sobota, 28 maja 2022

Kultura i rozrywka

Comenius Forest Tales 09-11


Comenius- jeden z czterech programów sektorowych Programu 'Uczenie się przez całe życie' wspiera finansowo oraz merytorycznie m.in. partnerską współpracę europejskich placówek edukacyjnych, polegającą na realizacji wspólnego projektu. Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej młodzieży, propagowanie integracji europejskiej oraz motywowanie uczniów do nauki języków obcych (głównym językiem projektu jest język angielski).

Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie uczestniczył już w jednej edycji tego programu (Comenius www.wasser...) w latach 2006- 2009. Obecna edycja programu wdrażanego w naszej szkole obejmuje tematykę lasu. W projekcie bierze udział sześc krajów: Polska, Litwa, Niemcy, Finlandia, Włochy i Turcja. Głównym celem projektu jest wspólne stworzenie sztuki teatralnej (ma ona uświadomić młodzieży ważną rolę lasu w ekosystemie i życiu człowieka) oraz wystawienie jej na koniec projektu.

 

Dotychczas odbyło się pięć spotkań projektowych: w Niemczech, Finlandii, Polsce, na Litwie i w Turcji. Ostatnie spotkanie miało miejsce w Turcji, w Kumluca w dniach 05.12.2010- 11.12.2010. Naszą szkołę reprezentowało pięciu nauczycieli: Elżbieta Wąsik, Halina Wałęga, Magdalena Danowska, Jakub Czyż oraz Agnieszka Żbikowska. Podczas spotkania poznawaliśmy tradycje i kulturę turecką oraz zapoznaliśmy się z rolą lasu w gospodarce i codziennym życiu mieszkańców Kumluca. Ustaliliśmy działania na następne spotkania projektowe we Włoszech. Uczestnicy projektu mieli również okazję do zwiedzenia okolicy miasta Kumluca i mogli podziwiać miejscowe sady z owocami egzotycznymi.

 
Więcej informacji o projekcie można znaleźć na szkolnej stronie internetowej projektu, pod adresem: www.foresttales.ugu.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.