Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 7827 wyświetleń

e-Grajewo u Burmistrza

W dniu 18.02.04 e-Grajewo.pl odwiedziło Urząd Miejski. Burmistrz Krzysztof Waszkiewicz udzielił nam specjalnego wywiadu, w którym podsumował swoją dotychczasową pracę na tym stanowisku oraz omawiał bieżącą sytuację naszego miasta i plany na przyszłość. Już dziś możemy poinformować o planach reaktywacji Straży Miejskiej. Wywiad ze względu na swoją obszerność i ilość poruszonych wątków,zostanie podzielony na kilka części.

W dziale „Warto przeczytać”, jak najszybciej ukaże się I część Wywiadu z Burmistrzem.

Komentarze (9)

Z tego co obserwuję w Białymstoku straż miejska jest instytucją której działanie najbardziej uwidacznia się w ściganiu ludzi puszczających psy bez smyczy. O innych obszarach jej działania nie słyszałem (np. o ściganiu handlujących papierosami bez akcyzy czy alkoholem). Kiedyś w Grajewie była straż miejska, ale została zlikwidowana. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczono na dodatkowe etaty dla policji. I to było moim zdaniem słuszne. Po co więc teraz marnować publiczne pieniądze i powoływać instytucję, która idąc po linii najmniejszego oporu będzie wyciągać podatnikom pieniądze z kieszeni ? (jakby mało było takich instytucji w tym kraju ...). Dlaczego po najmniejszej linii oporu ? Bo strażnicy miejscy - jeśli chodzi przynajmniej o psy - łapią tylko właścicieli małych psów. Taki rottweiler na ten przykład wkurzony może pogryźć, więc lepiej jego właściciela nie zaczepiać ...
Naprawdę nie wiem jaki sens ma powoływanie tej instytucji.

prosze was zebyscie powiedzieli dla pana burmistrza żeby było wiecej koncertów REGGAE , HARD ROCK itp... Brardzo prosze

a ja slyszalam, ze e-grajewo bylo na dywaniku u burmistrza w zwiazku z niektorymi obrazliwymi dla urzedu i jego pracownikow wypowiedziami na forum-poza tym ZNIKNELO KILKA TEMOTW po tej wizycie-moze laskawie raczycie poinformowac wszystkich dlaczego???????????

pewnie jakis radny chce byc komendantem strazy miejskiej.
W pelni popieram mysze pan .
Pytanie do burmistrza .Pojaka cholere marnotrawic pieniadze podatnikow.
Mysza na burmistrza!!!!!!!

Uwaga! Przypominamy, iż wszystkie pytania do e-Grajewo.pl prosimy kierować na adres biuro@e-grajewo.pl, jesteśmy do Państwa dyspozycji również pod nr GG 1696928 ( 10.00 -21.00 Pn.-Sob.)

Uwaga! Przypominamy, iż wszystkie pytania do e-Grajewo.pl prosimy kierować na adres biuro@e-grajewo.pl, jesteśmy do Państwa dyspozycji również pod nr GG 1696928 ( 10.00 -21.00 Pn.-Sob.)

Leon:

Dzięki za zaufanie, ale nie mam - przynajmniej jak na razie - aż takich aspiracji.

Do burmistrza
Człowieku zlituj się nad naszym budrzetem miasta i nie stwarzaj takiego sztucznego stwora jak straż miejska przeciez u nas nie ma parkometrów aby trzeba było je pilnować a koszty związane z tą inwestycją na pewno nie zwrócą sie z mandatów które straz miejska wystawi za parkowanie ( zapomnielismy jak bylo ostatnim razem mandat za mandatem a w domach prywatnych opłat za wywóz nieczystości nikt nie pilnował) bo przeciez po co?
Policzmy koszty
Wypłata dla 4 osób ------- 20000zł
Samochód trzeba kupić przeciez nikt nie bedzie biegał Lanosik ok 30000
Paliwo tak z 1200zł
Ubezpieczenie na miesiąc 300 zł
komputer 2500zł
tak na poczatek około 60000 zł + opłaty za lokal ( NIECH PAN TAK DALEJ TNIE KOSZTY TO NA BASEN NAZBIERAMY ) ale w Ełku i to tylko na bilet dla PANA
Powodzenia

czy strażników ma być 4-ch, a może 2-ch,
czy muszą mieć auto-pieszo więcej widać, skąd Tobie do głowy przyszła taka kwota ? (do śledzik), sam odpowiadasz co mają robić - porządki i jeszcze raz porządki (wszyscy mówią że miasto zaniedbane), a co do psów - straż to nie policja - burmistrz może im kazać przez trzy dni stać przy bloku do skutku - aż psa złapią, to samo przy dzikim wysypisku. Zdanie wyrobie sobie po usłyszeniu projektu działania i organizacji straży - teraz za wcześnie o tym rozmawiać. Rozumiem Myszę - poprzednia straż dla tego została rozwiązana, rozumiem też Twoje obawy że kasy zabraknie na rozbudowę stadionu (nie podzielam tego, bardziej podoba mi się słowo remont, jest potrzebny bo sporo osób z zewnątrz tam gości) czekam na dalszą część wywiadu i dalsze informacje

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.