niedziela, 26 maja 2024

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 12454 wyświetleń

Będzie cieplej i taniej

Dociepleniem dachu budynku rozpoczęła się termomodernizcja Szpitala Ogólnego w Grajewie. Inwestycja, która w sumie pochłonie prawie 4 mln. zł ma zagwarantować zmniejszenie zużycia energii cieplnej o kwotę 300-400 tys. zł rocznie.

W ramach inwestycji zostanie wykonane m.in. docieplenie budynku (nowa elewacja) i dachu oraz wymiana  instalacji c.o (wymiana kaloryferów) i starych okien. Prace remontowe potrwają do 30 czerwca 2007 roku.

Głównym celem termomodernizacji szpitala to możliwość zmniejszenie zużycia energii cieplnej. Z tego tytułu placówka rocznie ma zaoszczędzić nawet 300-400 tys. zł.

- W związku z remontem powołaliśmy specjalny zespół roboczy, który ma nadzorować przebieg inwestycji. Firma, która wygrała przetarg ma już doświadczenie w tego typu pracach, wykonywała termomodernizację w szpitalu we Wrześni, remont powinien zakończyć się zgodnie z terminem - powiedział Grzegorz Dembski,  dyrektor Szpitala Ogólnego w Grajewie.

Inwestycja wyniesie ok. 4 mln zł, udało się pozyskać wsparcie finansowe z  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. W czerwcu br. na termomodernizację powiat zaciągnął pożyczkę w wysokości 3,5 mln zł.


Adam Mazurek, e-Grajewo.pl

Komentarze (10)

w końcu coś sie dzieje z tym szpitalem ;pp

Popieram,w takich obiektach prace remontowe powinny byc
non stop.a nie raz na 20 lat.

Czyli inwestycja zwróci się za ok. 10-13 lat, a jaki jest okres spłaty kredytu i wysokość odsetek? I z czego Powait spłaci ten kredyt, z dofinansowania? Ogólnie dobrze, że coś rusza w sprawie naszego szpitala, to rokuje na przyszłość, ale jeszcze jakby sprzętu dokupili i poprawili stan wszystkich oddziałów to byłoby w ogóle fajnie:D

a co do remontu szpitala to czas najwyższy , już dawno miasto powinno o to zadbać bo ten szpital jest nam wszystkim potrzebny ,a żeby musieli ci na wyższych stołkach leżeć na sali gdzie ząb za ząb zachodzi z zimna albo to może by coś wykojarzyli wcześniej

Jeżeli jest to wpływ zblizajacych sie wyborów samorządowych to niech one będą bodaj co miesiąc albo i częściej

i znowu miasto ludzie zastanowcie sie co piszecie

i znowu miasto ludzie zastanowcie sie co piszecie

w szpitalu wymieniajo okna i łazienki .
Powinni pomalowac cały szpital tylke kasy dostali to powinni pomalowac :)

w koncu wzieli sie bo roboty !!!:P

jasne , że miasto chyba nie wiesz pod kogo podlegają szpitale ?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.