czwartek, 27 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

Czytająca „Dwójka”

”Jaś i Małgosia”, „Brzydkie Kaczątko”, „Kopciuszek” – to tylko niektóre z pozycji, jakie mogą słuchać uczniowie SP 2 w Grajewie odwiedzający szkolną bibliotekę. W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, pracownicy placówki przedstawiają najmłodszym wybrane najpopularniejsze tytuły.     

Poznają autorów
Pomysł przystąpienia do „Cała Polska…” narodził się przed dwoma laty. Głównym pomysłodawcą była Alicja Wielgat, nauczyciel bibliotekarz.  - W tym czasie cyklicznie organizujemy spotkania czytelnicze dla dzieci. Ponadto nasi uczniowie biorą udział w spotkaniach autorskich np. z Wandą Chotomską, Grzegorzem Kasdepke oraz Wiolettą Piasecką – informuje A. Wielgat.

Lepiej niż w świetlicy
Dzieci uczęszczające na słuchowiska, szczerze przyznają, że jest to jedna z najciekawszych form spędzania wolnego czasu w szkole.   - Jeśli mam wolny czas to przychodzę do szkolnej biblioteki, posłuchać bajek. Bardzo mi się podoba „Jaś i Małgosia”. W domu sporo czytam, przede wszystkim lektury szkolne i baśnie - mówi Rafał Kowalski, uczeń III c.

- W bibliotece jest ciekawiej niż np. w świetlicy. Czasami są fajne bajki, przed świętami pani czytała opowieść o Świętym Mikołaju. Sama lubię czytać komiksy - dodaje jego koleżanka Ola Karwowska.

Czytanie to przyjemność
W wypowiedziach uczniów, często pojawia się uznanie dla pracowników, którzy czytają lektury. Jedną z szczególnie docenianych jest Magda, stażystka SP 2. - Lubię czytać dzieciom, sprawia mi to przyjemność. Do dziś czytam bajki rodzeństwu. To nic specjalnego, wystarczą tylko odrobina dobrej woli – tłumaczy Magda Perkowska.

AM

środa, 26 stycznia 2022

Bal Karnawałowy w RAJu (19.02)

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.