niedziela, 5 grudnia 2021

Kultura i rozrywka

9 PSK w Giżycku

W dniu 3 czerwca br. w Giżycku odbyły się uroczystości związane z przejęciem przez 2 batalion zmechanizowany 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej tradycji 9 pułku strzelców konnych i 9 pułku strzelców konnych AK.

W uroczystości Grajewo reprezentowane było przez: poczet sztandarowy Klubu Byłych Żołnierzy 9 PSK i 9 PSK AK, przedstawicieli Towarzystwa 9 PSK w Grajewie oraz Burmistrza m. Grajewo.

W godzinach przedpołudniowych na apelu batalionu nastąpiło uroczyste przekazanie poszczególnym pododdziałom lanc kawaleryjskich z proporczykami w barwach 9 psk. Następnie pododdziały i zaproszeni goście udali się na przysięgę wojskową nowego rocznika poborowych. Dokładnie w południe miało miejsce otwarcie sali tradycji w Klubie Garnizonowym 2 batalionu zmechanizowanego. Po obiedzie wszyscy zostali zaproszeni na rejs statkiem i wspólne spotkanie towarzyskie przy ognisku.

Wierzymy, że zapoczątkowana współpraca będzie satysfakcjonująca dla obu stron oraz będzie dobrą formą prezentacji naszego miasta.


T. Dudziński
www.9psk.pl

piątek, 3 grudnia 2021

Koncert ZPiT "Grajewianie" (3.12)

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.