sobota, 29 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

  • 5 komentarzy
  • 10045 wyświetleń

Certyfikat dla "Grajewian"

Niespełna miesiąc temu w Miejskim Domu Kultury w Grajewie odbył się jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca “Grajewianie” - obchodzono 20-lecie zespołu.

Podczas gali “Grajewianie” otrzymali certyfikat uprawniający do reprezentowania Polskiej Sekcji CIOFF w kraju i za granicą w okresie od 31 marca 2008 roku do 30 marca 2010 r. To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane na wniosek Rady Ekspertów po artystycznej kolaudacji programu przez Stowarzyszenie Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń, Festiwali i Sztuki Ludowej.

- Jest to bardzo prestiżowa nagroda, dzięki niej zespół jest uprawniony do reprezentowania kultury polskiej w kraju i za granicą. W Polsce niewiele zespołów posiada taki certyfikat. Jest to wysokie wyróżnienie, z którego jesteśmy bardzo dumni. Powiedziano nam, że nasza kapela prezentuje bardzo wysoki poziom wykonawczy, na szczególne uznanie zasługują aranżacje muzyczne, suity taneczne. Zachowują one cechy charakterystyczne regionu, a kostiumy, w których występują artyści są starannie utrzymane – potwierdza Edward Szabat dyr .artystyczny ZPiT "Grajewianie".

W czerwcu 2008 roku tancerze z Grajewa wezmą udział w Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Tanecznych Dzieci i Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim. Ponadto Ministerstwo Kultury wytypowało “Grajewian” do reprezentowania Polski na Międzynarodowych Spotkaniach Młodzieży – Bydgoskie Impresje Muzyczne.

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (5)

Gratulacje ! ;)

GRAJEWIANIE góóóóóóóórrrrrrrrrrrrąąąąąąaaaaaaa:) tańcze w Grajwianach od ponad 10 lat z tym zespołem najwięcej zwiedzilem :) Każdy wyjazd daje cos nowego poznajemy nowych ludzi, wiedzamy wiele ciekawych miejsc gdzie nas nie bylo hehe LITWA ŁOTWA BIAŁORUŚ UKRAINA i wiele miejsc w Polsce:) juz niedługo czekaja nas wyjazdy kilkudniowe do Gorzowa i Bydgoszczy:) bedzie suuuuuuppppppeeeerrrrr:D:D pozdrowienia dla ZPIT Grajewianie

kiedys tanczylem w grajewianach 3 lata i zastanawialem sie nad powrotem :)
Czy jest jeszcze jakas opcja zapisu
??

do centrum > nie ma takiej możliwości ... zaprzepaściłeś jedyną i niepowtarzalna okazję, trudno.

Grajewianie :) Kochani Grajewianie :D

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.