Wiadomości

  • 47 komentarzy
  • 8671 wyświetleń

Nowe wiatrołapy na Południu

Nowe wiatrołapy na Południu

Wiatrołap to niepozorny szczegół architektoniczny, mający duże znaczenie dla mieszkańców budynku. Omawiany przedsionek chroni wnętrze przed bezpośrednim napływem zimnego powietrza po otwarciu drzwi zewnętrznych. Wiatrołap, jak mówi nazwa, skutecznie zapobiega powstawaniu przeciągów, zimą zabezpiecza wejście zatrzymując wiatr i śnieg. 

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko - Własnościowa w Grajewie dobuduje wiatrołapy w 3 blokach z wielkiej płyty. Systemowe przedsionki o lekkiej, aluminiowej konstrukcji zostaną zamontowane w blokach 18, 22 i 23 na os. Południe.

Obecnie coraz większe znaczenie zyskuje kwestia oszczędności energii przeznaczonej na ogrzewanie budynków mieszkalnych. Wiatrołapy zapewniają dodatkową ochronę przed wyziębieniem, a jednocześnie są estetycznym dodatkiem do bryły. Zaletą jest fakt, że montaż wspomnianych dobudówek odbywa się bez naruszenia elewacji.

 
e-Grajewo.pl

Komentarze (47)

Wiatrołapy owszem, ale co z ociepleniem tych bloków obitych blachą? Tam pod spodem wiatr hula.

tam pod spodem jest wełna która jest mniej palna i stanowi lepsze zabezpieczenie termiczne niż steropian.

Jaka ochrona przed wyziębieniem? A gdzie podziały się kaloryfery z klatek? W innych Spółdzielniach to na klatkach ciepło jak w uchu, a u nas zimnica! Tylko umieją brać za ogrzewanie!!

A co z blokami 1, 2 i 3 na Południu ? Przecież to najstarsze bloki są ? Dlaczego tamte numery bloków będą pierwsze ?

Ocieplcie bloki wreszcie i zacznijcie gospodarnie zarządzać pieniędzmi lokatorów

Zajmijcie się ludźmi którzy chcąc zaoszczędzić na ogrzewaniu doprowadzają do wilgoci i Grzyba na ścianach. Nie jestem ogrzać własnego mieszkania bo sąsiedzi mają pozakręcane grzejniki. Po raz na klatkach schodowych jest zimno,grzejniki pozdejmowane. Płaci u duże pieniądze przez cały rok. Dlaczego w innych spółdzielniach (Zgoda) ludzie mają sucho i ciepło nie boją się o dopłaty bo wiedzą że mają na to fundusze. Ocieplić trzeba cały blok a nie wstawiac jakieś wiatrołapy.

Mieszkam w tzw pkytowskim bloku. Mamy ciepło w mieszkaniach i nie oszczędzamy na ogrzewaniu. Moja propozycja zmieńcie spółdzielnie zdejmijcie podzielniki z grzejników. A będziecie mieć ciepło, a nie albo zaparowane okna, albo grzyb na ścianach. Postawcie na swoim. Dowiecie się gdzie są wasze pieniążki.

Krzychu to jest nasza wina, że niczego nie wymagamy od spółdzielni.
/

My też mamy zamiar zmienić spółdzielnie ze względu na podzielniki - bo to jest rozbój w biały dzień - że jeden blok ma zwroty i lawę ciepła a my oszczędzamy i mamy dopłaty !

ludzie sami są winni bo nie interesuje ich na co wydaje spółdzielnia pieniądze niech zobaczą jak wyglądają bloki które są wspólnotami.

Dlaczego wybrano akurat tylko te trzy bloki, blok 21 został pominiety jak zwykle w tym bloku nic się nie robi,jestem ciekawa czy było to droga losowania,czy niestety znajomosci.

Do Oziębiony zapraszam do naszej spółdzielni Zgoda mieszkam już tu ponad 20 lat i jest mi w zimę ciepło i wiem gdzie i na co idą nasze fundusze.

