Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 4487 wyświetleń

Dystrybucja węgla dla gospodarstw domowych

Gminy, spółki gminne i związki gminne będą mogły kupować węgiel od podmiotów wprowadzających węgiel kamienny do obrotu za nie więcej niż 1,5 tys. zł za tonę i sprzedawać go w cenie nie wyższej niż 2 tys. zł za tonę.

 

Węgiel dla samorządów będzie sprzedawany przez: Polską Grupę Górniczą (PGG), PGE Paliwa. 

 

Węgiel po preferencyjnej cenie będą mogły kupować te osoby, które są uprawnione do dodatku węglowego. Dlatego będą one musiały złożyć w swojej gminie wniosek o preferencyjny zakup węgla. Jeśli jednak sprzedaż będzie prowadzić gmina sąsiednia lub podmiot prywatny, będą one mogły nabyć surowiec po przedstawieniu zaświadczenia wystawianego przez wójta, burmistrza lub prezydenta o tym, że otrzymały dodatek węglowy.

 

Pojedyncze gospodarstwo domowe będzie mogło kupić po preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla w tym roku i kolejne 1,5 tony po 1 stycznia 2023 r.

 

Miasto Grajewo oraz Gmina Grajewo podpisały już stosowne umowy ze sprzedawcami. Trwają ostatnie ustalenia oraz przygotowania do obrotu węglem. 

Komentarze (10)

W Grajewie coś się dzieje,a Szczuczyn nic nie widać,nic nie słychać,żadnych informacji. Prawdopodobnie zgłosił się jeden dystrybutor ,lecz na dzień dzisiejszy sprzedaje węgiel ale nie dotyczy to węgla po niższej cenie. Na razie opalający się eko groszkiem marzną.Nie wiadomo kto ma sortować i sypać ten groszek./

W Grajewie coś się dzieje,a Szczuczyn nic nie widać,nic nie słychać,żadnych informacji. Prawdopodobnie zgłosił się jeden dystrybutor ,lecz na dzień dzisiejszy sprzedaje węgiel ale nie dotyczy to węgla po niższej cenie. Na razie opalający się eko groszkiem marzną.Nie wiadomo kto ma sortować i sypać ten groszek. Od tak prężnego burmistrza wymagana jest solidna i wyczerpująca informacja jak to czyni w innych przypadkach. Czy urząd czeka aż ktoś z mieszkańców gminy zamarznie i dopiero zajmie się tym problemem. Pieniędzmi domów nie ogrzejemy .

można zakupić ekogrosz sprawdzony za 2000 zł za tonę bez całego tego cyrku.

Miał z piaskiem i kamieniami dobry na podsypkie a nie do pieca

Problem to jest z ekogroszkiem, nie ma go lub jest w nikłych ilościach, kpiny robią sobie z ludzi. /

Hehehe ja już kupiłem groszek za 2050 bez tych cyrków u swojego stałego dostawcy niedaleko Grajewa. Dowóz w cenie oczywiście?nie będę robił tu reklamy ale wystarczy podzwonić . A Wy czekajcie dalej na mannę z nieba.

Suweren podziel się info. Na składach kosztuje 3400, nie lej wody.

Nielegalnym sprzedawcom węgla powinni wlepiać ogromne kary.

Jerzy, jak napisałem weź telefon w rękę i zadzwoń. Skład z Białaszewa, za Ciebie nie zamówię :-)

Suweren-bierzemy z tego samego miejsca :-). Ja akurat kupowałem kostkę po 2400 z dowozem do Prostek, reklama składu leci na tym portalu...wystarczy zadzwonić.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.