło to jak najszybciej, bo jak na razie to na wymarzoną nowość książkową trzeba czekać miesiącami, jak się nie ma znajomości u bibliotekarek :(

Mozliwosc rezerwacji i mozliwosc zglaszania propozycji ksiazkowych - Swietne pomysly !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.