czwartek, 28 października 2021

Kultura i rozrywka

XI Biesiada Miodowa

XI Biesiada Miodowa

 
XI Biesiada Miodowa Kurowo 2010

W dniach 28-29 sierpnia 2010 r. w Parku Przydworskim w Kurowie na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego odbyła się już po raz XI-ty Podlaska Biesiada Miodowa.

 Z roku na rok biesiada cieszy się coraz większym powodzeniem.

Zmienna pogoda – kilkanaście razy deszcz i słońce na zmianę – nie zniechęciła kilkuset wystawców i wielu tysięcy gości. Impreza dobrze przygotowana organizacyjnie, wyznaczono i zabezpieczono parkingi a nawet wprowadzono jednokierunkowy ruch na drogach, by samochody nie blokowały się i nie tworzyły korków. 

 Handlowano wieloma rodzajami miodu z prywatnych pasiek.

         Uzupełnieniem kilkudziesięciu stoisk z miodem i nalewkami były przeróżne stoiska na których sprzedawano: sery Korycińskie, pieczywo, wędliny, ogórki, sękacze, mrowiska, wina domowe, nalewki, słodycze, przyprawy, grzyby, kwas chlebowy, oraz wyroby ludowe.

         Dzieci zabawiał szczudlarz puszczając efektowne bańki mydlane. Była nawet przewoźna wędzarnia, z usługą na życzenie.

         Cały czas można było głosować na najlepszy miód, po wcześniejszej degustacji.  

Żywe pszczoły, które przywiózł jeden z bartników były bezpieczne dla gości, bo zamknięte w specjalnej szklanej ramce. Natomiast nie wiadomo skąd osy „dowiedziały” się o biesiadzie, skoro licznie fruwały na każdym stoisku…

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

(kos)

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.