sobota, 18 września 2021

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 8161 wyświetleń

Seniorzy z UTW mają wakacje!

Seniorzy z UTW mają wakacje!

Studenci - seniorzy mają już wakacje. 13 czerwca br. uroczyście zakończono rok akademicki 2018/2019 Uniwesytetu Trzeciego Wiegu w Grajewie. Punktualnie o godz. 16.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo ambitni i wierni członkowie zebrali się, by podsumować kolejny rok działalności UTW.

Na początku spotkania minutą ciszy uczczono pamięć św. Mirosławy Myślińskiej - koleżanki, słuchaczki tutejszego UTW.

Od października ubiegłego roku, niespełna 30 osób aktywnie uczestniczyło w organizowanych zajęciach. Seniorzy łącznie przepracowali 230 godzin. Prowadzone były wykłady z języka angielskiego, psychologii, dietetyki, zajęcia z rękodzieła, na basenie, rekreacyjne („Aktywny Senior”) i warsztaty taneczne. Spotkania odbywały się m.in. na Pływalni Miejskiej, w Grajewskim Centrum Kultury, w Zespole Szkół Miejskich nr 2 i Urzędzie Miasta.

Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grajewie jest obecnie Elżbieta Ostalska – Konopka. Kolejny rok akademicki rozpocznie się 3 października br. - Zarząd już serdecznie zaprasza obecnych oraz nowych Członków na ciekawe spotkania i doskonalenie siebie w kolejnym roku akademickim!

Uniwersytety dla seniorów mają już sporą historię. Pierwsze tego typu zajęcia zorganizowane zostały we Francji w 1973 r. Jeden z wykładowców spotkał się z seniorami, by porozmawiać o ich oczekiwaniach od uczelni wyższych. Tak powstały pierwsze placówki nauczania dla osób starszych. Kolejne utworzono w Hiszpanii, Portugalii i Wielkiej Brytanii. W Polsce pierwszy taki uniwersytet powstał 1975 r. Obecnie w kraju działa ponad 100 Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które łącznie zrzeszają około 25 tysięcy słuchaczy.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Grajewie swoją działalność rozpoczął w 2012 r. Jest dobrowolnym, samorządnym zrzeszeniem dla propagowania i realizacji aktywności życia osób starszych. Współpracuje ze szkołami wyższymi, władzami, Grajewskim Centrum Kultury, Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Grajewie, Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i organizacjami o podobnych celach. Członkami UTW mogą być m.in. osoby fizyczne, które osiągnęły wiek 45+, wiek emerytalny lub uzyskały status rencisty. Uczestnictwo w zajęciach pozwala wielu osobom żyć aktywnie, przyczynia się do zmiany wizerunku osób starszych.

Życzymy Seniorom pogody ducha, ciekawości świata i ludzi.
Niech Wasza mądrość i doświadczenie życiowe służą młodym pokoleniom.
Żyjcie pełnią życia, rozwijajcie swoje pasje, realizujcie marzenia!

e-Grajewo.pl

piątek, 17 września 2021

,,Strzelcy Weteranom"

Komentarze (1)

Gdzie i jak mozna zapisac sie na nadchodzacy rok?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.