Pod blachą wełna która jest nasączona wodą która zimą zamarza i chłodzi mieszkanie, latem natomiast tworzy się błoto które powoduje wilgoć i powstaje tzw.termos jest upał. To wszystko jest do wymiany. Należy zrobić normalną elewację z ociepleniem. NIE dość że blok obity tym szajsem wygląda jak kontener jest brzydki i nie służy niczemu. NIE mam pojęcia kto taki sposób wymyślił. Okropność!!

Tą płytę koniecznie trzeba zdjąć.

Wiele rodzin ma takiego grzyba w mieszkaniach, zaparowane wiecznie okna i przegnile ramy okienne. Tegoroczne mrozy pokazały jak te bloki tracą na cieple. Grzejniki na ful A tu zimno. Ocieplać bloki do cholery a nie udawać że coś się robi a robi się byle co. Wymieniają w balkonach jakieś bezsensowne ekrany, a tu powinno się rozsądnie gospodarowac kasą i ocieplać bloki po kolei, a nie wstawiać liczniki. Te liczniki bez ocieplenia bloku to rozbój w biały dzien5

a co z 11 na poludniu kiedy spoldzielnia o tym bloku sobie przypomni bo napewno o nim zapomniano.

Mieszkańcy spółdzielnianych bloków przestają już wierzyć w uczciwość, prawo i sprawiedliwość (Upis) zarządzających?

Gdzie jest mój komentarz ?

Oziębiony ,,, a gospodarz komentarzy połowę mego komentarza , to połknął to niechaj go zwróci co był nie wygodny ,, ale prawdziwy na 100 %

osiedle poludnie starzeje się i mam pytanie czemu nikt nie pisze o zainstalowaniu windy, a co raz to tylko wiatrołapy. To samo dotyczy i innych Osiedli. W dużej ilości bloków są wiatrołapy i grzejące b. ciepło grzejniki. lokatorzy, którzy mieszkają na IV piętrze nie mają nawet zabezpieczonych od zimna wejść na dach i jest bardzo zimno, .może i o tych ludziach trzeba pomyśleć

Około 44tys zł rocznie pobierają nam na fundusz remontowy na cały blok mający 60 mieszkańców. Od ponad grobo 15 lat nie zrobiono nic po za pomalowaniem klatki, wymiana woklo bloku przy fundamencie jakiś płytek chodnikowych z odzysku, zdieli grzejniki w klatkach wiem że 44tys to teraz mamy uzbierane ale weźmy średnio przez 15 lat pomnóżmy 30 tys razy 15 to da nam 450 tys to nie można zrobić elewacji. Chore chore chore śmietniki wyremontowane a bloki obskórne. A poza tym spodziewajmy się przynajmniej 2 podwyżek w tym roku czynszu to standard

