Wiadomości

  • 55 komentarzy
  • 5940 wyświetleń

III sesja Rady Powiatu Grajewskiego

III sesja Rady Powiatu Grajewskiego z dnia 12 czerwca 2024 (video)

 

 

Sesja Rady Powiatu Grajewskiego odbyła się w dniu 12 czerwca 2024 r. Sesja miała charakter nadzwyczajny.


Porządek obrad:

Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad. 
Przedstawienie porządku obrad.
Przyjęcie protokołu z II sesji Rady Powiatu Grajewskiego.
Podjęcie uchwał:
- w sprawie ustalenia składu osobowego i wyboru przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Grajewskiego;
- w sprawie ustalenia wysokości diet przysługujących radnym Powiatu Grajewskiego i sposobu ich wypłacania oraz w sprawie należności z tytułu - zwrotu kosztów podróży służbowych radnych Powiatu Grajewskiego;
- w sprawie zmian w budżecie Powiatu Grajewskiego na rok 2024.
Wolne wnioski, zapytania i sprawy różne.

 

Komentarze (55)

Panie Doliwa to nie uniwersytet, mów pan prościej bo z tego co widzę to nawet większość radnych nie ogarnia tego co pan mówi.

Co tu nadzwyczajnego?

Janku, przykro, że nasi przedstawiciele, których wybraliśmy nie rozumieją języka polityki, który powinien być im znany, do polityki idzie się przygotowanym do pełnienia swojej roli, a nie tylko po to, żeby brać kasę, jeśli ktoś tego nie rozumie, nie powinien uczestniczyć w polityce
Panie Doliwa - dobra robota, opozycja jest po to, żeby patrzeć na ręce władzy i rozliczać ją z codziennej pracy, NARESZCIE

Janek, radny powinien być człowiekiem elokwentnym, bo decyduje o ważnych sprawach powiatu. Po co się pchają tam ludzie, którzy nie mają pojęcia , jak co działa i o co chodzi?

Jeden z radnych był już wykonawcą - wicestarostą. /

To wygląda trochę tak jak w szkole. Jest dwóch inteligentny kujonów z ogromną wiedzą. Oni zabierają głos, dyskutują. Niestety proporcje są zatrważające. Reszta jest tłem. Siedzimy cicho, może nikt nas nie zapyta, oby lekcja szybko minęła i do domku. Wstyd drodzy Państwo. Ci którzy się nie odzywają, nie dyskutują, nie mają pomysłów, nie powinni być w tej elitarnej klasie. Jednym słowem, zbyt wysoki poziom. Czy ktoś mimo to zrezygnuje? Nie i wszyscy wiemy dlaczego.

Panie Adamie, mądrze to Pan mów do studentów, wojewodów, ministrów. W radzie należy mówić tak żeby wszyscy rozumieli, bo później się Pan dziwisz, że nie odpowiadają na pytania. Jak mają odpowiedzieć skoro nic nie rozumieją i aż jakiegoś doradcę musieli ściągnąć żeby im tłumaczył.

Od początku twierdziłem, że Doliwa powinien być starostą a Cebeliński wice.

Brawo Panie Doliwa..Reszta niech się uczy. /

A może ten pan pomylił sale :) jak tak to wygadany

Jak zauważyłem na nagraniu w dyskusji brali udział nie tylko Doliwa i Cebeliński

Doliwa na starostę Cebeliński na wice. /

Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej nie powinien być ten z ubiegłej kadencji skoro ta komisja ma być elementem kontroli pracy powiatu. Brawo Panie Doliwa!

/,czy zawsze głosowanie będzie 10 do 7?

Dobry głos oddaliśmy z mężem, a inni z rady powiatu. Wstyd, wstyd. A kasiorę dobrze brać.

A dla mnie wręcz przeciwnie. Ten doliwa i cebelinski to takie dwa "pieniacze". Szukają tylko kłótni i zwady. Zero merytoryki tylko atak.

Bardzo brzydko Pan się zachowuje. Nie wypada nauczycielowi.

Uważam,że cebeliński to największy przegrany wyborów samorządowych./

Dlaczego komentarze usuwacie. Mamy prawo wyrazić swoje zdanie.

Pan doliwa powinien trochę doczytać

Brawo radni KO! Nie żałuję swego głosu oddanego na pana Doliwę. Pozdrawiam. Asia

Brawo panie Doliwa.Jest pan najlepszym naszym reprezentantem w radzie.
Niestety , faktycznie reszta przy panu ...przemilcze.

Żeby dyskutować o polityce i nie tylko, trzeba mieć wiedzę i to ogromną.
Cóż większość radnych ............?ale ponoć milczenie jest złotem.

ciekawe robią się te sesje, totalniacy atakują, druga strona się broni, jedynie niepotrzebna ta obstrukcja, bo to niczemu nie służy. Trzeba działać dla dobra powiatu a nie prowadzić własną wendetę

Brawo Panie Doliwa i Panie Cebeliński dobra robota. Pozostali niech się uczą a nie tylko biorą pieniądze ...

Ale Pan Radca nawet na prośbę Radych nie przedstawil się. Pięknie mówił o swoich odświadczeniech, ale imię i nazwisko postanowił ukryć? ;(

Tak kosmos. Twoja wypowiedź trafiona w punkt!!Identycznie to wygląda i wyglądało w Radzie Miasta Grajewo. Ich wola walki jest tylko jak są wybory wtedy wiedzą od czego jest język. Mam wrażenie że jeden Radny ma tam niezły ubaw, czy to aby godna postawa ....... Nie podoba się Tobie ten cyrk to zrezygnuj. Ale wiadomo o co chodzi.........

