Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11645 wyświetleń

Bulwar nad Narwią

Bulwar nad Narwią i Port Łomża oficjalnie otwarte i poświęcone

Rozwiązaniem węzłów marynarskich przez samorządowców i działaczy społecznych rozpoczął oficjalną działalność Port Łomża, położony przy bulwarze nad Narwią. Uroczystość na terenach sportowo-rekreacyjnych przy ul. Rybaki, którymi zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zgromadziła głównie kilkudziesięciu gości oficjalnych i drugie tyle urzędników Urzędu Miejskiego. Przemowy notabli, poświęcenie Portu Łomża przez biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego, rejs dla gości statkiem Bona oraz koncert Łomżyńskiej Orkiestry Dętej stanowiły clou uroczystości, po której na scenie nad Narwią do wieczora występowali śpiewacy i muzycy.

 

Prezydent podkreślił, że „dzień 18. maja 2013 roku przejdzie bez wątpienia do historii naszego miasta”, albowiem „po tych kilkudziesięciu latach Łomża wraca nad Narew”. Zauważył, że „nie licząc wakacyjnych spotkań na kąpielisku przy nowym moście, można powiedzieć, że miasto zapomniało o swojej rzece”.

 

 

 

 

Mirosław R. Derewońko
Fot.: Marek Maliszewski

Komentarze (2)

Fajnie. Gratulacje Łomżo.

co wy rekamujecie: gorszego chlamu jak lomza to nie ma

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.