niedziela, 17 października 2021

Kraj

Agresywny kierowca

Agresywny kierowca
39-latek groził policjantom zwolnieniem ze służby, szarpał się i wyzywał funkcjonariuszy. Wszystko po tym jak nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekając przed mundurowymi spowodował kolizję. Monieccy policjanci szczegółowo ustalają okoliczności zdarzenia.

Dzisiejszej nocy około godziny 0:30 policjanci z Posterunku Policji w Knyszynie w rejonie wsi Ruda postanowili zatrzymać do kontroli jadącego z przeciwka opla. Jego kierowca zlekceważył dawane przez mundurowych sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci zawrócili i ruszyli w pościg za oplem. Na łuku drogi uciekający przed radiowozem kierowca stracił panowanie nad autem i przebijając przydrożną barierkę zjechał do rowu. Kiedy policjanci podbiegli do rozbitego, leżącego na lewej stronie samochodu jego kierowca od razu zaczął krzyczeć do mundurowych z pretensją, że został przez policjantów wystraszony. Mundurowi wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Wydali polecenie, żeby mężczyzna wyszedł z pojazdu, ten jednak postanowił, że tak łatwo się nie podda. Kiedy jeden z policjantów próbował wyciągnąć go ze środka, ten zaatakował funkcjonariusza. Kilkakrotnie uderzył go pięścią w twarz i klatkę piersiową. Po krótkiej szamotaninie mundurowi wyciągnęli awanturnika na zewnątrz i założyli mu kajdanki. Gdy 39-latek nie miał już szans na działanie siłowe, zaczął wyzywać interweniujących policjantów. Groził im, że „ich załatwi” i powołując się na wpływy krzyczał, że „nie wiedzą z kim mają do czynienia”. Podczas przewożenia kierowcy do szpitala w Mońkach kilkakrotnie w trakcie szarpania się uderzał głową w elementy wyposażenia radiowozu, przez cały czas krzycząc i awanturując się. Mieszkaniec Supraśla nie zgodził się na badanie trzeźwości alkomatem. Dopiero w szpitalu używając wobec agresywnego mężczyzny siły fizycznej zdołano pobrać krew do badań na zawartość alkoholu. Jego wynik wykaże, czy kierowca był trzeźwy. Z pewnością mężczyzna odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach szczegółowo ustalają okoliczności interwencji.

środa, 28 grudnia 2016

Przekręt internetowy

poniedziałek, 26 września 2016

Rosną mury nienawiści

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.