Warto przeczytać

Znicze solarne czy tradycyjne - które wybrać? Porównanie

Jeżeli kiedykolwiek kupowałeś znicze, wiesz jak duży jest obecnie ich wybór na rynku. Wiele osób korzysta ze zniczy tradycyjnych, jednak coraz więcej z nas decyduje się na zakup zniczy solarnych. Jakie wady i zalety mają oba rozwiązania? Które z nich będzie lepszym wyborem? Podpowiadamy.


Znicz solarny na cmentarz

Znicz solarny na cmentarz cieszy się coraz większą popularnością. W ciągu dnia się ładuje, natomiast zaczyna świecić po zmierzchu, kiedy jest ciemno. Jest to możliwe dzięki specjalnemu, wbudowanemu panelowi słonecznemu. Dodajmy, że solarne znicze Fenix działają nawet 1000 dni! Jest to zatem dobre rozwiązanie dla osób, które rzadko bywają na cmentarzu oraz cenią nowoczesne wzornictwo. Niektóre znicze tego typu mają jednak również i bardziej tradycyjny wygląd, co w praktyce oznacza, że przypominają np. swoje szklane odpowiedniki. Jest zatem w czym wybierać.

Jakie są ceny zniczy solarnych? Zwykle, w zależności od modelu, możemy tutaj zapłacić od kilkunastu do czterdziestu złotych za sztukę. Oczywiście na rynku można znaleźć modele nawet za kilkaset złotych. Dużo zależy tu jednak od Twoich oczekiwań oraz zasobności portfela. Ważne jest również to, że znicze solarne nie emitują szkodliwych substancji. Kilka słów należy jednak powiedzieć także o ich wadach. Jak się okazuje, ich działanie w dużej mierze zależy od warunków pogodowych, a przede wszystkim od stopnia nasłonecznienia.


Znicze tradycyjne

Znicze tradycyjne to ten rodzaj zniczy, który cieszy się największym gronem zwolenników. Dlaczego? Między innymi dlatego, że od lat są one obecne na rynku, a i można przebierać w ich kolorach i kształtach. Znicze szklane mogą być też jednobarwne, dwubarwne lub zachwycać całą feerią odcieni. Niektóre są bardzo minimalistyczne, inne natomiast wyróżniają się fantazyjnymi formami. Co więcej, mogą być zdobione motywami religijnymi bądź całkiem abstrakcyjnymi.

Jakie są jeszcze zalety zniczy tradycyjnych? Z pewnością do ich atutów można zaliczyć niską cenę i dużą dostępność. Można je dostać już za kilka złotych, najdroższe modele kosztują natomiast zwykle około kilkudziesięciu złotych. Tworzą one również po zmroku piękną, efektowną poświatę. Mają one jednak również i swoje wady. Przykładowo, co kilka dni należy wymieniać w nich wkład, co generuje kilka kilogramów śmieci roczne – chyba że wybierzesz wkłady mniejsze oraz bardziej ekologiczne. Jeżeli więc bliskie Ci są ekologiczne ideały, lepiej zdecydować się na nowoczesne znicze solarne.

 

poniedziałek, 22 maja 2023

Dlaczego warto wybrać metalowe regały?

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.