Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 12575 wyświetleń

Imprezowy w Mońkach

Koncerty Wałów Jagiellońskich, Shazzy i Modern Talking, targi sztuki ludowej, mistrzostwa Europy w sianokosach oraz jarmark kresowy „Święto Ziemniaka”... W najbliższy weekend powiat moniecki stanie się imprezowym centrum województwa.


Tak intensywnego pod względem rozrywki weekendu w powiecie monieckim jeszcze nie było. Zacznie się w sobotę w Biebrzańskim Parku Narodowym, którego dyrekcja organizuje Piąte Mistrzostwa Europy w Koszeniu Bagiennych Łąk. Na terenie Bagna Ławki przy wieży widokowej na Carskiej Szosie zawodnicy będą walczyć m.in. o nagrodę „Wójtowej Osełki i Koszyka Wójtowej”. Tego samego dnia w centrum Handlowo-Targowym Andrzeja Purty w Mońkach o 12.00 rozpocznie się cykl koncertów, podczas których wystąpi m.in. Rudi Schubert i zespół „Wały Jagiellońskie”. Okazją jest otwarcie sklepu Polskie Składy Budowlane „Mrówka”, 45-lecie praw miejskich Moniek oraz Święto Ziemniaka, które oficjalnie rozpoczyna się w niedzielę.


Główne atrakcje jarmarku kresowego „Święto Ziemniaka” zaplanowano na niedzielę. Tego dnia przed moniecką publicznością wystąpi "Modern Talking Reloaded”, legenda niemieckiego popu lat osiemdziesiątych ”. Grupa, która zagra w Mońkach, jako jedyna na świecie ma licencję na używanie oryginalnej nazwy. Nie będzie to jedyny muzyczny come back – organizatorzy zapowiadają też występ słynnej gwiazdy disco polo "Shazzy. Przewidziano też rozdanie pięciu tysięcy porcji "kartoflanki po moniecku”. W specjalnym wielkim garnku przez cały dzień będzie gotowana zupa ziemniaczana. Nad jej przygotowaniem będzie czuwał Teatr Kulinarny oraz znany z serialu "Świat według Kiepskich” Dariusz "Boczek” Gnatowski. 


Tego samego dnia w Osowcu-Twierdzy odbędą się Biebrzańskie Targi Twórczości i Sztuki Ludowej "Sto Pomysłów dla Biebrzy”.
 

Komentarze (2)

Modern Talking Reloaded to NIE Modern Talking. To "coverband", czyli zespół wykonujący jedynie piosenki Modern Talking. To nie jest TA legenda niemieckiego popu z lat 80-tych tylko ich naśladowcy.

Fani Modern Talking ! - pokażmy sie tam dobra bandą !

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.