niedziela, 3 lipca 2022

Emeryci na etatach

Czy może mi ktoś powiedzieć czemu pracuje sporo osób którzy już od dawna powinno się wysłać na emeryturę, i to właśnie te osoby zostały, które pozbyły się osób nie myśląc o tym czy mają z czego żyć, brak pracy ich nie rozpieszcza, niektórzy mają problemy bo jeszcze nie mają emerytury ! A Ci jeszcze pracują, ach jacy nie zastąpieni!

Pracują, bo tak stanowi prawo, zazdrośnico..

własnie, ale są już emerytami, przeszli i pobierają emerytury i nadal...pracują, po prostu dorabiają na swoim stanowisku do emerytury. ...niezastąpieni !!!!!

Po prostu powiem ci tak, np spojrz na szpital. Wiele pielegniarek emerytek. Gdyby nie one to ten szpital by nie istnial. Wiec czasami mniej zazdrosci i jadu. Niech kazdy pracuje na ile uważa swoje siły...

dorabiają osoby , które mają ciepłą posadkę, a nie mają pasji hobby...jakie to smutne

Powiedz to "dlaczego" na przyklad Kaczynskiemu i innym dziadkom, ktorzy dorabiaja do emerytury, bo im 13-tki i 14-tki nie wystarczaja .

Pracują, bo za mało mają jeszcze złota na sobie i w skarp.ecie...

"betinka" - w punkt. Pozdrawiam

Własnie pracują bo mają ciepła posadkę, w pewnej s .... ten artykuł wypisz, wymaluj , może prezes czas postawić na świeży umysł, bo wydajność nie ta już u tych emerytek , zero pomysłowości, bo co jak mi ktoś podskoczy to zwijam manatki i idę na emeryturę. .. tak to tak jest !

sami jesteście jadowici jak żmije, autorowi postu chodzi o coś innego. Być może niektórzy emeryci przyczynili się do tego, że młodsza osoba, bez prawa do emerytury straciła pracę i ma problem z jej znalezieniem w tym grajdołku. Trzeba na to spojrzeć z innej strony też, bo to czy to dobrze czy nie dobrze, że emeryci pracują zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Wiadomo, że pielęgniarek jest mało i już niedługo te emerytki tez w końcu odejdą bo do czego będzie się nadawała 70 letnia pielęgniarka na ciężkim oddziale chirurgicznym czy innym? 12 godzinne dyżury dają się we znaki i młodszym, a co dopiero 70 - 80 letniej kobiecie. Więc póki ma 60 lat to jeszcze będzie pracowała, ale ludzie to nie są woły wyrobnicze, każdy ma przydatność do użytku. Zużycie materiału w tym zawodzie może prowadzić do poważnych konsekwencji. Ale co innego jest już u emerytów na stanowiskach biurowych. Niech wydłużą wiek emerytalny do 70 -ki to zobaczycie jak im się będzie chciało już iść na emeryturę. Uważam, że nie powinni zajmować etatów pełnych, jeśli mają dorabiać to dorabiać na jakieś zlecenie po 2-3 godz. dziennie a nie zajmują miejsca młodszym i a co do czego olewają robote, bo przecież są już na emeryturze i jak coś spieprzą to i tak nikt im nic nie zrobi, zwolni to proszę bardzo mam emeryture, a młody nagina za nią bo się robić nie chce. Popełniają mnóstwo błędów, nie przykładają się do pracy. Taka prawda.

Terlecki, Kaczyński....o nich mówisz?

Zatrudnienie emeryta lub rencisty na podstawie umowy o dzieło nie rodzi obowiązku odprowadzania składek na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne, wypadkowe czy chorobowe. Najprościej rzecz ujmując, pracodawca zwolniony jest ze składek ZUS uiszczanych na rachunek pracownika.
I jeszcze jedno- seniorzy są gwarancją lojalności i zaangażowania.

