czwartek, 28 października 2021

Kraj

Z Ełku do Augustowa

Z Ełku do Augustowa

Jest pomysł na budowę szlaku wodnego, który połączy jeziora mazurskie z Kanałem Augustowskim. Ełk, jako miasto turystyczne, powinien inwestować w tego typu atrakcje. W końcu nie wszędzie można wypłynąć z jednego jeziora i po kilkudziesięciu kilometrach podziwiania wspaniałej przyrody, znaleźć się w zupełnie innym województwie.

 W inwestycji biorą udział władze Ełku, Rajgrodu, Płaskiej i Grajewa — mówi Krzysztof Piłat, starosta ełcki — Został podpisany list intencyjny w sprawie przygotowania projektu, który jest potrzebny dla samorządu województwa do dokumentacji uchwały rad o przystąpieniu do porozumienia. Jeziora mazurskie są zatłoczone. Dzięki ich połączeniu można byłoby je chociaż trochę odciążyć. Przedsięwzięcia związane ze szlakiem dałyby możliwość rozwoju turystki, ale również otworzyłyby drzwi nowym przedsiębiorcom.

Kanał przebiegnie z jeziora Tyrkło przez Wielkie Jeziora Mazurskie dochodząc do jeziora Ełckiego. 

— Dalej połączy jezioro Selment i Rajgrodzkie aż dotrze do Kanału Augustowskiego — mówi Andrzej Pułecki, pełnomocnik starosty ełckiego ds. szlaku. — Trudno jest podać szacunkowy koszt tej inwestycji. Wszystko zależy od tego jakie będą budowane wiadukty, mosty. Pieniądze są wstępnie zatwierdzone w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Są to fundusze z puli na lata 2014-2020. Rozmawiamy o dofinansowaniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, pozyskujemy je także z unii.

Większa część trasy przebiegnie przez nasze województwo.

— Cały szlak będzie liczył od ok. 90 do 100km długości — mówi Andrzej Pułecki, pełnomocnik starosty ds. szlaku. — 60 - 70km przebiegnie przez województwo warmińsko - mazurskie, a ok. 30km przez województwo podlaskie. Możliwe, że budowa kanału zacznie się między Jeziorem Ełckim a Sunowem. Byłby to pierwszy element, którego powstawanie ruszyłoby już na początku przyszłego roku.  - http://turystyka.wm.pl/

 

 

fot.e-Grajewo.pl

środa, 28 grudnia 2016

Przekręt internetowy

poniedziałek, 26 września 2016

Rosną mury nienawiści

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.