Kultura i rozrywka

9 PSK w Giżycku

W dniu 3 czerwca br. w Giżycku odbyły się uroczystości związane z przejęciem przez 2 batalion zmechanizowany 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej tradycji 9 pułku strzelców konnych i 9 pułku strzelców konnych AK.

W uroczystości Grajewo reprezentowane było przez: poczet sztandarowy Klubu Byłych Żołnierzy 9 PSK i 9 PSK AK, przedstawicieli Towarzystwa 9 PSK w Grajewie oraz Burmistrza m. Grajewo.

W godzinach przedpołudniowych na apelu batalionu nastąpiło uroczyste przekazanie poszczególnym pododdziałom lanc kawaleryjskich z proporczykami w barwach 9 psk. Następnie pododdziały i zaproszeni goście udali się na przysięgę wojskową nowego rocznika poborowych. Dokładnie w południe miało miejsce otwarcie sali tradycji w Klubie Garnizonowym 2 batalionu zmechanizowanego. Po obiedzie wszyscy zostali zaproszeni na rejs statkiem i wspólne spotkanie towarzyskie przy ognisku.

Wierzymy, że zapoczątkowana współpraca będzie satysfakcjonująca dla obu stron oraz będzie dobrą formą prezentacji naszego miasta.


T. Dudziński
www.9psk.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.