niedziela, 16 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

Higiena pracy umysłowej

PG 2 w Grajewie nie zapomina o uczniach naszej szkoły, czego dowodem były organizowane przez nich w SP 2 spotkania pod hasłem - „Higiena pracy umysłowej”. Czynny udział w zajęciach mogli wziąć dzieci z klas IV c i IV d.

Motywem przewodnim spotkania był higiena pracy umysłowej. Głównym zadaniem spotkania było rozwiązania problemów występujących podczas procesu nauki.

- Uważam, że bardzo istotny jest kontakt uczniów z gimnazjum z tymi ze szkoły podstawowej. Te zajęcia są bardzo ważne. Mogą one pomów w zwalczaniu różnych złych nawyków a nawet schorzeń, które mogą zostać nabyte podczas źle zaplanowanego procesu uczenia się. Jest to także pewnego rodzaju promocja naszego gimnazjum wśród młodszych uczniów ze szkół podstawowych - powiedziała Ludmiła Marko – nauczyciel bibliotekarz PG 2.

W tym celu uczniowie z gimnazjum przedstawili scenkę, w której zawarli najbardziej właściwy i optymalny rozkład dnia dla ucznia – czym rozpoczęli zajęcia.. Organizatorzy przewidzieli także prace w grupach. Zadaniem uczestników było podawanie najczęściej występujących trudności, które utrudniają efektywną naukę, a także wysuwanie przykładowych sposobów radzenia sobie z powyższym problemem. Uczniowie bardzo słusznie zauważali najróżniejsze czynniki, które nie wpływają korzystnie na naukę. Do najciekawszych z nich należały np. hałas, ból głowy, głód czy nawet…. stojący nad głową rodzic. Nie mniej ciekawe były sposoby na poprawę jakości nauki. Należały do nich m.in. czystość pomieszczenia gdzie mamy się uczyć, robienie częstych przerw, jedzenie owoców i warzyw czy także zadbanie o odpowiednie naświetlenie.

Taka forma nauki przypadła do gustu uczniom. – Podobało mi się. Wszystko jest bardzo pouczające i będę chciała to wprowadzić w moim życiu – powiedziała Marlena z IV d.

Zajęcia zakończyły się podsumowującą krzyżówką, gdzie możliwe było sprawdzenie wiedzy uczniów o powyższym temacie. Pomysłodawcą zajęć była Ludmiła Marko, a czynny udział brali także gimnazjaliści z klasy II „e”: Daniel Barwikowski, Wojciech Markowicz, Magda Wilczewska, Magda Bryła.

RB
  

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.