Właściciel firmy zatrudniając emeryta ma duże korzyści finansowe , a emeryt dorabia sobie do emerytury , dlatego dla wielu osób młodszych nie ma już miejsca pracy, przykre ale prawdziwe.

Jestem od niedawna emerytka i wg.mnie emeryci mogliby dorabiac tam gdzie sa duze braki.kadrowe a nie w biurze na cieplej posadce.Gdyby pracowali fizycznie w ktoryms z grajewskich marketow.to by napewno nie chcieli dorabiac do emerytury.

Aktywność zawodowa po osiągnięciu wieku emerytalnego jest wskazana, ale nie w sytuacji o której pisze autor postu, tj. : "pozbycie się", wjazd pod koła czyjejś kariery, dobrego imienia, odebranie drugiej osobie źródła utrzymania.
Jest to zachowanie naganne, dalekie od człowieczeństwa. Przerażające zło.

No przykre, ale takie prawo można pracować ,młodym ludziom natomiast mniej miejsc pracy

Wiek przejścia na emeryturę powinien być równy dla kobiet i mężczyzn... Teraz mamy taki absurd że kobieta pracuje w biurze i idzie na emeryturę w wieku 60 lat a jej rówieśnik mężczyzna ciężko pracujący fizycznie musi jeszcze 5 lat pracować.
.

Uwazam ze emeryci nie powinni pracowac tam gdzie nie ma brakow kadrowych.W szpitalu dlaczego nie chca ludzie dorabiac.na cuezkiej pracy?Przegieciem bylo zatrudnienie radnych oni maja bardzo ciekawe podejscie ,ze im wszystko mozna. Niby jest w pracy a nie ma.

Młodzi wyjeżdżają za chlebem z Grajewa bo nie ma pracy ! Ale za to emeryci odkładają grube pieniądze .

Edzia, w 100 % zgadzam się z Tobą . Niestety w Grajewie to norma . Tu ręka rękę myje. Niech obniżą pobory emerytom to zobaczysz jak zaczną się wykruszać ...

Tam gdzie jest lekko przyjemnie dobrze płacą to się siedzi dopóki zdrowie pozwoli tam gdzie jest ciężko ludzie emerytury czekają jak zbawienia !

A co powiecie o ludziach pracujących na kilku etatach, komu zabierają miejsca pracy. Tu cały etat, tam pół i nie patrzą na innych. Chociaż wiedzą, że komuś zabierają pracę.

Wrocek, gdybyś musiał pracować tak jak niejedna kobieta, to w wieku 40 lat byłbyś emerytem. Jesteśmy słabsze od mężczyzn, by oni byli silni za nas dwoje. Ale gdzie są ci mężczyźni! bo dzisiejsi dwudziestolatkowie stylizowani na dziewczęta w spodniach rurkach i z żelowym fryzem na opalonej buzi wcale ich nie przypominają. ?Kobieta, która uważa się za inteligentną, żąda tych samych praw, jakie mają mężczyźni. Kobieta inteligentna rezygnuje z nich.? Z pełnym przekonaniem mówię więc o sobie: jestem inteligentną kobietą i dobrowolnie zrezygnuję z równouprawnienia, kiedy zacznie ono szkodzić temu co we mnie najpiękniejsze ? kobiecości.

Tak to prawda gdzie praca ciezka nie ma zadnego dorabiajacego emeryta.Praca lekka i jeszcze kierownicze stanowisko bardzo chetnie.Nalecialosci z mlodych lat gdzie wszystko sie nalezy.Taki emeryt. Nie zdaje sobie sprawy ,ze teraz jest inaczej,hamuje i przeszkadza innym w pracy obnizajac jakosc uslug.

Jak jest ciepełko to są chętni na budowach brak bo ciężko.

Rząd testuje jak długo ludzie mogą pracować. Za kilka lat przedłużą wiek emerytalny do 70. Wtedy podziękujemy obecnie niezastąpionym pracującym emerytom.

