poniedziałek, 22 lipca 2024

Powiat Grajewski

  • 3 komentarzy
  • 3268 wyświetleń

Grajewski Szpital pozyskał 11 840 995,00 zł dofinansowania

Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela w Grajewie pozyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Zdrowia w konkursie o dofinansowanie podmiotów leczniczych w ramach programu inwestycyjnego Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych w wysokości 11 840 995,00 zł. Dzięki tym środkom zrealizowane zostanie zadanie pn. "Podniesienie jakości udzielanych świadczeń medycznych poprzez doposażenie i modernizacje SOR i pracowni z nim współpracujących Szpitala Ogólnego w Grajewie". Jest to 100% kwoty wnioskowanej.

 

W ramach zadania planowane jest wykonanie:

- dokumentacji projektowej,

- kompleksowa modernizacja architektoniczna – Pracownia Endoskopii,

- kompleksowa wymiana wyposażenia Endoskopia,

- doposażenie SOR,

- wyposażenie Laboratorium.

 


Głównym założeniem projektu obok poprawy jakości świadczonych usług medycznych, jest także poprawa ich dostępności poprzez zwiększenie ilości badań w zakresie endoskopii oraz poprawa bezpieczeństwa, oraz komfortu pacjenta trafiającego do newralgicznego obszaru pierwszego kontaktu, jakim jest SOR.

 

W związku z powyższym dzisiaj przy Szpitalu odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie z dyrektor Szpitala Martą Romanowską na czele, przedstawicielami Powiatu Grajewskiego, którym przewodniczył Starosta Grajewski Waldemar Remfeld oraz Radną Sejmiku Województwa Podlaskiego Wandą Mieczkowską. W konferencji nie mogło zabraknąć Posła na Sejm RP Kazimierza Gwiazdowskiego, który zarówno przy tej, jak i przy wielu innych inwestycjach związanych z Powiatem Grajewskim, przyczynił się on do pozyskania ww. funduszy, za co szczególnie dziękował Waldemar Remfeld.

 

Komentarze (3)

Gwiazdowskiego może na prezydenta RP, TAKI ZARADNY.

Ostatnie wspólne zdjęcia.

Do Marek. No już chodzą i namawiają żeby głosować na Gwiazdowskiego bo to PiS ???? taki dobry

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.