Szkolna Liga Szachowa

aktualizacja: 2008-06-17 22:21:24     nr wiadomości: 7146     przeczytano: 9216     Ilość komentarzy komentarze: 4
VI EDYCJA POWIATOWEJ SZACHOWEJ LIGI SZKOLNEJ

Powiatowa Szachowa Liga Szkolna jest organizowana od 6 lat w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie. Jej głównymi inicjatorami i organizatorami są nauczyciele tej szkoły: Bożena Szakiel i Regina Sulewska, a sędzia głównym jest Pan Zbigniew Okulewicz. W tej stojącej na wysokim poziomie imprezie sportowej biorą udział uczniowie ze szkół w powiecie grajewskim, a rozgrywki odbywają się w kategoriach szkół: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Od inauguracji Ligi Szachowej nieprzerwanie udział w niej biorą szkoły z gminy Rajgród: Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie i Gimnazjum im. ks. Józefa Radwańskiego w Rajgrodzie,  a w obecnej VI edycji udział wzięła również Szkoła Podstawowa w Rydzewie.
W tegorocznej VI Edycji Powiatowej Szachowej Ligi Szkolnej rozegrano dziewięć turniejów, z czego do punktacji wzięto 8 najlepszych wyników poszczególnych zawodników.
Podsumowanie ligi odbyło się w niedzielę 15 czerwca 2008 r. w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie. Najlepszym szachistom wręczono wiele pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych.

W klasyfikacji szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa  w Rajgrodzie /opiekun Marianna Klimaszewska/ przed Szkołą Podstawową nr 1 w Grajewie  i Szkołą Podstawową nr 2 w Grajewie, Szkoła Podstawowa w Rydzewie zajęła 6 miejsce.
W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum w Szczuczynie przed Publicznym Gimnazjum nr 1 w Grajewie i Gimnazjum w Rajgrodzie /opiekun Zygmunt Tarnacki/. W klasyfikacji Szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół  w Niećkowie przed Zespołem nr 1 w Grajewie i Zespołem Szkół nr 2 w Grajewie.

W klasyfikacji indywidualnej z reprezentantów gminy Rajgród najlepsze wyniki osiągnęli:
- Szkoła Podstawowa w Rajgrodzie: Iwona Kostrzewska /2 miejsce/, Ewelina Kostrzewska i Kamil Leończyk /3 miejsca/, Joanna Kosińska i Patryk  Witkowski /4 miejsca/, Izabela Klimaszewska i Marcin Zawadzki /6 miejsca/.
- Gimnazjum w Rajgrodzie: Elwira Wierzbicka i Michał Leończyk /5 miejsca/ oraz Rafał Rutkowski i Sebastian Wierzbicki /7 miejsca/.

      foto:     Dyrektor Gimnazjum w Rajgrodzie           
                          Zygmunt Tarnacki

Hehe Leon - niech Cie pochłonie:P;)
Napisał: Andzia dodano: 2008-06-18 14:38:49

To liga nie wyłoniła najlepszych graczy? Śmiesznie opisane
Napisał: ... dodano: 2008-06-18 16:44:21

Szczuczyn Górą !!!!!!!
Napisał: :) dodano: 2008-06-18 23:08:11

oo Rajgrodziaki gratuluje ;D
Napisał: Ona dodano: 2008-06-20 06:58:33

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.