wtorek, 28 maja 2024

Kraj

Złodzieje w śpiochach...


Ełccy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie włamania do kościoła. Wczoraj sąd zadecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania w stosunku do jednego ze sprawców. Drugi, który był już wcześniej poszukiwany listem gończym, rozpoczął odbywanie kary pozbawiania wolności.

Ełccy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie włamania do jednego z ełckich kościołów. Zamaskowani mężczyźni z dziecięcymi śpiochami na głowie ukradli przedmioty liturgiczne. Próbowali również ukraść tabernakulum, jednak nie poradzili sobie z jego ciężarem i porzucili je w pobliżu świątyni.

Policjanci po przedstawieniu zarzutów, wystąpili do prokuratora, aby skierował wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania dla jednego ze sprawców. Wczoraj sąd zdecydował o tym, że 56-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, oczekując na rozprawy sądowe. Natomiast drugi ze sprawców – 24-latek - trafi do zakładu karnego w związku z orzeczoną wcześniej do innej sprawy karą pozbawienia wolności.

KPP EłkKomentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.