Janek120, odkrochmal się od Kaczyńskiego, któy Polskęma w sercu i za jego kadencji wszystkim Polakom poprawiła się stopa życiowa. Spójrz na Tuska, który nie dość, że doprowadził kraj do ruiny, potem uciekł jak szczur i wrócił z judaszową emeryturą i dalej judzi i jątrzy i szuka frajerów. Owszem, znajduje , podobnych sobie, kłamców i aferzystów.

Em-ka masz rację. Tam, gdzie są braki kadrowe - emerytów mogliby zatrudniać. Praca biurowa do emerytury i dziękujemy. Nie blokować etatów młodym. Powinno być w przepisach.

edek, mow za siebie i nie wypowiadaj sie w imieniu wszytkich Polakow, ktorzy w bajki Kaczynskiego,( ktory nie Polske ma w sercu, lecz nienawisc do gorszego sortu i nie tylko ) i PiS-u juz dawno przestali wierzyc .
By moc wyciagac tutaj oklepana "wine" Tuska i obwiniac o to, ze Tusk jest odpowiedzialny za ruine gospodarcza naszego kraju, musisz wskazac konkretne dowody na to. Wyzywanie od szczurow, to nie jest zaden argument.
Od klamcow , skorumpowanych aferzystow i postkomunistow, ktorzy juz w roku 1989 doprowadzili do ruiny nasz kraj roilo sie zawsze i roi sie w skrajnej prawicy. Spojrz na twoja pisowska partie, zapowznaj sie ze spolkami , ktorymi "uczciwie" zarzadzaja oraz niezliczona iloscia afer, ktorych co tydzien, co miesiac , co rok jest co raz wiecej? Ile mam podac tobieprzykladow pisowskich afer,ktore przyczyniaja sie do kompletnej i nieodwracalnej dewastacji gospodarczej naszego kraju ?
Spojrz trzezwo na szkodliwa polityke kosciola i PiS i nie pij za duzo odgladajac TVPiS wina Tuska- bo ci sie pogorzszy ; a w TVPiS zdaje sie maja tego "wina" caly ogrom w zapasie i dlatego wyznawcy pisu tak bredza.

Prezes ZUS Gertruda Uscinska twierdzi że emerytura to przywilej, A nie, obowiązek. Blokują etaty, zamiast młodych dopuścić do pracy. Ale, zaraz emeryci będą krzyczeć, że dyskryminacja. Emeryt w pracy, a młody człowiek w kapciach przed TV. Młodzi powinni się zbuntować i jechać na rozmowę z prezydentem. Wszystko ma swój początek i koniec.

cytując klasyczne zdanie "Problem z socjalistami jest taki, że w końcu zawsze kończą im się cudze pieniądze" I tak właśnie jest teraz z PISem w wielu aspektach i rządów ...... Emeryci będą coraz większa nominalnie dostawali emeryturę a faktycznie realnie na coraz mnie ich stac na zakupach bo inflacja z nadwyżka wszystkie podwyżki ,13 , 14 zjada prawie od razu po wypłacie...

Pracują, bo nie chcąc stracić kontroli nad biegiem wypadków, próbują jeszcze, wbrew osaczającym ich kompleksom, ocalić swoje wyobrażenie o sobie, o swojej pozycji, wpływach, znaczeniu etc.
Żało-sny obrazek.

Jan102 - a co powiesz na temat afery FOZZ ?

W Europie nizszy wiek przechodzenia na emeryturę kobiet 60lat jest tylko w Rosji Białorusi , Ukrainie, Albani i Mołdawia. W całej reszcie krajów z których większość jest bogatsza od Polski jest równy z dla obu płci i wynosi ok 65-67 lat. I ulega w ostatnich latach podwyższeniu w wielu krajach do 67 lat np w Niemczech o .... PIS okłamal ludzi że można mieć godziwe emerytury w wieku 60 lat. Z tego właśnie powstaly są równe dla wszystkich emerytow zapomogi zwane 13 i 14 oraz niską waloryzacja procentowa emerytur...... Bo na uczciwa waloryzację emerytur np 15-25 procent już nie mają kasy skąd brać poza drukowaniem bez pokrycia pieniedzy co kończy się inflacja co widzimy obecnie wszyscy.