Pań cebelinski to gra z tym kto rządzi

.to powinno być charytatywne stanowisko a nie jeszcze im za to płacą

to niech p. Doliwa się wpisze do rewizyjnej - najlepiej być w jednej komisji a kasę brać tak jak ci co są d dwóch komisjach.

pis będzie miał jeszcze jakiś czas grajewo za swój folwark, no niestety...

I tacy powinni być radni jak pan Doliwa i p.Cebeliński. Reszta to powinna zrezygnować z tego stołka bo nie zawierają głosów a tylko kasę biorą z naszych podatków - wstydźcie się.

Niby uśmiechnięta polska to wy gotujcie się we własnym rosole

A gdzie moje komentarze?

Brawo panie doliwa kiedy w Grajewie będą nachodzcy

Zdaję się Pan cebelinski miał swoje 5 minut. boli porażka?

Bardzo dobra robota Panie Doliwa. Jedyny który zadaje pytania, tylko szkoda że brak na nie odpowiedzi.

Koniec z bezmyślnym "wszyscy na tak", są pytania merytoryczne, odpowiedzi co prawda "z du**" i powalająco słabe. Ktoś wreszcie patrzy na ręce bogobojnym partyjniakom.

Panie Ginel trochę brzydkie te słownictwo, ale rozumiem - został Pan zmuszony do rezygnacji z członka zarządu więc to boli. Natomiast Pan radca gdzież to on nie pracował, chyba w 50 zakładach pracy, no nie wiem czy to dobrze. Buzia mu się nie zamyka, nikomu nie da dojść do głosu, a przedstawić się nie przedstawił.

Cebeliński nie poniósł porażki. Jako jedyny zachował twarz. Otwórz oczy.

Do mieszkańca.Co w tym złego, że radca prawny obsługiwał przez ponad 30 lat pracy 50 podmiotów?

A Pan doliwa to uchodżców zabierze do siebie do domu? niech jedzie na granice z kocem i pizzą jego partia zaprasza tych ludzi niewiadomo skąd poco? Ludzie całe po ciągnie nasz kraj w ruinę obudźcie się

Miałem styczność z tym Radcą Prawnym. Skuteczność jego jest znikoma. Stracone pieniądze dla powiatu.

Kasa misiu kasa. Widać kto po co przyszedł do rady

Kto to jest tym radcą. Mial się przedstawic,a tymczasem mówił dużo i pokrętnie.Radni i spolecznosc nie poznali jego tożsamości.Cos tu śmierdzi,uważam,że przewodniczący powinien go przedstawic

Pan cebelinski stracił twarz już dawno najpierw z pisem teraz kto następny?

A kto usówa komentarze i na czyje zlecenie?

Piszę poraz kolejny pan cebelinski w ostatniej kadencji jako vice starosta sympatyzował z pisem

Do ciekawego.A co tu może śmierdzieć? Taki jest zawód radcy prawnego,aby dużo mówić i tak naprawdę nic nie powiedzieć.Ale w tym przypadku to radca kilka razy wyjaśnił radnym ich wątpliwości i nawet radni C. i D. stwierdzili,że nie mają żadnych zastrzeżeń do merytorycznej zawartości wypowiedzi radcy prawnego.

Tomaszu rób swoje.

Przecież Pan Cebeliński to chyba zagorzały pisior. Jak dobrze poszukać u niego i byłego burmistrza to jeździli na konwenty wyborcze pisu.

Lepiej niech nie robi dla dobra grajewa

Jestem dumny ,że oddałem głos na P.Doliwę, tyle lat w PO,teraz w KO , w gnieżdzie PIS.
nie zrażał się Pan, teraz wiemy czego boi się PIS, ludzi inteligentnych , nauczanie pruskie , mające wychować poslusznego , uległego szarego człowieka, czekającego, co mi Państwo da, bo już słychać ,a oni dawali.
Prymitywne myślenie.
Czy Grajewo jest skazane na rządy tych sympatyków ?
Przy takim rozkradaniu Państwa, takie jeszcze poparcie, Wąśik z Podlasia , wstyd na cały kraj

Pan Doliwa poniżej poziomu. Potok słów z którego nic nie wynika. Najbardziej mnie rozbawiła znajomość zagadnień przez Pana Doliwę. Wpierw się pieni, że na chirurgii stan krytyczny, potrzebny remont a gdy Starosta wyjaśnia, że za chwilę będzie remont to Pan Doliwa nic nie wiedział. Gdy wszyscy od pół roku wiedzą, że oddział chirurgii będzie remontowany:) niektórzy w tej radzie są nastawieni na destrukcje a powinni być nastawieni, żeby rozwiązywać problemy a nie je tworzyć np. poprzez niezgłoszenie się do pracy w komisji rewizyjnej.

Do Sebastian: Czekam na oficjalną odpowiedz na zadane przez pana Doliwę pytania pani Dyrektor szpitala. Wtedy się wyjaśni, czy ,,coś jest na rzeczy". Liczę na to, że pan Doliwa upubliczni te odpowiedzi.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.