Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 11802 wyświetleń

Znamy trasy obwodnic miasta

Są już znane plany budowy obwodnic dla Grajewa ! Trasy wytyczyło Biuro Planowania Rozwoju Warszawy S.A., które wcześniej wygrało przetarg na realizację zadania. 

1 sierpnia br. w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Dyrekcji, Biura Planowania Rozwoju Warszawy S.A. oraz władz miasta i gminy Grajewa.
Tematem posiedzenia było wstępne ustalenie trasy pod budowę obwodnic dla Grajewa.

- Budowa obwodnic to jedyne skuteczne rozwiązanie problemów komunikacyjnych miasta. Na wspólnym spotkaniu uzgodniliśmy, że priorytetem jest budowa obwodnicy na trasie nr 61. W późniejszym terminie ma powstać obwodnica na trasie nr 65 – mówi Krzysztof Waszkiewicz, burmistrz Grajewa.

Zgodnie z koncepcją Biuro Planowania Rozwoju Warszawy S.A. obwodnica na trasie nr 61 Łomża - Augustów przebiegać będzie na południu od miasta. Jadący z Augustowa, będą omijać Grajewo zjeżdżając z trasy 61 w Toczyłowie. Jadący w odwrotnym kierunku, zjadą w Popowie. Obwodnica zostanie zlokalizowana w okolicach zakładu płyt wiórowych Pfleiderer oraz Mlekpolu, co ma się przyczynić do rozwoju przemysłowego miasta.

- Obwodnice to duża szansa na rozwój miasta. Jedna z nich przebiegać będzie przy nowym zakładzie Pfleiderer, który właśnie powstaje - dodaje Krzysztof Waszkiewicz

Obwodnica na trasie nr 65 przebiegać ma na zachód od miasta. Zjazd z trasy dla nadjeżdżających z Białegostoku odbywałby się w okolicach Rudy, do ruchu samochody włączałyby się w Prostkach. Jadący w odwrotnym kierunku, aby ominąć Grajewo zjadą w Prostkach, na trasę nr 65 powrócą w Rudzie.
 
Warto dodać, że obecni na spotkaniu ekolodzy, nie zakwestionowali zarówno potrzeby budowy obwodnic, ale także zaakceptowali koncepcję wytyczonych pod budowę tras

e-Grajewo.pl

czwartek, 7 grudnia 2023

Z wizytą u wyjątkowej rodziny

Komentarze (13)

A może tak jakąś mapkę...

tak wszytsko super tylko kiedy zaczniecie ją budować ??mieszkam na ulicy ełckiej i jak jedzie tir to wszytsko sie w domu trzęsie!! jescze pare lat i dom sie poprostu zawali.

To kiedy zaczynamy budowę? Ja jestem gotowy . Może moje wnuki doczekają się.

do wszytskich słabo zorientowanych - to są wstępne założenia, nie można narazie mówić o budowie od zaraz. W praktyce, gdy wejdzie ekipa budowniczych trasa możee ulec zmianie. Dobrze, że małymi kroczkami sprawa idzie do przodu, to jasny sygnał, że obwodnica to nie tylko przedwyborcza obietnica, ale realna inwestycja.

czy obwodnica będzie się odbywała przez środek wsi. Bo obecnie z Rudy jeździ sie przez Szymany, a droga jest bardzo fatalna od drogi Białostockiej do krzyzówki, a dziury były takie przez pare lat że wyjeżdżając z danowka na drogę Białostocką to można było koła pourywać, ale teraz się zrobilo bo zbliżaja sie wybory, bo gdyby nie wybory to dalej były by takie albo i większe, o tak się dba o ludzi.

No to się teraz zacznie dziać! Jakie to szczęście, że mam wykupione tam tereny. Teraz to są nieużytki, ale przy wykupie oczekuje około 300% wzrostu wartości nieruchomości. I mówią że pieniądze nie leżą na ulicy. Leżą tylko trzeba wiedzieć gdzie.
A tak swoją drogą to wzrasta aktywność samorządowców - wybory się zbliżają. Grunt że o moje grunty się pośrednio troszczą.

kiełbasa przedwyborcza; nie takie miasta i nie na takich trasach nie maja obwodnic

tzn.ze musi powstac nowy most,a to troche potrwa,trzeba wykupic ziemie itp.Moim zdaniem drogi powinny byc mniej wiecej proste,a tu co,obwodnica w kazdym miescie,to do wawy zamiast 200km bedzie 250km!!!

No i co z tego, że wybory, masz drogę to ciesz sie :D Jakby nie zrobili też byś narzekał/-ła, ech :D :D :D

Kiedy ulica Pilsudskiego doczeka sie kanalizacji????????

co?
no nie!!!!!!!!!!!!!!

Tak z grubsza:
Gdy skoncza sie prace nad STE jego wyniki musi zatwierdzic tzw. KOPI. Potrwa to ok. 2 m-cy. Dalej trzeba zorganizowac przetarg na wykonanie Koncepcji programowej i dokumentacji do decyzji lokalizacyjnej. Przetarg potrwa min. 3 m-ce, wykonanie tych dokumentacji ok. 10 m-cy. Potem znow zatwierdza te dokumenty KOPI - ok. 2 m-cy. Dalej trzeba uzyskac decyzje lokalizacyjna. Wojewoda wyda ja w ciagu ok. 3 m-cy. Jak beda protesty to potrwa to troche dluzej. Potem trzeba zorganizowac kilka przetargow na wykonanie projektu budowlanego, projektu wykonawczego i dokumentacji przetargowej oraz wykonawców realizujących proces nabywania nieruchomości. Trudno powiedziec ile te przetargi potrwaja. Powiedzmy ze 5 m-cy przy dobrych wiatrach. Dalej proces nabywania dzialek zalezy od ich liczby. Potrwa to min. 12 m-cy (przy duzych inwestycjach min. to 2 lata). Dalej procedura zwiazana z uzyskaniem od Wojewody pozwolenia na budowe. Wariant optymistyczny - 3 m-ce. Dalej badania archeologiczne (jesli beda) potrwaja kilka m-cy. Potem trzeba wykonac dokumentacje wykonawcza i przetargowa. Optymistycznie ok. 3-mcy. Dalej trzeba zorganizowac przetarg na nadzor i wykonawce. Potrwa to ok. 5 m-cy. Podpisanie umow i mozna budowac. Budowa potrwa ok. 22 m-cy.
To tak z grubsza nie wdajac sie w szczegoly. Wszystkie podane wyzej terminy moga sie oczywiscie nieznacznie skrocic a w przypadku problemow niektore z nich sporo wydluzyc.


Gdyby wiec ktos w nadchodzacych wyborach probowal mowic, ze za swojej kadencji wybuduje obwodnice Grajewa wiadomo jak do tego podchodzic. Moze co najwyzej pomoc na niektorych etapach. Realny termin rozpoczecia budowy to za ok. 5 lat

Ciekawa jestem gdzie miały rozum nasze władze lokalne gdy zgodziły się na modernizację trasy ekspresowej bez uwzględnienia obwodnicy, która przynajmniej już byłaby zaprojektowana a do tego środki finansowe byłyby z UE w 70%. To władze obiecują teraz gruszki na wierzbie bo zbliżają się wybory? potem i tak wszystko pójdzie w kąt chyba że ludzie wyjdą na ulicę i rozpoczną blokady tak jak w Sochaczewie czy Strykowie. Trzeba będzie się tak zorganizować i ziednoczyć , zaczynijmy działać by dać im na popęd.!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.