czwartek, 2 lutego 2023

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 3206 wyświetleń

Wzmożone kontrole TAXI w Podlaskiem

Policjanci drogówki wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego oraz Służby Celno-Skarbowej sprawdzali wczoraj stan techniczny pojazdów i uprawnienia kierowców wykonujących przewóz osób "na aplikację". To pierwsze tego typu działania na podlaskich drogach, gdzie policjanci kontrolują taksówki jeżdżące "na aplikację". Mundurowi podkreślają, że podobne akcje służb będą kontynuowane w przyszłości.
Policyjna akcja przeprowadzona została wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku oraz Służby Celno-Skarbowej. Funkcjonariusze kontrolowali pojazdy, których kierowcy wykonywali przewóz osób "na aplikację". Kierowcy byli między innymi badani na zawartość alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze sprawdzali także uprawnienia do kierowania, wymagania licencyjne czy sposób przewożenia pasażerów. Mundurowi kontrolowali również stan techniczny pojazdów i ich wymagane wyposażenie.

 

W trakcie akcji służb, która trwała do późnych godzin wieczornych, policjanci skontrolowali ponad 150 pojazdów. W tym czasie funkcjonariusze ujawnili blisko 100 wykroczeń w ruchu drogowym dotyczących głównie niestosowania się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa czy braku wymaganego wyposażenia. Policjanci nałożyli na kierowców w sumie 46 mandatów karnych, a w 45 przypadkach zastosowali pouczenia. Jeden z kierowców wykonujących przewóz osób "na aplikację", kierował pojazdem mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W trakcie szczegółowej kontroli innego pojazdu, policjanci ujawnili znaczącą różnicę we wskazaniach drogomierza ze stanem w bazie danych. Z kolei funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego w pięciu przypadkach za naruszenie wymagań licencyjnych, braku dokumentów oraz braku wymaganych badań lekarskich i psychologicznych nałożyli kary administracyjne na łączną kwotę blisko 18 tysięcy złotych.

 

Mundurowi podkreślają, że podobne akcje służb będą kontynuowane w przyszłości.

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (3)

Współczóję tej grupie zawodowej

alan grupa społeczna najbardziej łamiąca przepisy drogowe bo im śpieszy się i im wolno

Alan to nie grupa zawodowa tylko osoby dorabijajace często bez licencji i taksometru. Jak mają z nimi konkurować osoby płac?ce podatki?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.