Najgorsze jest to że fundusz remontowy jednego bloku idzie do worka przypisanego na kilka bloków (a nie jeden blok jeden worek). W tym przypadku w jednym worku (jak dobrze pamiętam) są pieniądze z bl. 18,19,20,21,22,23 Bloki 21 i 20 stoją na tej samej działce nr 4801 i nas pytają listownie o to czy się zgadzamy na wiatrołapy w wyżej wymienionych blokach. Dlaczego mamy się zgadzać żeby nasze pieniądze były wydawane na remonty innych bloków? Dlaczego nie jest tak jak we wspólnotach? Tam każdy blok ma swoje konto i swój fundusz remontowy. Co nam zrobiono ostatnio? Mówią na nawet się chwalą że oświetlenie! Ile to oświetlenie kosztuje? 5 lamp na klatkę razy 5 klatek. Maksymalnie . 3500 zł na cały blok. A gdzie jest reszta z rocznego funduszu remontowego? No tak zrobiono parking na naszej działce z naszych pieniędzy. Tylko czemu inne bloki się do tego nie dorzuciły skoro też z niego korzystają? Co z naszą elewacją. Jak wszyscy wiemy te "ocieplenie" pod blachą nie jest już ociepleniem. W większości przypadków pod blachą nie ma już wełny i nie ma izolacji. Ludzie w bloku marzną bo muszą oszczędzać bo są podzielniki. Tylko po co one są? Tak jak ktoś wyżej napisał w sm Zgoda nie ma podzielników. Sprawdziłem, faktycznie nie ma. Też mają pobieraną zaliczkę na ogrzewanie przez cały rok. W mieszkaniach gorąco, okna w wielu z nich pootwierane i co najważniejsze MAJĄ ZWROTY !!! Gdzie tu sens i gdzie logika? Są dopłaty, dotacje, kredyty termomodernizacyjne z premią i zwrotem do 16% dla bloków z wielkiej płyty (wszystko jest napisane na stronie boś)
Można wziąć i wcale nie potrzeba na docieplenie niewiadomo jakich pieniędzy. Są firmy które robią to o wiele taniej (nie trzeba daleko szukać). Po co robić przetargi? Wystarczy wysłać zapytania ofertowe do kilkudziesięciu firm z regionu (w promieniu 50km).
W samym Grajewie są firmy które dobrze robią elewację za normalne pieniądze bez wymyślania niewiadomo jakich pieniędzy. Ile taki blok ma m²? Na pewno nie więcej niż 1400 (bez odliczania okien) Ocieplenie bloku (na styropianie grafitowym z termoorganiki) wraz z zerwaniem blachy plus rusztowanie max400- 450 tys czyli jak to napisał Lokator ponad 40 tys rocznie. Przypominam o premii gwarancyjnej 16% którą spółdzielnia dostaje po zakończeniu inwestycji (w przypadku takiego bloku jak nasze ok. 70 tys zwrotu które powinno zasilić fundusz danego bloku)
Może szanowny Panan prezes zaczął by w końcu coś robić. Został Pan wybrany dla nas a nie dla siebie. Ta praca nie polega na zamknięciu się w pokoju tylko na działaniu nad tym żeby wszystkim było dobrze. A przepraszam zrobił Pan wiaty śmietnikowe po tym jak w Zgodzie postawili swoje żeby obcy nie podrzucali im śmieci. Tylko czemu u nas przy 21 nie ma wiaty? Przyjeżdżają do nas "obcy" i przywożą meble. Może jakiś monitoring jak u sąsiadów? Pozdrawiam serdecznie

Wiatrołapy w bloku 11 i pewnie wielu innych to kpina. Drzwi metalowe, które są.bardzo nieszczelne. W mrozy lodowate bardziej niż zimno na dworzu. Nawet jeśli się je zamknęło, to wiatr hulał wewnątrz. Jest ogrzewanie na klatkach schodowych za.ktore placą mieszkańcy. Po co ono jest, skoro dwie pary drzwi są nieszczelne?
Zamiast poprawiać zieleń i wydawać tyle.kasy, należało dbać.o trawniki wcześniej, a.zaoszczedzone pieniądze zainwestować w uszczelnienie lub nawet wymianę tych drzwi.
Wystarczy obejrzeć bloki np. wspólnot, żeby wiedzieć, jak to zrobić

W.blokach wspólnot na Os. Południe co roku były nadwyzki za.cieplo. nieraz.przekazywanlismy je na fundusz remontowy albo były na prawie jeden cały czynsz. Decydowali mieszkańcy. Nie mamy podzielników. W domu całą zimę mam 23..25 stopni.
Sprawdźcie ile.placicie za.ogrzewanie mieszkania a.ile za ogrzewanie klatek. To chore. Bo byle jakie metalowe drzwi do klatek, nieszczelne, nabijają bardzo te kwoty.
Zakładajcie wspólnoty.
W dwóch blokach na centrum zrezygnowali z podzielników (wszyscy) i będą.placic faktyczne kosztu ogrzewania. Czekają na rozliczenia. Dowiedzcie się, jak to wyszło. Bl. 8 i chyba 10.
Dobry gospodarz najpierw zabezpiecza dom...a nie trawniki wymienia i sadzi krzewy, których nikt nie podlewa.

