65 projektów w naszym województwie zdobyło dofinansowanie w ramach kolejnego naboru wniosków o wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z naszego regionu wsparcie otrzymają:
Przedmiotem Projektu jest utworzenie Centrum Zarządzania Komunalnego i Kryzysowego w m. Szczuczyn. Inwestycja obejmuje budowę kompleksu budynków tj. magazynu, zaplecza komunalnego oraz przestrzeni biurowej. Planuje się również wprowadzenie systemu zarządzania usługami komunalnymi (woda, ścieki, ciepło) celem wzrostu jakości i ciągłości dostaw oraz bezpieczeństwa mieszkańców. W budynkach zostaną zastosowane nowoczesne ekologiczne rozwiązania, które przyczynią się do poprawy stanu środowiska.
Szacowany koszt inwestycji: 5 955 065 zł; rekomendacja komisji: 560 000 zł
Inwestycja ma na celu kompleksową modernizację stacji uzdatniania wody w m. Święcienin, która swoim zakresem obejmie: prace budowlane, roboty elektryczne i sanitarne. Woda ze stacji dostarczana będzie zarówno do gospodarstw rolnych, domowych, Domu Pomocy Społecznej, szkół podstawowych, przedsiębiorstw oraz gospodarstw agroturystycznych. Budowa dwóch zbiorników wyrównawczych umożliwi zaspokojenie zapotrzebowania w wodę z sieci, którego wyraźny wzrost spowodowany zmianami klimatycznymi, skutkującymi zjawiskiem suszy, jest obserwowany.
Szacowany koszt inwestycji: 1 600 000 zł; rekomendacja komisji: 650 000 zł
Inwestycja ma na celu wykonanie ciągu o dł. ok. 700 m oraz utwardzenie drogi gminnej nr 162609B ok. 300 m2 w m. Mśchicy. Przedsięwzięcie sowim zakresem obejmie: roboty ziemne, podbudowę, ułożenie kostki, krawężników. Chodnik rozpocznie się przy drodze wojewódzkiej nr 668 a zakończy przy działce nr 99/14, która służy jako parking oraz miejsce do rekreacji i odpoczynku. Miejscowość odwiedzana jest przez turystów, przyjeżdżających z różnych zakątków świata, których przyciągają rozlewiska Biebrzy oraz bogactwo przyrody. Mieszkańcy zyskają bezpieczny szlak ruch pieszych oraz drogę dojazdu do znajdujących się w miejscowości kaplicy, sklepu oraz Domu pomocy Społecznej.
Szacowany koszt inwestycji: 420 000 zł; rekomendacja komisji: 200 000 zł
Budowa energooszczędnego budynku użyteczności publicznej na potrzeby funkcjonowania Urzędu Gminy Wąsosz wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.
Szacowany koszt inwestycji: 4 947 124 zł; rekomendacja komisji: 350 000 zł
Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Rydzewie, w zakres którego wchodzi: wymiana źródła ciepła, montaż instalacji fotowoltaicznej, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie przegród zewnętrznych, wewnętrznych oraz stropów budynku, wymiana dachu, budowa rampy/podjazdu dla niepełnosprawnych.
Szacowany koszt inwestycji: 2 150 000 zł; rekomendacja komisji: 500 000 zł
Inwestycja obejmuje adaptację starej sali gimnastycznej w Zespole Szkół Nr 2 w Grajewie na potrzeby Grajewskiego Centrum Edukacji Obronnej i budowę parkingu przy Zespole Szkół Nr 2 wraz z budową zjazdu od strony ul. mjr. Jana Tabortowskiego. Zakres robót obejmuje przebudowę nieużytkowanego budynku sali gimnastycznej z przeznaczeniem na strzelnicę pneumatyczną, multimedialną, magazyn broni, zaplecze sanitarno-szatniowe, salę szkoleniowo-dydaktyczną oraz budowę parkingu na 59 miejsc postojowych.
Szacowany koszt inwestycji: 3 819 527 zł; rekomendacja komisji: 900 000 zł
piątek, 13 grudnia 2024
piątek, 13 grudnia 2024
Powiat niech się lepiej zajmie parkingiem przy szpitalu. ludzie parkują po kątach. Jest 21 wiek każdy ma samochód nikt autobusem do szpitala nie jeździ.
A miasto Grajewo?
Jadwiga zobacz gdzie powiat zdecydował zainwestować kasę i sama sobie odp....
Powiat jak zwykle zapomina o mieszkańcach niech to kasę przekaże szpitalu, a nie żebrzą po gminach. Mamy Covid, a dla nich strzelnica jest na pierwszym miejscu.Szkoły pozamykane, ale strzelnica ma być...
A może w Grajewie będą szkolić wojsko i policję, strzelnica będzie taka wypasiona.Zamiast walczyć z Covidem to rozpieprzają tylko kasę. Jestem ciekaw jaki koszt będzie utrzymania strzelnic. Wiadomo niedługo będzie wstęga i nożyce najlepsza promocja.