piątek, 22 października 2021

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 2271 wyświetleń

Czy w Grajewie łatwo zaparkować rower

Czy w Grajewie łatwo zaparkować rower

Przybywa osób chętnie wykorzystujących na co dzień rower. Miłośnicy dwóch kółek nie tylko inwestują w swoje bicykle, ale mogą korzystać z coraz lepszej infrastruktury. 


Jednym z podstawowych problemów w mieście jest miejsce i sposób przechowywania roweru. O ile właściciele domów nie mają problemu, to lokatorzy budynków wielorodzinnych muszą głowić się co zrobić z jednośladem w przypadku ciasnej piwniczki
lub jej braku, na klatce schodowej często przeszkadza mieszkańcom. Zostawienie roweru bez opieki na zewnątrz nie jest rozsądne, niektórzy trzymają sprzęt w garażu (nie każdy go ma), inni w tzw. wózkowni, jest ich jednak coraz mniej, są często adaptowane na inne potrzeby, jeszcze inni wnoszą go na balkon.


Rozwiązaniem ułatwiającym życie rowerzystom jest montaż stojaków. Na takie wyjście stawiają zakłady pracy, urzędy, sklepy, czy spółdzielnie mieszkaniowe. W ostatnim czasie jedna ze wspólnot na os. Południe (bl. 13) zadbała o jeżdżących rowerami - zamontowano praktyczne, metalowe uchwyty.


Badania opinii przeprowadzane wśród osób regularnie poruszających się na dwóch kółkach nie pozostawiają złudzeń - podstawowym problemem w wielu miastach nadal jest mała ilość ścieżek i brak możliwości bezpiecznego zaparkowania roweru. Chociaż sytuacja się poprawia, nadal mamy nad czym pracować. Pamiętajmy jednak, że infrastruktura dla cyklistów nie zawsze leży po stronie miasta. O ile w kwestiach zagospodarowania przestrzeni publicznej decyduje urząd, o tyle stojaki rowerowe przy sklepach, zakładach pracy i innych obiektach prywatnych leżą już w gestii ich właścicieli. 

 

czwartek, 21 października 2021

Nowe aktywne przejścia coraz bliżej

czwartek, 21 października 2021

Prostki: zbiórka krwi (28.10)

Komentarze (12)

Po nowe stojaki do rowerów zapraszamy do firmy Zakrem Grajewo na ul. Ełcką 98. Stojaki na 3,5,6 rowerów są dostępne na magazynie.

Na zdjęciu typowy łamacz kół, pewnie tani i kiepski.

Zapraszam SM do wymiany stojaka na 5 a nawet 6 miejsc rowerowych, rowerów dużo a boxów tylko 3 pod blokiem 66

Tych wyrwikółek coraz więcej się robi. Tak ciężko pomyśleć albo chociaż podpatrzeć, jak wygląda praktyczny stojak rowerowy? Na przykład przy Lidlu.

Niech miasto zrobi stojak na rowery w miejscu gdzie parkuje czarne auto na jezdni przy bloku 15 a 10 ,prawdopodobnie to z urzędu i nikt nie interesuje się jak ciężko wyjechać z parkingu ,parkuje bo może tylko on, proszę niech ktoś zainteresuje się tym parkowaniem.

No ja się boję tych łamikółek i wolę parkować bezpieczniej

Rowerem sie parkuje ? Rower chyba raczej sie , zostawia ,stawia ,pozostawia!
To zabrzmi smiesznie , kiedy powiem np.do znajomego ,zaczekaj pojde po rower , ktory zaparkowalem pod sklepem.

Co tu myslec o rowerach, jak nie ma gdzie parkowac samochodow, a jak bedzie wiadukt na samochody to i piechota ciezko bedzie chodzic zeby nie wpasc na slup.

czy wy tak serio z tymi stojakami? nie macie innych problemow?

Na Wiktorówce, przy wspólnotach blokowych nie ma problemu z parkowaniem rowerów. Przy każdej klatce blokowej są stojaki.

Wyrwikółki są gorsze niż brak stojaka.
Najlepsze są poręcze, do których można bezpiecznie zapiąć rower za ramę.

Choop chyba jeszczxe nie robiłeś prawa jazdy...
parkować to "ustawiać pojazdy w miejscach nadających się do postoju";
wiedz, że rower to jest pojazd :)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.