Jako mieszkaniec jednego z bloku, zaniedbanego przez spółdzielnię proponuję tu na tej stronie skrzyknąć się na jeden termin a pan prezes niech już gotuje wodę na herbatkę . Podajcie terminy w godzinach pracy spółdzielni

Życie w mieszkaniu będącym w zasobach spół-dzielni to nie komedia, to po prostu dramat.

Michał a ja mam trochę inny pomysł. Może pan prezes wziąłby przykład z burmistrza i tak jak burmistrz wyborców prezes mógłby odwiedzić poszczególne bloki. Niech zwoła spotkanie z mieszkańcami kilku sąsiednich bloków i porozmawia o potrzebach, niech je spisze i spróbuje zrealizować./

Fajnie piszecie ,ale są też tacy co wola w domu chodzić w swetrach siedzieć przy zakręconym grzejniku bo co bo zwrot będzie mieć.

Justyna-bardzo dobry pomysł aby prezes wyszedł do swoich mieszkańców i porozmawiał...a nie podwyżki i podwyżki i wszyscy zamknięci w biurze. A co do elewacji i ocieplenia bloków czas najwyższy pójść krok do przodu i odnowić te bloki, są na to środki i dotacje na bloki z dużej płyty,np. zamienić kwotę z administracji na fundusz remontowy Ludzie pewnie woleliby zapłacić większy fundusz remontowy za odnowiony blok niż płacić ogromne kwoty jak za co roczne ogrzewanie Mamy XXI wiek a dalej jest jak za komuny....

czytając powyższe komentarze jestem pewien, że coś jest nie tak coś złego dzieje się w Spółdzielni Mieszkaniowej. Gdzie jest gospodarz czemu nie przyjdzie i nie zobaczy czego tak mieszkańcom brak. Zimno na korytarzach pozdejmowali grzejniki i powycinali rury, a powinna być utrzymana temperatura + 16 stopni Celsjusza. Podzielniki na grzejnikach czemu mają służyć chyba zagrzybieniu bo wszyscy oszczędzają ja nie jestem w stanie ogrzać wszystkich mieszkań. Proszę zróbcie w końcu z tym porządek . Następna sprawa to o wszystko trzeba pisać pisma. Chcecie odświeżyć balkony , o wymianę starych drzwi pomiędzy klatką schodową ,a wiatrołapem piszcie . Czy faktycznie musi być taka biurokracja . Mamy zimę brak odśnieżania a latem sprzątanie tez ma dużo do życzenia . Mieszkaniec

Każdy blok może zejść z podzielników. Tylko musi wyrazić zgodę ponad połowa mieszkańców. Pytanie czy wszyscy się zgodzą.

Zapraszamy do spółdzielni ZGODA.

Ja proponuję zamienić opłatę administracyjną 1,50 zł/1m2 (największa w całym Grajewie) z funduszem remontowym 1,10 zł/m2 i znajda się pieniądze na remont elewacji z dociepleniem. A członkowie rady powinni działać charytatywnie tak jak to jest w spółdzielni ZGODA.

WSPÓLNOTY na os. WIKTOROWO. Możecie przyjść popatrzeć jak porobione są klatki schodowe, wejścia, schody, oświetlenie. Oczy Wam zbieleją. Wspólnoty na Wiktorówce robią cos dla mieszkańców /

Wczoraj było walne zgromadzenie spółdzielni. Była "garstka" członków. Dlaczego Państwo nie przyszliście na zebranie, aby powiedzieć to wszystko o czym tu piszecie? Poruszałam temat podzielników na walnym, niezgodności rozliczania kosztów ogrzewania w naszej spółdzielni z Prawem energetycznym. Usłyszałam, że wszystko jest zgodnie z prawem, że większość mieszkańców spółdzielni bardzo chce tych podzielników i właściwie nic z tym nie można zrobić, bo mamy uchwalony taki a nie inny regulamin. Odnoszę silne wrażenie, że zarząd spółdzielni i rada spółdzielni nie są zainteresowane pochylić się nad tym tematem i skończyć z wielką krzywdą wielu lokatorów i rażącym niesprawiedliwym rozliczaniem kosztów c.o. Niedługo kończy się umowa na podzielniki, kilka razy prosiłam, aby rozpocząć rzetelną rozmowę na ten temat i zapytać wszystkich członków spółdzielni czy faktycznie chcą nadal takiego systemu. Żadne konkrety nie padły, prezes i zarząd odpowiadali ogólnikowo. Jestem zażenowana taka postawą. Czyli dalej będziemy mieć podzielniki, chłodno w wielu mieszkaniach i dopłaty! Temat wraca jak bumerang ale mieszkańcy nic z tym nie robią...pojedyncze osoby czy bloki nic nie zdziałają przy takiej postawie zarządu i rady spółdzielni.

