czwartek, 18 lipca 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 4894 wyświetleń

21 zarzutów dla pirata drogowego

Kilka dni temu policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie zawierający 21 zarzutów popełnienia wykroczeń drogowych przez kierowcę audi. Mowa tu o 21-letnim kierującym, który w lutym tego roku nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Powodem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości na trasie Pisz - Ruciane-Nida. Kierowca audi zlekceważył wydane mu przez policjantów polecenie do zatrzymania, przyspieszył i przez blisko 40 km próbował uciekać popełniając po drodze szereg wykroczeń drogowych nagranych przez videorejestrator w nieoznakowanym radiowozie. Ostatecznie kierujący stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Swoją przejażdżkę skończył w policyjnym areszcie.

 


Wracamy do sprawy pirata drogowego, który w lutym tego roku, kierując audi, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Było to na trasie Pisz-Ruciane- Nida, gdzie policjanci jadąc nieoznakowanym radiowozem zauważyli pojazd marki Audi poruszający się ze znaczną prędkością. Pomiar wykazał 154 km/h przy ograniczeniu dopuszczalnej prędkości do 90 km/h. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać ten samochód do kontroli drogowej wydając kierującemu polecenie do zatrzymania przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Kierowca audi widząc radiowóz nie zatrzymał się, ale gwałtownie przyspieszył próbując odjechać. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg przez blisko 40 km. W trakcie ucieczki kierujący popełnił szereg wykroczeń drogowych, co zarejestrował videorejestrator w nieoznakowanym radiowozie. Ostatecznie kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Nic mu się nie stało. Za kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec piskiej gminy. Kierowca ten był trzeźwy, a badania krwi nie wykazały, aby był pod wpływem środków odurzających. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Kierowca trafił do policyjnego aresztu.

 

Po opuszczeniu policyjnego aresztu 21-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa niedostosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, ale to jeszcze nie koniec czekających go konsekwencji.

Kilka dni temu policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie kierującego audi. Funkcjonariusze przeanalizowali nagranie z vidorejestratora. Na tej podstawie ustalili, że młody kierowca popełnił aż 21 wykroczeń drogowych. To m.in.: siedmiokrotne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, trzykrotne niezastosowanie się do znaku drogowego B-20 „STOP”, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, wyprzedzanie przy niezastosowaniu się do znaku poziomego P-4 ,,linia podwójna ciągła”, jazda bez wymaganych świateł, przekraczanie osi jezdni i zajmowanie więcej niż jednego pasa ruchu, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To tylko niektóre z długiej listy wykroczeń popełnionych przez kierującego audi. 21-latek nie przyznał się do ich popełnienia. Skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Sprawę rozstrzygnie teraz sąd.

Poniżej zdjęcia ze zdarzenia drogowego z udziałem audi, do którego doszło w dniu 12 lutego 2024 roku.

KPP w Piszu

Komentarze (1)

A gdyby kogoś zabił? Raczej zarzut powinien brzmieć "spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym" lub "usiłowanie zabójstwa"

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.