sobota, 28 maja 2022

Kraj

17 września 1939

Mija 71 lat od napaści sowieckiej na Polskę

Od wspólnego złożenia wieńca i zapalenia zniczy na Cmentarzu Wojennym w Białymstoku rozpoczęto obchody rocznicy napaści sowieckiej na Polskę w Białymstoku.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz miejskich, służb mundurowych, kombatanci i harcerze.

Białostoczanie mogą wczuć się w atmosferę tamtych wrześniowych dni. Muzeum Wojska przygotowało specjalna plenerową wystawę nawiązującą do tematu. Można zobaczyć tam oryginalną tankietkę z lat 30. XX. Takimi czołgami 17 września 1939 roku Sowieci wkraczali do Polski.

Uroczystości związane z 71. rocznicą sowieckiej inwazji na Polskę w Suwałkach rozpoczęła msza święta w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła . Następnie pod pomnikiem Żołnierzy Września 1939 roku odbył się apel poległych oraz wystąpienia okolicznościowe. Ostatnim punktem programu obchodów był przejazd na cmentarz przy ulicy Bakałarzewskiej i złożenie kwiatów przy pomniku Sybiraków.  - www.wrotapodlasia.pl/

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.