Mam propozycję: niech każdy blok sie zorganizuje i napisze pismo do zarządu spółdzielni, że nie chcemy na kolejne lata podzielników i żądamy uchylenia uchwały w tym temacie i podjęcia nowej o rozliczaniu ciepła ryczałtem. Wtedy będzie wiadomo ilu lokatorów tego chce a ilu nie. Gdyby wpłynęło dużo pism z podpisami to spółdzielnia nie mogłaby mówić że wszyscy chcą podzielników. Można tez zwołać nadzwyczajne posiedzenie w tej sprawie. Zróbmy coś konkretnego bo dalej będziemy pomijania i zbywani

bo przetargi na wykonawstwo wygrywa przewaznie ta sama firma. Ekrany montowane na balkonach z blachy kosztuja grosze ale postawienie i rozebranie rusztowania to inna bajka.Niech spoldzielnia pokarze kosztorys z jednej takiej umowy to wtedy bedzie wiadomo gdzie ida nasze pieniadze./

Blok na Poludniu 22 został beż śmietnika musimy smieci wynosić do odległych śmietników, ludzie smieci gromadzą na balkonach zanim wynisa a nawet wyzucaja mniejsze ilości na trawnik przez okna ,rozmowa z prezesem żadna reakcja on nie widzi problemu ,lokator płać i sobie radz./

Do Lokator bloku Południe 22 a jak blisko swojego okna chciałaby Pani/Pan nowy śmietnik proszę napisać pod którą klatką, w którym miejscu.

Zapraszamy do Spółdzielni ZGODA och ach jak tam cudnie naprawdę proszę mi wierzyć naprawdę....

Do Lokatorka Na co najmniej 2 Walnych Zgromadzeniach Członków Spółdzielni był poruszany temat podzielników - mieszkańcy zdecydowanie wypowiedzieli się (a nawet podjęli uchwałę), że chcą aby rozliczanie centralnego ogrzewania w Spółdzielni odbywało się za pomocą podzielników ciepła. Proszę uszanować wolę większości mieszkańców Spółdzielni. Regulamin Spółdzielni Mieszkaniowej daję możliwość rozliczania nieruchomości w sposób ryczałtowy za metr kwadratowy - wystarczy, że mieszkańcy danej nieruchomości (bloku) pisemnie wyrazi taką wolę. Jeżeli większość mieszkańców czyli 50% + 1 osoba podpiszę się, że chce rozliczenia ryczałtowego to Spółdzielnia rozlicza daną nieruchomość według jej pisemnego oświadczenia woli.

Można postawić mała wiate przy tej elektrowni naprzyklad czy w szczycie 24 bloku również przy elektrownia tej .

Wiatrołap to niech sobie w wejściu do spółdzielni tu trzeba zrobić ocieplenie bloku to jedynie pomoże ale po co można być dumnym z wiatrołapów i to do tego z gotowych elementów brawo wy

Do Lokatorka. Od kogo dowiedziałaś się o Walnym ? W moim bloku nie było ogłoszenia.

To są właśnie uroki mieszkania w bloku.

Mam pytanie, kiedy odbył się przetarg na postawienie wiatrołapów,m? nie widzę na str smlw żadnego ogłoszenia, a jeżeli poszło z wolnej ręki takie zamówienie to tu należy się zastanowić.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.