Najlepszym przykładem jest Spółdzielnia Mieszkaniowa L W w Grajewie osoby pracujące w biurze mimo osiągniętego wieku emerytalnego nie odchodzą po prostu chyba szkoda im ciepłych stołków i dobrego wynagrodzenia.

Do wicek , jak moga iść na emerytury jak tam wszystko same kierownicy i prezes , to kto zostawi takie ciepłe posadki, ale to nie żarty, pozwalniali kiedyś na siłę tych to byli trochę odważni a teraz to sielanka ! /

"Pamiętaj, Kaczyńscy są najbardziej niebezpiecznymi ludźmi w tym kraju" - tak mial powiedziec Anatol Lawina do swojej corki Jagny.Anatol Lawinato byly dyrektor w NIK, nadzorował on sprawe malwersacji w Funduszu Obslugi Zadluzenia Zagranicznego. Zmarl w roku 2006 . Oficjalnie orzeczona ,ze przyczyna jego smierci byla niewydolnosc oddechowo-krazeniowa - tak podaje "Polityka".

Lecz wcześniej został pobity przez nieznanych sprawcow co najmniej 3 razy. Jedna ze spraw, mimo udowodnionych przez adwokata bledow prokuratury,poprostu umorzono.
W roku 2003 zeznał pod przysiega, że w afere FOZZ byli zamieszani politycy prawicy. Miał on rowniez stwierdzic, że z malwersacji korzysci czerpali miedzy innymi bracia Kaczynscyoraz ich ugrupowanie polityczne - Porozumienie Centrum.
Amen.

Taki schemat opisany przez forumowicza o nicku "Ona 1" działa też w innych miejscach. Na pytanie, kiedy odchodzi pani na emeryturę? Odpowiedź osoby o szerokich plecach: "w grudniu, po południu". Czyli...

Najbardziej śmieszą mnie pracujący w szkołach starzy nauczyciele. Młodzi pracują na pół etatu , a starzy, często ze sklerozą i powolni mają jeszcze godziny nadliczbowe. Trzymają się etatów , bo jak przejdą na emeryturę to nareszcie rodzice ich uczniów powiedzą im , co o nich myślą a uczniowie miną ich udając , że nie znają . I nie będzie ważnej osobistości!!!

....a ja nie chcę już tych świetnych pielęgniarek emerytek, które są wiecznie roszczeniowe i bardzo nieprzyjemne. Widziałbym młode i chętne do pracy osoby które są dobrze opłacane z naszych składek/okradanych/

czy wszyscy emeryci zapomnieli jak byli młodzi i szukali pracy denerwując się przy tym że ludzie którzy nabyli prawa do emerytury nie chcą odchodzić z pracy a teraz sami to robią i czują się niezastąpieni .

Slsin masz racje pielegniarki emerytki nie wiedza kiedy ze sceny zejsc takie niezastapione .....emerytura i pobory ech kiedy sie nasyca

dla wszystkich zwolenników PIS przypominam że obecnie jeżeli emeryt nie idzie na emeryturę a dalej pracuje to nie płaci podatku PIT w I progu podatkowym - więc jakby dostaje podwyżkę pensji więc dlaczego miałby dalej nie pracować jak ma siły...
Dodatkowo jest teraz absurd gdzie np w na takich samym stanowiskach pracuje kobieta i mężczyzna i po ukończeniu 60 lat dalej pracują z tym że kobieta ma wyższą pensję bo nie płaci PIT ulga do wys 120 tys dochodu. Moim zdaniem po ukończeniu 60 lat także mężczyźni powinni mieć ulgę PIT tak jak kobiety.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.