UWAGA

środa, 17 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11315 wyświetleń

"Dobry start, lepsze jutro"

    Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie już trzeci rok realizuje projekt „Dobry start, lepsze jutro – program aktywizacji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

     W bieżącym roku w projekcie bierze udział 60 beneficjentów, są to młode, uczące się osoby pochodzące z powiatu grajewskiego (30 os.) oraz osoby niepełnosprawne (30 os.).
Dotychczas uczestnicy projektu doskonalili swoje umiejętności na szkoleniach z psychologiem, doradcą zawodowym i prawnikiem. Na przełomie lipca, sierpnia, września  i listopada odbyły się kursy zawodowe jak: bukieciarz-florysta, obsługa komputera dająca Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych, kadry i płace, kelner barman z obsługą przyjęć, księgowość komputerowa z obsługą kasy fiskalnej, makijaż i wizaż, pracownik administracyjno-biurowy, projektowanie stron www, kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym, kurs magazynier, projektowanie dwuwymiarowe i trójwymiarowe  z wykorzystaniem programu AutoCad, pielęgnacja dłoni i stóp. Beneficjenci mogli także uczestniczyć w kursach: prawo jazdy kat. B, C, i T.

Efektem projektu ma być podniesienie kompetencji społecznych i kwalifikacji zawodowych uczestników, przez co zwiększy się ich konkurencyjności na rynku pracy.


Komentarze (2)

czy ktoś z nich dostanie pracę

nasza sasiadeczka na pozycji 1

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.