wtorek, 25 stycznia 2022

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 9465 wyświetleń

Echa sesji Rady Gminy

W sali konferencyjnej przy ul. Komunalnej 27 lutego br. odbyła się sesja Rady Gminy. Zabierając głos Wójt Stanisław Szleter przedstawił zebranym Komendanta powołanej w styczniu Straży Gminnej Karola Szymanowskiego i zaznaczył, że praca tej służby będzie coraz bardziej widoczna w terenie. Wójt Gminy przekazał informacje z wykonania uchwał oraz swoich działań od ostatniej sesji. Informował również o krokach jakie są podejmowane przez Gminę odnośnie realizacji zadań, w tym  związanych np. z Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podlaskiego czy Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Radny Mirosław Waszkiewicz podziękował w imieniu młodzieży oraz dorosłych za stworzone możliwości do uprawiania sportu.  - Mieszkańcy gminy korzystają nawet wieczorem z hal sportowych w  Danówku i Rudzie, boisk oraz wyposażonych świetlic co przyczynia się do osiągania dobrych wyników – mówił radny przekazując na ręce S. Szletera zdobyte przez drużynę piłkarską trofea.

Podczas posiedzenia podjęto uchwałę w sprawie zniesienia urzędowych nazw niektórych miejscowości położonych na terenie gminy Grajewo, które po odbytych konsultacjach społecznych przestaną obowiązywać. Podjęto również uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części wsi znajdujących się na terenie gminy Grajewo: Cyprki, Kurejwa, Kurejewka, Kurki, Flesze, Chojnówek. Podjęta została także decyzja w sprawach dofinansowania zakupu pojazdu służbowego dla Komendy Powiatowej Policji w Grajewie oraz sprzętu do monitorowania i znieczulania pacjentów przy wykonaniu zabiegów operacyjnych na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Ogólnego w Grajewie.

Zatwierdzono plany pracy Komisji Rewizyjnej, Komisji Polityki Gospodarczej oraz Rady Gminy na 2008 rok.

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Ogłoszenie: Praca dla informatyka w KPP w Grajewie

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta

Komentarze (6)

PANIE WÓJCIE I RADNI, DLACZEGO W SZYMANACH JEST TAK CIEMNO, SA TYLKO TRZY LATARNIE A W SĄSIEDNICH KOTACH RYBNO JEST JASNO JAK W DZIEŃ. mOŻNA JESZCZE ZAINSTALOWAĆ CONAJMNIEJ PIĘĆ LATARNI. w OKRESIE LETNIM SZYMANY SĄ TRASA DLA SPACEROWICZÓW I ZADBAJMY O TA MIEJSCOWOŚĆ.

W Kotach mieszkają "vipowie "i muszą mieć jasno,a w Szymanach kto?

Ale dobre w Danówku korztsta się z sali gimnastycznej; pytam sie kto z niej korzysta? Ona jest wieczorem zamknięta.W Rudzie owszem jest otwarta.

PANIE WÓJCIE NIECH PAN COŚ WRESZCIE ZROBI Z TĄ ŚMIERDZĄCĄ WODĄ KTÓRA PŁYNIE ROWEM PRZEZ KOSZARÓWKĘ.A MOŻE PDZIĘKUJMY PREZESOWI PŁYT ŻE PÓŚCIŁ TRANZYT ŚCIEKÓW DO RZEKI EŁK PRZEZ NASZĄ MIEJSCOWOŚĆ ?!

jeśli chodzi o latarnie to były wcześniej w Danówku i Kotach ponieważ poprzedni wójt stamtąd pochodził. Obecny wójt zadbał o Szymany i są tam latarnie być może aktualnie nie wszystkie sprawne ale z tego co pamietam jest ich z pewnością więcej niż 3, jeśli chodzi o trasę popieram bardzo przyjemnie sie tamtędy jeździ i wielu ludzi bardzo chętnie wybiera te trasę .

Jak za komuny - cenzura na te teksty jest straszna - TO MOŻE INACZEJ...
NIe sądze że Koty Wyróżniają się od jakiejkolwiek innej miejscowości może tylko tym że w kotach jest więcej "placków" na drodze...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.