Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Genek
Dodano: 2010-08-13 12:32:54
Otwarto: 10698

Tabu XXI wieku?

Osobiście uważam, że w wyniku przemian kulturowych, erotyka i seks, który do niedawna był tematem tabu stał się motywem przewodnim współczesności. Wszędzie lansowana jest młodość i cielesność. Uważam, że dzisiejsze trendy skutecznie zepchnęły na margines tematy śmierci, choroby, starości. Natura zamiast nam towarzyszyć, przerasta, nie potrafimy pogodzić się z naturalnym przemijaniem, a operację biustu czy lifting zaczynamy traktować jako nic nie odbiegającego od normy. Dla mnie to mała paranoja... A jakie są według Was tematy tabu XXI wieku ?
Monika
Dodano: 2010-08-13 16:08:00
do Genek: idź ugotuj zupę i zajmij się czymś...

podatnik
Dodano: 2010-08-13 20:48:00
to media robią nam wodę z mózgu nie musisz nie czytaj o gwaizdach operacja plastycznych i innych pajacach po prostu spokojnie żyj

Ona42
Dodano: 2010-08-14 21:36:00
Priorytety sami sobie obieramy.W życiu nie chodzi o to żeby być ascetą ale potrafić świadomie decydować i wybierać.Jesteśmy różni,a współczesny świat przyniósł totalny liberalizm i to od nas samych zależy jak żyjemy i co robimy.Uśmiercać się za życia nie powinniśmy.

jegostara
Dodano: 2010-08-15 19:15:00
omg nie chodzi o usmiercanie sie za życia ;/ bez przesady. moim zdaniem teraz świat kocha tandete. obecnie zaden 'szanujący' sie film nie obędzie sie bez dennych podtekstów i scen z seksem, ohh bo to tak musi byc. to robi sie sztuczne a przez to tandetne. zero tajemniczosci i tego niemodnego juz niestety romantyzmu. wszystko staje sie bezwartosciowe i uprzedmiotowione. co do operacji plastycznych, nic do nich nie mam..ale dzisiejsza telewizja lansuje jedynie piękno zewnętrzne, przez to jest masa głupich programow o odchudzaniu, kazda gazeta jest naszpikowana dobrymi radami jak zrzucic pare kilo. zamiast tego lepiej 'lansowac' porady jak wreszcie przestac sie nad sobą uzalać i polubic własne cialo i siebie bez względu czy jest sie za grubym czy tak jak ja (według zdania niektórych osób) za chudym. czlowiek za bardzo stał sie zalezny od innych ludzi, podatny jest na wpływy, słucha krytyki a komplementy ignoruje. to smutna prawda ktora moim zdaniem czesto prowadzi do degradacji uczuc wyższych no i komplexów ktore dla zadowolenia INNYCH (!!) leczy sie operacjami plastycznymi, ktore bez wyleczenia psychiki nie dadzą pożądanych efektów. na szczescie rzeczywistosc pokazuje ze wygląd zewnętrzny nie jest najwazniejszy ale takie myslenie przychodzi z wiekiem i czesto niestety za późno

ojko
Dodano: 2010-08-15 19:27:00
Ja np. jestem młodym, przystojnym facetem i pociągają mnie tylko kobiety grubsze :) Strasznie lubię się do takiego fajnego ciałka przytulić, pomiętolić itp. hehe :) Także na mnie nie robią wrażenia te kościste dziewczyny lansowane od xx lat w TV!

ws
Dodano: 2010-08-16 09:33:00
ona 42 za dużo w domu siedzi...wszystkie tematy do zabłyśnięcia olatuje..modę na sukces przestali puszczać??

Artur Pendzel
Dodano: 2010-08-16 15:42:00
Ja to mówię i powtarzam. To wszystko jest nie na moją głowę. Całe szczęście jest Radio Maryja i Telewizja Trwam. Niczym aloes na skołatane nerwy spływa na nas łaska boska przez Maryję Dziewicę, Matkę Jezusa w Trójcy Świetej Jedynego, Pana Naszego. Co to się teraz dzieje, jak wyprzedają z judaszowe srebrniki Państwo nasze! Dookoła gołe baby, się grzą...aż cały tapczan chodzi. Sodoma i gomora. Tylko się modlić wypada.

czytelnik FiM
Dodano: 2010-08-20 13:46:00
Tematem tabu jest nadal pedofilia księży. Klechy gwałcą dzieci nie tylko w Irlandii, ale i w Polsce. Tyle że w Polsce nadal często uchodzi to im bezkarnie. Ostatnio zwolniono księdza, który molestował 3 dziewczynki za kaucją 20 tys. złotych. Będzie miał możliwość zastraszania swoich ofiar.

Artur Pendzel
Dodano: 2010-08-25 11:09:00
czytelnik FiM...Ahh dałeś się mój drogi nabrać na zewsząd atakujące dzieło szatana, który drenuje umysły ludzi i kościół nasz zniszczyć rad ! Będę się modlił za Ciebie, alebowiem modlić mi się o zstąpienie łaski świętego Józefa na Twój belzebubi umysł wypada.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: